
Slovenska futsal reprezentanca do 19 let se je še drugič zapored uvrstila na evropsko prvenstvo. Do začetka tekmovanja nas loči en dan – prvenstvo bo med 28. septembrom in 5. oktobrom potekalo v Kišinjevu, glavnem mestu Moldavije.
Slovenija bo igrala v skupini B, kjer jo čakajo obračuni s Španijo, Turčijo in Češko.
Tekme Slovenije v predtekmovanju EP-ja:
28.9.
Slovenija – Češka (14.30)
29.9.
Turčija – Slovenija (12.00)
1.10.
Slovenija – Španija (14.30)
„Super je biti del reprezentance U19, smo kot ena družina. Povezani smo med sabo, sodelujemo, se družimo, to je res lepa izkušnja. Naloga vratarja je, da ekipo drži pokonci, da vzpodbuja ter postavlja soigralce, deli nasvete ter obrani strele,“ o reprezentanci in vlogi vratarja pove Domen Arnuš, ki brani gol skupaj z Alenom Zgoncem.
„Z Alenom se dobro dopolnjujeva. Veliko se pogovarjava in vzpodbujava. Ivan Bratič nama pomaga z nasveti. Opozarja naju na napake, naju popravlja in dopolnjuje. Zadnji nasvet? Da nikoli ne smeš stati na črti, ampak pred črto. Pa stati je treba ob prvi „štangi“, da žoga ne uide v gol,“ Domen o pripravi na tekme in strokovnem delu Ivana Bratića.
Prvenstvo je tu. Jutri s Češko.
„Pričakovanja so visoka: da pridemo čim dlje, da zmagamo! A gremo od tekme do tekme. Najprej nas čaka predtekmovalna skupina. Kjer moramo zmagati, kar moramo!“ zaključi Domen, sicer član PJ Joco Benedikt.
Trdin v Lovu na Kosa in Ruisa
Slovenija U19 je doslej odigrala 103 uradne tekme. Selektor Tomislav Horvat je vodil 51 tekem. Pred njim sta reprezentanco vodila Andrej Dobovičnik (50 tekem) in Tadej Levstek (2). Aktualni kapetan Lovro Trdin je na 49 nastopih in 25 golih. Rekord v nastopih drži Vid Kos (51), med strelci pa prednjači Alen Ruis (32).
Žreb skupin EP U19 2025:
SKUPINA A:
Moldavija, Portugalska, Italija, Ukrajina
SKUPINA B:
Slovenja, Španija, Turčija, Češka
Španija dvakrat, Portugalska enkrat
To bo četrto evropsko prvenstvo v tej starostni skupini. Španija je postala prvak dvakrat (v letih 2019 in 2022), Portugalska enkrat (2023). Prvo evropsko prvenstvo je septembra 2019 gostila Latvija, drugo je bilo septembra 2022 v Španiji, pred dvema letoma pa vnovič septembra na Hrvaškem, kjer se je s polfinalom izkazala tudi Slovenija. Vratar Luka Lovrec je bil izbran v idealno postavo postavo evropskega prvenstva.
Dosedanje finalne tekme na EP U19:
Hrvaška – Španija 1:6 (14.9. 2019)
Portugalska – Španija 2:6 (10.9. 2022)
Portugalska – Španija 6:2 (10.9. 2023)
Tekme Slovenije U19 na EP:
Slovenija – Finska 4:2 (3.9. 2023)
Slovenija – Ukrajina 2:4 (4.9. 2023)
Slovenija – Italija 4:2 (6.9. 2023)
Slovenija – Portugalska 2:3 (8.9. 2023)
Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si