07.10.2013 | U21
Kavčič brez treh, novinec Majer

Slovenska mlada reprezentanca se je v ponedeljek zbrala v Ajdovščini, kjer se bo pripravljala do odhoda na Dansko, kjer jo v Aalborgu v petek čaka nova kvalifikacijska preizkušnja. Slovenija in Danska sta se pred mesecem dni v Ajdovščini razšli brez zmagovalca.

Točka v Ajdovščini je bila tudi prva točka Slovenije v novih kvalifikacijah, potem ko je Kavčičevim varovancem spodrsnilo na prvi domači tekmi z Estonijo, v Khimkiju pa je bila Rusija na koncu vendarle premočna za Harisa Vučkiča in soigralce. Kavčič bo tako na Danskem iskal doma izgubljene točke, proti eni izmed prvih favoritinj skupine pa to ne bo preprosto.

Slovenija je danes v Ajdovščini, kjer so se reprezentanti zbrali v dopoldanskih urah, popoldan že opravila tudi prvi trening, selektorju Kavčiču pa današnji dan ni prizanesel s slabimi novicami. Udeležbo na zboru sta odpovedala poškodovana legionarja, Žan Benedičič in Luka Krajnc, treniral pa ni niti Urban Žibert, ki je na tekmi proti Celju s Prvi ligi Telekom Slovenije staknil poškodbo aduktorja. Žibert se bo tako vrnil domoiv, namesto njega pa se je vpoklica razveselil Žan Majer iz Domžal.


Tekst: NZS/MaK
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 14.11.2025 | U21
    Oslabljeni Slovenci poraženi na Nizozemskem
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je v močno zdesetkani zasedbi odigrala četrto tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mladi Slovenci so morali po dveh zadetkih v drugem polčasu čestitati Nizozemcem.
  • 13.11.2025 | U21
    Mlada reprezentanca z Nizozemsko
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo prvo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 sklenila z gostovanjem na Nizozemskem. Selektor Andrej Razdrh bo v obračun poslal zaradi poškodb pošteno spremenjeno zasedbo.
  • 10.11.2025 | U21
    Poškodbe pred tekmo z Nizozemci zdesetkale slovensko vrsto
    Reprezentanca do 21 let je s ponedeljkovim treningom pričela s pripravami na novembrsko kvalifikacijsko preizkušnjo proti mladi selekciji Nizozemske, ki se ji bodo Slovenci zoperstavili v pošteno zdesetkani zasedbi.
  • 04.11.2025 | U21
    Ob koncu prve polovice kvalifikacij še na Nizozemsko
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo prvo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 zaključila z novembrskim gostovanjem na Nizozemskem.
  • 14.10.2025 | U21
    Poraz na Bonifiki
    Na Obali slavi mlada reprezentanca Bosne in Hercegovine, ki je naše fante ugnala z zadetkoma Kujovića in Keranovića.
  • 13.10.2025 | U21
    Na Bonifiki z Bosno in Hercegovino
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo po dveh gostovanjih odigrala prvo domačo tekmo v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mlada izbrana vrsta se bo na Bonifiki pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine.
  • 11.10.2025 | U21
    Misli po remiju z Izraelom že usmerjene v torkovo preizkušnjo
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je v drugi preizkušnji kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 iztržila prvo točko. Mladi Slovenci so v madžarskem Budaörsu remizirali z Izraelom, že v torek pa se bodo v Kopru pomerili z Bosno in Hercegovino
  • 10.10.2025 | U21
    V obračunu z Izraelom do prve točke
    Mladi Slovenci so v dvoboju z Izraelci prišli do prve točke v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo U21 2027! Izrael je v 53. minuti tekme v madžarskem Budaörsu v vodstvo popeljal Tay Abed, v naslednjem napadu pa je izenačil Luka Topalović.
  • 09.10.2025 | U21
    Jutri z Izraelom, v Budimpešto z jasnim ciljem
    Pred slovensko reprezentanco do 21 let je druga preizkušnja v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mladi Slovenci se bodo v madžarskem Budaörsu pomerili z Izraelom.
  • 06.10.2025 | U21
    Mlada reprezentanca pričela s pripravami v spremenjeni zasedbi
    Slovenska reprezentanca do 21 let se je danes zbrala v Moravskih Toplicah, kjer se bo pripravljala na prihajajoči kvalifikacijski tekmi z Izraelom ter Bosno in Hercegovino.

DELI NA