22.04.2013 | U15
Kar dvanajst zadetkov

Predstavniki mlajših selelekcij Slovenije so bili ta konec tedna izjemno učinkoviti, saj so v klubskih barvah dosegli nekaj pomembnih zadetkov v različnih tekmovanjih.

Med reprezentanti Slovenije U-21 je največ takšnih, ki nase opozarjajo v Prvi ligi Telekom Slovenije. Med tremi nogometaši Kopra sta bila v preteklem tednu Matej Pučko in Miha Blažič dodatno obremenjena, saj sta imela pomembno vlogo pri zmagah nad Muro 05 in Mariborom. Dve tekmi v zadnjem tednu dni sta odigrala še Erik Janža iz Domžal in Nejc Praprotnik, ki je dosegel pomemben gol za Gorico na gostovanju v Murski Soboti. Omeniti velja še Celjana Blaža Vrhovca, ki je tekmo z Mariborom izpustil zaradi kartonov, že proti Domžalam pa si je prislužil novega, enajstega v letošnji sezoni. Izkazali so se tudi legionarji. Enej Jelenič je odigral celotno tekmo za Padovo v italijanski Serie B proti Crotoneju, Luka Krajnc pa je, ob popolni minutaži, z mlado ekipo Genove (Primavera) dobil pomembno bitko z Empolijem, v boju za Playoff skupine A, kjer vodi Juventus. Vratar Jan Oblak je branil celotno tekmo za Rio Ave v najmočnejši portugalski ligi in izgubil proti Pacos Ferreiri z 1:2, čeprav je zbral kar sedem obramb.

Slovenska reprezentanca U-20, ki se bo to sredo pomerila s Hrvati, se odpravlja v Ajdovščino dobro razpoložena. Tomažu Kavčiču bodo v največjo pomoč nogometaši Celja in Olimpije, s po tremi predstavniki. Kar sedem nogometašev je v zadnjem tednu odigralo dve težki tekmi v Prvi ligi Telekom Slovenije, kjer sta se z zadetkoma izkazala Andraž Žurej in Alen Ploj. Prvi je dosegel zelo pomemben gol proti državnim prvakom, drugi pa je popeljal Muro 05 v vodstvo proti Gorici in si prislužil še rumeni karton. Nemanja Mitrović se je prebil v udarno enajsterico Olimpije, Denis Klinar pa z Rudarjem kaže vse boljše predstave. V zadnjem času sta velik napredek storila še Miha Zajc pri Celju in Matic Črnic pri Aluminiju, ter na ta način upravičila smiselnost posoje. Edini drugoligaš ostaja Marko Roškar, ki je oddelal celotno minutažo za Zavrč proti Radomljam.

V leto mlajši selekciji je blestel Leo Štulac, ki pri trenerju Kopra Vanoliju vse višje kotira. V sredo je dosegel krstni zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije proti Muri 05, na tekmi z Mariborom pa je prispeval ključno asistenco za zmago obalnega prvoligaša. Zelo pomemben teden je tudi za Juretom Balkovcem, Klemnom Šturmom in Gregorjem Bajdetom, ki so igrali dve prvoligaški tekmi za svoje klube in ostali neporaženi. Podobno bi veljalo tudi za Rudija Požega Vancaša, ki je manjkal v Celju zaradi rumenih kartonov.  Predvsem pa veseli povratek Mitje Lotriča na prvoligaška igrišča, saj je na tekmi z Muro 05 vstopil v igro v 89. minuti in napovedal povratek po zahrbtni poškodbi.

Izbrana vrsta Slovenije, kjer so nogometaši letnik 1995 ali mlajši, je bila najbolj učinkovita med vsemi starostnimi skupinami. S strelskim pohodom nadaljuje Maks Barišič, ki je za zmago mlade ekipe Catanie nad Crotonejem prispeval dva zadetka, drugega iz najstrožje kazni. Barišič je dosegel že trinajsti zadetek v sezoni, kar ga uvršča na tretje mesto lestvice strelcev skupine C. (Primavera) Dva gola je zabil tudi Dino Hotić, ki je v slovenski mladinski ligi z Mariborom tesno odpravil Celje. Po en zadetek sta dosegla še Alen Ožbolt in Jure Curk. Domžalčan se je vpisal med strelce za kadetsko ekipo proti Krki, Goričan pa je postavil končni rezultat proti Jadranu iz Dekanov pri mladincih. Nase je opozoril tudi Matic Reja, ki si je v mladinski ligi na gostovanju pri Interblocku prislužil dva rumena kartona in posledično izključitev. Prvi rumeni karton je prejel v 92. minuti tekme, drugega pa dve minuti pozneje. Tudi v tej selekciji ne gre brez predstavnikov Prve lige Telekom Slovenije, kjer sta Domen Črnigoj in Tilen Klemenčič odlično igrala vseh devetdeset minut na obeh tekmah za Koper oziroma Triglav.

