02.01.2015 | A
Kampl slovenski nogometaš leta

Novopečeni član nemškega velikana Borussie iz Dortmunda Kevin Kampl je znova najboljši slovenski nogometaš leta. V Nemčiji rojeni nogometaš je še drugič zaporedoma zmagal v izboru, ki ga je sedmič zapored organiziral slovenski športni časnik Ekipa24.

Štiriindvajset novinarjev petnajstih slovenskih medijev je dosedanjemu vezistu Red Bulla iz Salzburga podelilo 134 točk, drugi je bil z 89 točkami Samir Handanović, ki je v izboru slavil trikrat, tretji Milivoje Novaković (81), četrti mladi nogometaš leta 2013 Jan Oblak (66), peti pa Aleš Mertelj (50).

V kategoriji mladi up leta je slavil Petar Stojanović (132) iz Maribora pred Benjaminom Verbičem (96) iz Celja in še enim nogometašem vijoličastih Luko Zahovićem (90). Četrto mesto je osvojil Andraž Šporar (69), petega pa njegov soigralec iz Olimpije Miha Zajc (33).

Med trenerji je Srečka Katanca na prestolu zamenjal Ante Šimundža (122), ki je bil tako pričakovano nagrajen za to, ker je Maribor pripeljal v elitno ligo prvakov. Le štiri točke manj je osvojil trener Rijeke Matjaž Kek (118), tretji je bil Luka Elsner (80), ki z Domžalami vodi na lestvici državnega prvenstva. Četrti je bil lanski srbski prvak s Crveno zvezdo Slaviša Stojanović (52), peti pa selektor Katanec (48).

V zdaj že tradicionalnem izboru so sicer sodelovali novinarji Ekipe24, Dela, Dnevnika, Slovenske tiskovne agencije (STA), Televizije in Radia Slovenije, Primorskih novic, Večera, Nogomanie, SN Portala, Šport TV, Sport Kluba, Planet TV, POP TV in Siola Sportala.

Tekst: STA
Foto: www.ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 08.12.2025 | A
    Horvat Sturmu pomagal do zmage na mestnem derbiju, Leeds odgriznil točko prvakom
    Tomi Horvat je vpisal novo asistenco, Leeds Jake Bijola pa je po Chelseajevem skalpu iztržil še remi proti aktualnim prvakom iz Liverpoola. V ruskem, danskem, poljskem in slovenskem prvenstvu se je končal jesenski del.
  • 04.12.2025 | A
    Bijol postal četrti Slovenec z zadetkom v angleški Premier ligi
    Jaka Bijol je postal četrti Slovenec, ki se lahko pohvali z zadetkom med angleško elito. Statistiko so v zadnjih dneh izboljšali tudi Gorenc Stanković, Sešlar, Svetlin, Vipotnik in Zec.
  • 01.12.2025 | A
    Mijatović: Težka odločitev ob zaključku uspešne poti, časa za izbiro novega selektorja je dovolj
    Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović je ob zaključku sodelovanja z Matjažem Kekom strnil misli in pojasnil razloge za takšno odločitev.
  • 01.12.2025 | A
    Nogometna zveza Slovenije in Matjaž Kek zaključujeta sodelovanje 
    S 30. novembrom se je iztekla pogodba selektorja članske reprezentance Matjaža Keka. Predsednik Nogometne zveze Slovenije in selektor Matjaž Kek sta se sestala in po pogovoru sklenila, da se po sedmih letih zelo dobrega in korektnega sodelovanja, ki je prineslo tudi izjemen uspeh z uvrstitvijo na evropsko prvenstvo in v osmino finala, sodelovanje zaključi.
  • 25.11.2025 | A
    Šporar odločil tekmo s Skalico, Gorenc Stanković podal za častni zadetek Sturma
    Andraž Šporar se je med strelce vpisal še na drugi zaporedni tekmi, Jon Gorenc Stanković pa je podal za edini zadetek Sturma ob porazu proti Lasku.
  • 18.11.2025 | A
    Za konec remi na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Stockholmu na zadnji tekmi v kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 igrala neodločeno 1:1 (0:0) s Švedsko.
  • 18.11.2025 | A
    Slovenija zaključuje kvalifikacije na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 igrala še zadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka nimajo več možnosti za preboj na mundial, si pa želijo popraviti slab vtis dosedanjega dela kvalifikacij, v katerem so še brez zmage.
  • 17.11.2025 | A
    Proti Švedski popraviti vtis
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek ob 20.45 igrala še zadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka nimajo več možnosti za preboj na mundial, si pa želijo popraviti slab vtis dosedanjega dela kvalifikacij, v katerem so še brez zmage.
  • 16.11.2025 | A
    Namesto Oblaka vpoklican Turk
    Kapetan slovenske nogometne reprezentance Jan Oblak zaradi poškodbe, ki jo je staknil na tekmi s Kosovom, ne bo odpotoval na Švedsko. Namesto vratarja madridskega Atletica je vpoklican Martin Turk.
  • 16.11.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Kosovom
    Slovenska nogometna reprezentanca je s sobotnim porazom proti Kosovu z 0:2 izpadla iz boja za svetovno prvenstvo 2026. V torek jo čaka še tekma s Švedsko v Stockholmu, kjer pa bo zgolj poskusila vsaj deloma popraviti vtis.

DELI NA