07.05.2017 | Tekmovanja mladih
Domžalčani evropski finale NPC sklenili med najboljšo osmerico

Domžalska selekcija do 14 let se z evropskega finala Nike Premier Cup vrača z osmim mestom. Mladi Domžalčani so si s štirimi točkami v skupinskem delu tekmovanja zagotovili preboj v četrtfinale, v katerem pa so morali priznati premoč nogometašem domače Herthe.

Berlinčani, ki so veljali za enega od favoritov turnirja in so v domačem mestu na koncu osvojili četrto mesto, so varovance trenerja Tomija Broniča v sobotnem popoldnevu ugnali z izidom 3:0. Mladi upi Herthe so velik korak do zmage storili v prvem polčasu, ki so ga dobili z 2:0, s še enim golom v nadaljevanju srečanja pa so se prebili med polfinaliste, v katerem so sicer izgubili s Hoffenheimom.

Domžalski upi so v nedeljo nadaljevali z boji za razvrstitev med petim in osmim mestom. Rumene je v prvi tekmi čakal še en evropski velikan, nasproti je namreč stal pirejski Olympiakos, ki je z golom v 11. minuti dobil prvi polčas, v uvodu drugega pa z dvema zadetkoma srečanje odločil v svojo korist. V tekmi za končno sedmo mesto je nasproti stal Hapoel Rishon Lezion. Domžalčani so dobro krenili v dvoboj, saj so si pripravili nekaj priložnosti, a so v deveti minuti povedli Izraelci, ki so tri minute zatem zadeli še drugič. Rumeni so do znižanja zaostanka prišli v 18. minuti, a je nasprotnik v drugem delu dvoboja kljub domžalskim priložnostim zadržal minimalno prednost in osvojil sedmo mesto.

Trener Tomi Bronič je po zadnji tekmi obžaloval, da njegovi varovanci dobre predstave niso uspeli nadgraditi z zmago, tekmovanje na kakovostnem turnirju pa je ocenil kot dobrodošlo izkušnjo za vse udeležence: »Zadovoljni smo z vsemi štirimi dnevi, ki smo jih preživeli v Berlinu. Organizacija turnirja je bila na vrhunski ravni. Za nami je dragocena izkušnja, ki nam je pokazala, v katerih segmentih zaostajamo za vrhunskimi nogometnimi šolami. V prihodnje se želimo čim bolj pogosto udeleževati takšnih tekmovanj, saj z vsakim turnirjem rastemo kot ekipa.«

Vrhunce vseh odigranih tekem najdete na tej povezavi.