21.03.2021 | U21
Euro U21: Brez strahu in z veliko želje

Slovenska mlada reprezentanca je danes popoldan opravila nov trening pred otvoritveno tekmo Uefa evropskega prvenstva do 21 let s Španijo. Tudi tokrat je pod Pohorjem prevladovala pozitivna energija, ki ni uspela zakriti dejstva, da se bliža prvi tekmovalni izziv. Visoka osredotočenost in želja po dokazovanju sta se poznala v vsaki vaji, dvoboju ali akciji.

»Na treningih se vidi velika želja po dokazovanju. Igralci smo pri stvari in že razmišljamo o prvi tekmi. Ne smemo si dovoliti strahospoštovanja pred igralci, ki jih gledamo pred televizijskimi zasloni. Jasno je, da moramo verjeti v sebe in pokazati kaj znamo. Verjamem, da lahko premagamo Španijo,« je prepričan v kakovost slovenske reprezentance Aljaž Ploj, ki je zadovoljen s potekom priprav.

»Čeprav še ni vseh igralcev, smo postorili že zelo veliko. Želimo se čim bolje pripraviti na Špance, tako da smo že opravili prve analize njihove postavitve in trenirali določene taktične zamisli selektorja. Špancem ne smemo dovoliti, da se razigrajo, saj vemo, kaj pomenijo v svetovnem nogometu. Morali bomo biti agresivni, stati ob igralcih in preprečiti razvijanje njihove igre, ob tem pa izkoristiti naše prednosti,« pravi nogometaš Aluminija.

Nad delom strokovnega štaba slovenske reprezentance in vnemo soigralcev ne skriva zadovoljstva niti Dušan Stojinović. »Vsi igralci smo prišli na reprezentančne priprave motivirani, z željo da bi igrali na tako velikem tekmovanju. Pripravljamo se zelo dobro, kljub temu da nismo kompletni. Zaenkrat smo postavili ekipno taktiko, kako delovati v obrambi oziroma v napadalnih akcijah. Zaenkrat moramo biti mirni, pred tekmo s Španijo pa si lahko privoščimo tudi malo pozitivne nervoze, ki je dobrodošla pred vsakem športniku.«

Branilec Celja spoštuje Špance, a se jih ne boji. »Nikogar se ne smemo bati, saj vemo, da smo lahko konkurenčni vsem, če dobro stojimo na igrišču. Naš cilj je napredovanje iz skupine, tako da verjamem, da bomo pravi že proti Špancem. V tekmo se bomo podali brez strahu in z veliko želje,« doda Stojinović.

<iframe width="900" height="500" src="https://www.youtube.com/embed/4y9BfB6Qjjg" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Tekst: MKo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 25.03.2025 | U21
    Tesen poraz v dvoboju s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v sklopu priprav v Turčiji pomerila še s Finsko in v čvrstem dvoboju doživela tesen poraz. Finci, ravno tako udeleženci junijskega evropskega prvenstva, so do zmage prišli z golom Niklasa Pyyhtiäje.
  • 24.03.2025 | U21
    Jutri še s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije bo priprave na turških tleh zaključila s pripravljalno preizkušnjo proti Finski, še eno udeleženko junijskega evropskega prvenstva.
  • 21.03.2025 | U21
    Mladi Slovenci so se merili z Ukrajinci, selektor Razdrh zadovoljen z videnim
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v turški Antalyji merila z Ukrajino. Redni del pripravljalnega srečanja se je po golu Tjaša Begića končal z izidom 1:1, Slovenci pa so po izvajanju kazenskih udarcev prišli do zmage.
  • 21.03.2025 | U21
    Danes prvič pod taktirko novega selektorja
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo danes odigrala uvodno od dveh preizkušenj v sklopu priprav v Turčiji. Ukrajinci bodo prvi nasprotniki Slovencev, ki jih bo v vlogi selektorja prvič vodil Andrej Razdrh.
  • 11.03.2025 | U21
    Razdrhov prvi seznam za priprave v Turčiji
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se v luči prihajajočega evropskega prvenstva odpravlja na prvi del priprav v Turčijo, kjer bo odigrala pripravljalni tekmi z Ukrajino in Finsko. To bosta tudi prvi tekmi pod vodstvom novega selektorja mlade izbrane vrste, Andreja Razdrha.
  • 11.02.2025 | U21
    Andrej Razdrh novi selektor mlade reprezentance
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na svoji 2. seji potrdil Andreja Razdrha za novega selektorja slovenske reprezentance do 21 let.
  • 06.02.2025 | U21
    Mladi Slovenci z Nizozemsko, Norveško, Izraelom in BiH
    Reprezentanca Slovenije do 21 let se bo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2027 merila z Nizozemsko, Norveško, Izraelom ter Bosno in Hercegovino, je odločil današnji žreb.
  • 28.12.2024 | U21
    Mitja Ilenič: Na evropsko prvenstvo ne gremo samo sodelovat
    Mitja Ilenič je na osmih kvalifikacijskih tekmah odigral vseh 720 minut in bil eden od ključnih nogometašev čete Milenka Aćimovića pri pohodu na prvo mesto v kvalifikacijski skupini, s čimer se je slovenska reprezentanca uvrstila na evropsko prvenstvo za nogometaše do 21 let.
  • 03.12.2024 | U21
    Slovenija na Euru z Anglijo in Nemčijo
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let, ki jo vodi Milenko Aćimović, bo na evropskem prvenstvu 2025 na Slovaškem igrala v skupini B skupaj z branilko naslova Anglijo, Nemčijo in Češko. Tako je odločil žreb v Bratislavi.
  • 02.12.2024 | U21
    Mlada reprezentanca v pričakovanju žreba
    Slovenska izbrana vrsta do 21 let bo prihodnje poletje nastopila na evropskem prventstvu, ki bo potekalo na Slovaškem. Mlada reprezentanca se je na zaključni turnir najboljših v Evropi do 21 let prvič uvrstila preko kvalifikacij. Žreb skupin bo na sporedu v torek.

DELI NA