26.04.2009 | U15
Kadeti remizirali v Vipolžah

Kadetska reprezentanca Slovenije, ki se med 25. in 30. aprilom mudi na 6. prijateljskem turnirju Europa Unita na Goriškem, je odigrala prvo tekmo proti selekciji GO&GO (italijanska in slovenska Gorica). Izbranci selektorja Boruta Jarca so prvo srečanje ob dveh natančnih enajstmetrovkah končali z neodločenim izidom 2:2 (1:0).

Domači selektor je tekmo začel s postavo Oblak, Barundič, Janža, Praprotnik, Blažič, Barbič, Rojc, Pučko, Žurej, Dornik in Sirk, ki je proti nasprotniku iz obeh Goric ob dosojenih enajstmetrovkah s prvega srečanja iztržila neodločen izid. Jarc je med tekmo opravil ti menjave, Žureja je v 43. minuti zamenjal Šujica, Rojca v 53. Barbarič, strelec obeh zadetkov, sicer pa član ND Gorica, pa se je po golih v 20. in 34. minuti odpočil po 48. minutah na zelenici.

Kljub remiju selektor po prvi izmed treh tekem ni bil posebno zgovoren. »Škoda da so fantje v glavah izgubili dve točki,« je bil kratek in jedrnat, vendar optimističen pred današnjo tekmo, za katero pravi, da bo težja od prve: »Jutri imajo fantje popravni izpit, ki bo veliko težji, saj je nasprotnik zelo kvalitetna ekipa. Čaka nas nov dan in z njim tudi novo upanje.«

Druga tekma, ki čaka kadetsko ekipo bo odigrana že danes, ko si bosta ob 17. uri v Mirnu nasproti stali reprezentanci Slovenije in Izraela.

Tekst: Andreja Potočnik