16.03.2015 | A
Katanec razkril seznam za San Marino in Katar

Slovenski selektor Srečko Katanec je danes predstavil javnosti seznam reprezentantov, na katere bo računal na prihajajoči kvalifikacijski tekmi s San Marinom in prijateljskem obračunu s Katarjem. V izbrano vrsto se vrača Josip Iličič, medtem ko se je na selektorjevem spisku prvič znašel Nejc Vidmar.

Slovenska reprezentanca nadaljuje s kvalifikacijami za evropsko prvenstvo 27. marca, ko v Stožice prihaja selekcija San Marina. Tri dni zatem sledi še prijateljski preizkus v Dohi proti izbrani vrsti Katarja.

»Čakata nas dve tekmi, na katerih vemo, kaj si želimo. Proti San Marinu ciljamo na tri točke, proti Katarju pa se ponuja lepa priložnost, da preizkusimo kakšnega izmed novincev,« je izrazil jasne načrte Srečko Katanec, ki pričakuje srdit boj v kvalifikacijski skupine E vse do meseca oktobra. »Kvalifikacije se bodo odločale na zadnjih treh tekmah, do takrat pa si želimo pripraviti čim boljše izhodišče

Slovenski selektor opozarja tudi na San Marino, čeprav se zaveda, da bo Sloveniji na tej tekmi v vlogi velikega favorita. »Moja dolžnost je, da fante opozarjam na nevarnosti, pa čeprav nam nasproti stoji San Marino. Danes ni eksotov, vsi znajo igrati nogomet. Če nisi stoodstoten, lahko imaš težave proti vsakemu nasprotniku,« je jasen Katanec, ki je na zbor znova povabil tudi Josipa Iličiča.

»Iličič je nazaj, ostalo ni pomembno. Fantje vedo, kaj od njih pričakujem in enako velja tudi za »Jojo-ta«. Ne bi preveč razpredal, želim le, da reprezentanti dajo od sebe vse, kar so v danem trenutku sposobni.« Selektor bo proti San Marinu premierno računal tudi na Nejca Vidmarja, rekorderja po nepremaganosti v Prvi ligi Telekom Slovenije.

»Uresničile so se mi sanje in še vedno sem v šoku. Stopil sem veliko stopnico naprej v svoji karieri in dodal velik kamenček v svoj mozaik. Poleg tega je vpoklic izjemna spodbuda za naprej in sedaj bom še bolj trdo poprijel za delo. Komaj čakam na zbor reprezentance in v prvi vrsti upam, da ga pričakam zdrav.Ob meni bosta dve svetovni imeni na položaju vratarja. Ponižno se bom priključil treningom in poizkušal odnesti čim več znanja od teh dveh velemojstrov,« ni skrival navdušenja ob krstnem vpoklicu vratar Domžal.

Posebna čast je doletela tudi Nika Omladiča in Luko Krajnca, ki sta skupaj z Romanom Bezjakom in Timom Matavžem vpoklicana v izbrano vrsto zgolj za prijateljsko tekmo s Katarjem.

Seznam reprezentantov za tekmi s San Marinom in Katarjem:

Tekst, grafika: MKo, Atree
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 07.04.2026 | A
    Vipotnik, Šporar in Šturm še naprej v odlični formi
    Žan Vipotnik je z dvajsetimi zadetki nesporni kralj strelcev v angleškem Championshipu, med strelce pa sta se znova vpisala tudi Andraž Šporar in Danijel Šturm. Aljoša Matko je zatresel mrežo MTK-ja.
  • 01.04.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Črno goro
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala prvi cikel tekem pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Izplen po obračunih na Madžarskem in v Črni gori je poraz in zmaga. Kot pravijo v slovenskem taboru, je pri tem precej dobrega, sta pa tekmi pokazali tudi, da bo treba še marsikaj popraviti.
  • 31.03.2026 | A
    S preobratom do zmage v Črni gori
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Podgorici na prijateljski tekmi proti Črni gori zmagala s 3:2. Za Slovenijo sta zadela Žan Vipotnik dvakrat in Danijel Šturm, za Črno goro pa obakrat Milutin Ostajić.
  • 31.03.2026 | A
    Slovenci danes s Črnogorci
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes, ob 18. uri, v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    V Črno goro po zmago
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori, kamor se odpravljajo danes ob 17.30, lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    Zagotovi si letno vstopnico za tekme slovenske reprezentance
    Letna vstopnica 2026 vam poleg treh domačih tekem v Uefa ligi narodov zagotavlja tudi udeležbo na junijskem prijateljskem obračun s Ciprom in ženskim spektaklom med Slovenijo in Nemčijo v kvalifikacijah za SP 2027.
  • 30.03.2026 | A
    Junija s Ciprom, vstopnice že v prodaji
    Slovenski selektor Boštjan Cesar se bo prvič predstavil pred domačimi gledalci 4. junija, ko bo Slovenija v Stožicah gostila Ciper. Vstopnice za prijateljsko tekmo so že v prodaji.
  • 29.03.2026 | A
    Odmevi po tekmi z Madžarsko
    Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto na Madžarskem opravila prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. Po spodbudnem prvem in slabšem drugem polčasu je prijateljski obračun z Madžarsko v Budimpešti izgubila z 0:1, nov preizkus pa Slovence čaka že v torek ob 18.00 v Podgorici proti Črni gori.
  • 28.03.2026 | A
    Minimalni poraz ob debiju Cesarja
    Slovenska nogometna reprezentanca je igrala prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. V Budimpešti je na prijateljskem obračunu izgubila proti Madžarski z 0:1 (0:0).
  • 28.03.2026 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Madžarski
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Budimpešti igrala prvo tekmo pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Ta je z opravljenim v teh dneh zadovoljen, proti Madžarom pa si želi predvsem videti pravo podobo svojih igralcev.

DELI NA