Pri najmlajših velja izpostaviti Anžeta Igliča iz Domžal in Interblockovega Luko Gajiča. Iglič je zadel proti Krki v slovenski kadetski ligi, Gajič pa je zabil proti Kopru pri mladincih.

Tekst: MKo
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 25.09.2023 | U15
    Vugdalić: Kljub porazu smo lahko zadovoljni
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala še zadnje srečanje na UEFA U15 razvojnem turnirju. Po uvodnem porazu s Turčijo in zmago nad Hrvaško so varovanci Muamerja Vugdalića na zadnjem srečanju morali priznati premoč Slovaški.
  • 23.09.2023 | U15
    Slovenija boljša od Hrvaške
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala drugo srečanje na UEFA U15 razvojnem turnirju. Potek, ko so varovanci Muamerja Vugdalića klonili proti Turčiji, so bili tokrat z minimalno zmago boljši od Hrvaške.
  • 13.09.2023 | U15
    Vugdalić izbral varovance za mednarodni turnir
    Slovenska reprezentanca do 15 let bo v drugi polovici septembra gostovala na UEFA U15 razvojnem turnirju, ki bo potekal na Hrvaškem. Selektor Muamer Vugdalić je v ta namen objavil seznam triindvajsetih nogometašev, na katere bo računal na srečanjih proti Turčiji, Hrvaški in Slovaški.
  • 25.05.2023 | U15
    Slovenija odigrala še drugo tekmo s Češko
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala še drugo tekmo proti izbrani vrsti Češke. Na prvem srečanju so slavili domačini, ki so bili od varovancev Muamerja Vugdalića boljši s 5:2. Tudi tokrat je zmaga pripadla Čehom.
  • 24.05.2023 | U15
    Slovenija osvojila četrto mesto
    Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem proti Češki. Varovanci Muamerja Vugdalića so na prvi tekmi morali priznati premoč češkim rojakom.
  • 15.05.2023 | U15
    Slovenija dvakrat s Češko
    Slovenska reprezentanca do 15 let bo sredi maja odigrala dve prijateljski srečanji proti izbrani vrsti Češke. Selektor Muamer Vugdalić je v ta namen objavil seznam triindvajsetih nogometašev, na usluge katerih bo računal na prihodnji reprezentačni akciji.
  • 01.05.2023 | U15
    Slovenija osvojila četrto mesto
    Slovenska reprezentanca do 15 let je v Ajdovščini odigrala še zadnji obračun turnirja ”19. Torneo Delle Nazione”. V dvoboju za tretje mesto se je pomerila z Avstrijo in po enjastmetrovkah klonila z izidom 2:4.
  • 29.04.2023 | U15
    Slovenija po enajstmetrovkah izgubila v polfinalu
    Slovenska reprezentanca do 15 let je v Cervignanu odigrala polfinalni obračun turnirja ”19. Torneo Delle Nazione” in se z Italijo po rednem delu razšla z neodločenim izidom 1:1. V izvajanju enajstmetrovk so se bolje izkazali Italijani.
  • 27.04.2023 | U15
    Slovenija premagala tudi Romunijo
    Slovenska reprezentanca do 15 let je v Biljah odigrala še drugo srečanje skupinskega dela turnirja ”19. Torneo Delle Nazione” in proti izbrani vrsti Romunije slavila z minimalno zmago ter se uvrstila v izločilne boje.
  • 25.04.2023 | U15
    Slovenija na drugem srečanju proti Severni Makedoniji iztržila remi
    Slovenska reprezentanca do 15 let je v Novi Gorici odigrala prvo srečanje turnirja ”19. Torneo Delle Nazione” in proti izbrani vrsti Združenih arabskih emiratov slavila s 5:0.

DELI NA