10.09.2023 | A
Danes s San Marinom po nove točke

Slovenska nogometna reprezentanca bo v drevi ob 20.45 igrala svojo šesto tekmo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024. Cilji v gosteh proti San Marinu so jasni. Vse razen nove zmage Slovenije, ta bi bila njena četrta v skupini H, bi bila senzacija. Tri točke so jasen cilj tudi slovenskega tabora.

"Moramo graditi na tem, kar smo pokazali proti Severni Irski (zmaga s 4:2 v četrtek; op. STA) v fazi napada, zadaj pa zdržati brez prejetega gola in osvojiti tri točke," je na novinarski konferenci na Brdu pri Kranju sprva o načrtih za San Marino dejal dvakratni strelec proti severnoirski zasedbi je dejal Andraž Šporar.

Ta je bil na omenjeni tekmi najbolj zadovoljen prav s tem, da jim je uspelo doseči veliko zadetkov, a je osredotočenost že na San Marinu. "Lahkih tekem ni več, enostavno pa je kakovost na naši strani. Treba je čim prej doseči zadetek in osvojiti tri točke. Kot sem rekel, ni lahkih tekem, ampak smo favoriti in potrebujemo te točke," je še povedal Šporar in dodal, da bosta pomembni potrpežljivost in učinkovitost ter da bi bilo zelo lepo, če bi zadeli že iz prve ali druge priložnosti.

"Gre za tekmo, kjer si favorit in moraš to vlogo upravičiti. Pričakovanja pa so, normalno, povezana z zmago. Je pa ekipa tako daleč, da ve, da je treba vsakogar spoštovati," je dejal Kek.

Poudaril pa je, da si želi, "da se nekaj vpraša tudi nas". "Da smo mi tisti, ki odločamo o sebi. Pričakujem kakovostno, taktično disciplinirano Slovenijo, ne glede na to, koliko igralcev bomo zamenjali," je dodal.

Opozoril je, da so na prvi tekmi imeli nekaj težav s San Marinom (2:0; op. STA). "To pa zaradi nas samih. Oni igrajo tako, kot igrajo. Tudi na Danskem je kar nekaj časa trajalo, da so prejeli zadetek, tako da se moraš držati nekih principov v igri, biti osredotočen in odločen. Če pa sprejmeš njihov ritem, lahko prideš v težave," je še povedal Kek.

A tako javnost kot slovenski tabor verjame, da do težav ne bo prišlo, nenazadnje ima Slovenija stoodstotni izkupiček s šestih medsebojnih dvobojev s San Marinom, ki je tudi zadnji, 208., na lestvici Mednarodne nogometne zveze. Na dosedanjih petih tekmah v teh kvalifikacijah je prejel 17 golov, dosegel pa nobenega.

Po petih krogih v skupini H vodijo Finci z 12 točkami, Slovenci in Danci jih imajo po deset, Kazahstanci so pri devetih, Severni Irci pri treh, San Marino pa je še brez točk.

V skupini H bosta danes še tekmi Kazahstan - Severna Irska in Finska - Danska.

Tekst: STA
Foto: NZS/M24.si

SORODNE NOVICE

  • 27.05.2026 | A
    Šturm novi član praške Slavie
    Slovenski nogometni reprezentant Danijel Šturm si je z dobrimi igrami v češkem prvenstvu prislužil prestop k praški Slavii, ki je osvojila drugi zaporedni naslov prvaka.
  • 26.05.2026 | A
    Janža in Svetlin sezono sklenila z zadetkom, Šturm pred vrati Slavie
    Erik Janža in Tamar Svetlin sta se v zadnjem krogu poljskega prvenstva razveselila zadetka, Danijelu Šturmu pa se obeta prestop k češkim prvakom.
  • 25.05.2026 | A
    Cesar razkril karte za Ciper in Hrvaško
    Slovenski selektor Boštjan Cesar je na današnji novinarski konferenci v Nacionalnem nogometnem centru Brdo predstavil seznam vpoklicanih igralcev za prihajajoči pripravljalni tekmi.
  • 19.05.2026 | A
    Gnezda Čerin po dolgem času med strelci, Drkušić prvak z Zenitom
    Adam Gnezda Čerin se je razveselil prvega zadetka po lanskem oktobru, Vanja Drkušić pa je z Zenitom osvojil nov naslov prvaka.
  • 12.05.2026 | A
    Ratnikov Al Ain nepremagani prvak ZAE
    Al Ain Marcela Ratnika je prejšnji teden postal prvak ZAE, pri čemer ni izgubil niti ene same tekme, Vanja Drkušić pa bi s svojim Zenitom lahko slavil čez nekaj dni.
  • 06.05.2026 | A
    Šeško zabil Liverpoolu, Janža pokalni prvak Poljske
    Benjamin Šeško je Unitedu pomagal do druge letošnje zmage nad Liverpoolom, Erik Janža pa je z asistenco prispeval k pokalnemu slavju Gornika.
  • 28.04.2026 | A
    Uspešen konec tedna na Otoku
    Žan Vipotnik se ne ustavlja, po mesecu in pol znova pa je znova med strelci tudi Benjamin Šeško. Tomi Horvat je prišel do prvenca v dresu Bristola.
  • 24.04.2026 | A
    Vstopnice za veliki finale že v prodaji
    Nogometna zveza Slovenije je pričela s prodajo vstopnic za veliki finale Pokala Pivovarna Union, ki bo 13. maja v Celju. V ženskem finalu se bosta pomerili ekipi ŽNK Mure None in ŽNK Radomlje Medex, v moškem finalu pa moštvi Brinj Grosupelj in Aluminija.
  • 21.04.2026 | A
    Matko tretjič na treh tekmah, Karničnik zabil za šampionsko slavje Celja
    Aljoša Matko se je na Madžarskem izkazal z dvema goloma in asistenco, Žan Karničnik pa je v polno meril ob odločilni zmagi Celja. Med strelce se je vpisal tudi David Zec.
  • 15.04.2026 | A
    Bijolov Leeds boljši od Šeškovega Uniteda
    Na Otoku je slovenski dvoboj pripadel Jaki Bijolu, Žan Vipotnik pa je odločil tekmo z Leicestrom.

DELI NA