07.03.2015 | NZS
Delegati NZS zbrani v Ljubljani

V Ljubljani je v soboto, 7. marca 2015 potekal delegatski seminar v okviru vsakoletnega usposabljanja delegatov NZS. V prostorih Austria Trend hotela se je zbralo okrog 80 delegatov, ki svoje delo opravljajo v različnih tekmovanjih pod okriljem NZS.

Delegate je na začetku seminarja pozdravil generalni sekretar NZS Aleš Zavrl, ki je v svojem govoru med drugim poudaril, da je naloga NZS in vseh nogometnih deležnikov skrb za kvaliteten nogomet, kredibilnost in regularnost tekmovanj, pri čemer imajo delegati še posebej pomembno vlogo. NZS v sodelovanju z medobčinskimi nogometnimi zvezi organizira in vodi tekmovanja več kot 1.100 ekip v vseh starostnih kategorijah.

Generalni sekretar  NZS Aleš Zavrl in vodja tekmovanj NZS Sandi Kranjec sta po uvodnem nagovoru štirim delegatom, ki so v lanskem letu dopolnili 70 let in se tako poslavljajo od opravljanja delegatske funkcije, podelila tudi posebno darilo. Od aktivnega opravljanja delegatske funkcije se tako poslavljajo Jožef Čerpnjak in Alojz Flegar (oba MNZ Murska Sobota), Aldo Knafelc (MNZ Koper) in Drago Vrenk (MNZ Ljubljana).

Seminar se je nato nadaljeval v bolj delovnem vzdušju. Delegati so si ogledali posnetke tekem s sodniškim komentarjem v izvedbi Roberta Krajnca in opravili testiranje, ki ga je pripravil Sandi Kranjec. V drugem delu seminarja so prisluhnili Andreju Zalarju, vodji tekmovalno-licenčnega sektorja NZS, ki je podal analizo dela delegatov v letu 2014 in navodila za učinkovito opravljanje njihovega dela oziroma delegatske funkcije v letu 2015.

Tekst: NZS
Foto: NZS

SORODNE NOVICE

  • 20.03.2026 | NZS
    Forum o integriteti v Ljubljani
    Ljubljana je v teh dneh gostila mednarodni forum o integriteti v nogometu, ki ga je Nogometna zveza Slovenije organizirala v sodelovanju z Uefo. Na prvem srečanju predstavnikov za integriteto in delovne skupine za boj proti prirejanju izidov se je zbralo vseh 55 evropskih nacionalnih nogometnih zvez.
  • 03.03.2026 | NZS
    Prijave za FIFA izpit za nogometne agente 2026 le še do 6. marca
    Nogometna zveza Slovenije vse zainteresirane obvešča, da je prijavni rok letošnjo izvedbo FIFA izpita za nogometne agente odprt le še do 6. marca 2026.
  • 12.02.2026 | NZS
    Na kongresu Uefe pozdravili konec projekta superlige
    Evropska nogometna zveza Uefa je na kongresu v Bruslju pozdravila konec projekta tako imenovane superlige, v kateri je kot zadnji vztrajal madridski Real. Zmagal je nogomet, je ob tem povedal predsednik Uefe Aleksander Čeferin.
  • 11.02.2026 | NZS
    12. seja IO NZS: Nogometna zveza z najvišjimi sredstvi za sofinanciranje deležnikov doslej
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije se je na 12. seji mandata 2024–2028, ki je potekala 10. februarja 2026 na Brdu pri Kranju, seznanil s poročili o delu reprezentanc v letu 2025, sprejel Program dela in Finančni načrt NZS za leto 2026 ter obravnaval realizacijo sklepov Izvršnega odbora v preteklem letu. V finančnem načrtu za 2026 predvidena sredstva za najvišje sofinanciranje nogometnih deležnikov doslej.
  • 05.02.2026 | NZS
    Odprte prijave za FIFA izpit za nogometne agente 2026
    Nogometna zveza Slovenije vse zainteresirane obvešča, da je prijavni rok letošnjo izvedbo FIFA izpita za nogometne agente odprt, in sicer od 20. januarja do 6. marca 2026, prijave pa so mogoče preko Platforme za FIFA agente.
  • 27.01.2026 | NZS
    Stališče NZS o NK Domžale
    Nogometna zveza Slovenije je prejela obvestilo NK Domžale o prenehanju delovanja članske ekipe in ga sprejela z velikim obžalovanjem. Ob tem razumemo stisko, ki jo je nastala situacija povzročila igralcem, zaposlenim, navijačem ter lokalni skupnosti.
  • 20.01.2026 | NZS
    Stališče klubov Prve lige Telemach in Nogometne zveze Slovenije glede napovedi stavke SPINS
    Nogometna zveza Slovenije je prejela uradno obvestilo Sindikata profesionalnih igralcev nogometa Slovenije (SPINS) o napovedi stavke za prvi spomladanski krog Prve lige Telemach. Razumemo zaskrbljenost igralcev glede davčne obravnave profesionalnega športa v Sloveniji in se zavedamo resnosti tega vprašanja.
  • 10.01.2026 | NZS
    Uspešno izveden delegatski seminar
    V soboto je na Brdu pri Kranju, v okviru usposabljanja delegatov, potekal tradicionalni seminar za delegate Nogometne zveze Slovenije, kjer so udeleženci obnovili in nadgradili svoje znanje ter prejeli navodila za delo v prihajajočem letu.
  • 28.12.2025 | NZS
    Milenko Aćimović: Vsi smo si želeli ostati na tistem vrhu
    Črto pod leto 2025 je potegnil direktor reprezentanc Milenko Aćimović, ki ne dvomi, da se bo krivulja uspešnosti kmalu spet obrnila v smeri navzgor. Obenem je pohvalil mlade reprezentance in spomnil, da je ženska izbrana vrsta velik razlog za zadovoljstvo.
  • 19.12.2025 | NZS
    Radenko Mijatovič: Pogled naprej je optimističen
    Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović se je ob iztekajočem se letu ozrl na uspešne in manj uspešne zgodbe v letu 2025. Če je bil po letu 2024 in uspešnem nastopu članske nogometne reprezentance na evropskem prvenstvu zelo zadovoljen, je bilo v tem pogledu leto 2025 manj uspešno. Kljub temu je v pogovoru za Naš nogomet poudaril, da je prihodnost vendarle obetavna.

DELI NA