Celjani po strelih z bele točke v polfinale

Nogometaši Celja so prvi udeleženci polfinala Pokala Pivovarna Union. Radomlje so vse od 11. minute srečanja igrale z možem manj, a grofje niso uspeli izkoristiti številčne premoči, zmagovalca pa so odločili streli z bele točke. Radomljani so bili nenatančni v četrti in peti seriji.

POKAL PIVOVARNA UNION - ČETRTFINALE:

KALCER RADOMLJE - CELJE 3:4* (0:0, 0:0)

* po enajstmetrovkah

Grofje so se preboja v pokalni polfinale razveselili po seriji kazenskih udarcev, čeprav so vse od 11. minute igrali z možem več. Domači vratar Darko Marjanović je bil izključen v 11. minuti dvoboja, saj je z roko igral izven svojega kazenskega prostora. Novomeščana je med vratnicama zamenjal David Šugić, ki je prvič dobro posredoval v 19. minuti. Tamar Svetlin je tedaj sprožil z 20 metrov.

Po krajšem zatišju je je Svetlin znova pomeril v 37. minuti, tokrat še z večeje razdalje, a je njegov udarec oplazil desno vratnico. Boginja Fortuna je bila na strani gostiteljev tudi tik pred odmorom. Advan Kadušić je po lepi akciji Celjanov streljal s črte kazenskega prostora, vodstvo Štajercev pa je preprečil prečnik in tekmeca sta prvi polčas sklenila z začetnim izidom.

V 58. minuti je bil blizu tudi Žan Medved, a je bil po predložku v kazenski prostor za nekaj centimetrov prekratek. Celjani so prevladovali, imeli posest in več priložnosti, Radomljani pa so si eno redkih situacij pripravili v 63. minuti. Jaka Ihbeisheh je podal z desne strani igrišča, Sandi Nuhanović pa je z glavo streljal mimo leve vratnice Metoda Jurharja.

Zadnja tretjina se je nadaljevala s pobudo gostov, ki pa tega niso uspeli pretvoriti v zadetek. Redni del srečanja se je zaključil z izidom 0:0, dvoboj pa se je nadaljeval s polurnim podaljškom. Četa Simona Sešlarja je imela v njem še dve zreli priložnosti. V 98. minuti je Advan Kadušić podal z desni strani kazenskega prostora, Žan Medved pa je ob oddaljenejši vratnici z bližine streljal mimo gola. V 114. minuti se je sam pred Davidom Šugićem znašel še Ivan Božić, a streljal mimo bližnje vratnice.

Tako so o napredovanju odločale enajstmetrovke, nogometaši so bili uspešni v prvih treh serijah, v četrti pa je najprej zgrešil Gideon Guzina. Domači vratar David Šugić je zaustavil strel Žana Benedičiča in svojo ekipo ohranil v igri za napredovanje, a kaj, ko je Ivan Šarić ponovil strel svojega predhodnika in tudi sam okroglo usnje poslal preko celjskih vrat. Celjski polfinale je z natančnim udarcem potrdil Ivan Božić