Drugi krog Pokala Pivovarna Union postregel z nekaj presenečenji

Znanih je vseh 32 udeležencev tretjega kroga Pokala Pivovarna Union. V šestnajstino finala pokalnega tekmovanja se je prebila osmerica prvoligašev, Radomlje so morale priznati premoč Brava, brez presenečenj pa vseeno ni šlo.

Koprčani, ki branijo naslov pokalnega prvaka, so z goloma Daleyja dobili sosedski derbi z Izolo, majski finalist pa je dobil prvoligaški obračun z Radomljami. V drugem polčasu sta za ljubljansko zmago zadela Flakus Bosilj in Kramarič. Maribor v mestnem obračunu ni imel težav z Marles hišami, ob štirih golih Laušića se je prvenca v dresu članske ekipe veselil Tavares mlajši.

Precej bolj se je morala za napredovanje namučiti Mura, saj so Sobočani četrtoligaške Gančane na kolena spravili šele v 91. minuti, ko je bil z bele točke uspešen Šroler. Olimpija je bila s petimi goli boljša od Ivančne Gorice, Domžalčani so na domačem igrišču s 3:1 premagali Ilirijo. Tabor je z devetimi zadetki odpravil ekipo Komna.

To ni bila najvišja zmaga v drugem krogu pokalnega tekmovanja, Bistrica je v sosedskem dvoboju s 13:0 odpravila Oplotnico, Kidričani pa so 11 žog pospravili v mrežo Bukovcev. MNZ Ptuj bodo v šestnajstini finala Pokala Pivovarna Union zastopali še Cirkulane, Videm in Zavrč, ki je, tako kot Odranci, napredoval brez boja.

V minulem tednu so se pokalne zmage veselili nogometaši Triglava, Britofa in Rogaške, v celjski zvezi pa so bili v sredo uspešni še Velenjčani, ki so s štirikratnim strelcem Omladičem napolnili gol Brežic.

Primorje je dobilo dvoboj s Tolminom, Dob je slavil v Vižmarjah, Krka pa na domačem igrišču ni imela težav z Litijo. V tretji krog se je prebil tudi Fužinar, ki je bil boljši od Jurovskega dola, Nafta pa je po treh ligaških porazih vknjižila zmago v Veliki Polani.

Petoligaš Cven je v sosedskem prleškem obračunu presenetil ekipo Veržeja, Čardo pa je v Martjancih presenetila Serdica, ki ravno tako igra v petem rangu slovenskega nogometa. Vipava, ki je v prvem krogu presenetila Gorico, je v 92. minuti klonila v Idriji.

Hotiza, ki na devetih tekmah Pomurske nogometne lige še ni oddala točke, je s preobratom v drugem polčasu izločila Panonijo Kapco Gaberje. Podvinci so v tretjeligaškem dvoboju izgubili z Vidmom, Cirkulane pa so bile z dvema goloma v drugem polčasu boljše od šestoligaške Polskave.

Radenčani so bili s sedmico boljši od Rakičana, Šenčurjani pa so v Jesenicah slavili šele po enajstmetrovkah. Streli z bele točke so odločili še dve tekmi, Dobrovce so premagale Korotan, Zagorje pa Ljubljano.

V četrtkovem popoldnevu je bil odigran še zadnji dvoboj drugega kroga, v prleško-prekmurskem obračunu Ljutomerčanov in Beltinčanov pa so se po sedmih serijah kazenskih udarcev veselili v taboru tretjeligaša iz Ljutomera.

Žreb parov tretjega kroga Pokala Pivovarna Union bo jutri opoldne, tudi s prenosom na spletnih omrežjih Nogometne zveze Slovenije.

CELJE - DRAVINJA 5:0 (1:0)