07.03.2012 | Pokal Slovenije
Do zmage nihče od četverice

Do polfinala Hervis pokala Slovenije je sicer še nekaj več kot mesec dni, je pa četverica najboljših že štartala v spomladanski del sezone. Nihče prav uspešno, saj z izjemo enega remija moštva niso prišla do točk.

Največ smo jasno pričakovali od Maribora, ki je napovedal, da v spomladanskem delu sezone po številnih prijateljskih tekmah in dobrih pripravah ne bo izpustil nobene točke, pa se je opekel že v štartu. Na Gorenjskem je bil za gol (2:1) boljši Triglav. Najnevarnejši vijoličasti napadalec Dalibor Volaš je 11 zadetkom iz jesenskega dela sezone, dodal novega v drugi polovici prvenstva. Še vedno 'golgater' vijolic na listi strelcev v hrbet gleda Daretu Vršiču. Sicer Štajerci z naskokom ostajajo prvi, a po spodrsljaju z 1:4 proti Olimpiji enako močno peče slab začetek spomladanskega dela prvenstva.

Nič kaj bolje je ni odnesel Rudar. Nasprotnik varovancev Darka Milaniča je potegnil kratko proti Muri (1:2) in to pred domačimi navijači. Če so v jesenskem delu prvenstva navduševali Elvis Bratanovič, Luka Majcen in Luka Žinko, je častni zadetek za gostitelje pet minut pred iztekom igralnega časa dosegel Denis Klinar. Slednji pa ni uspel premagati uroka proti prekmurskemu predstavniku, ki ostaja trn v peti Velenjčanov.

Celje je tokrat reševalo prvoligaško čast. Na gostovanju v Novi Gorici so nogometaši iz knežjega mesta iztržili remi. Tudi tokrat se je, tako kot največkrat v prvem delu prvenstva, izkazal Roman Bezjak, ki je dodal še osmi gol v statistiko sezone 2011/12. Se moštvu, ki domuje na Areni Petrol obetajo boljši časi?

Konkurent Celjanov na poti do finala pokalnega tekmovanja je dvakrat prelisičil nasprotnikovega vratarja, še enkrat več pa je po žogo moral Gregor Šmajd. Za edinega predstavnika drugoligaške druščine je bil natančen 1. strelec kluba Dejan Božičič, svoje je tokrat dodal še David Bunderla.

Če moštva še niso tekmovalno ogreta, jim bo prihajajoči mesec dni prišel še kako prav. Polfinalni tekmi bosta samo dve in prav na vseh 180 minutah bodo morale ekipe pokazati svoj maksimum, če bodo želele nastopiti na finalu v Stožicah.

Tekst: Andreja Potočnik