Celjani na Reki dvakrat povedli

Celjani, Goričani in Krčani so se v četrtkovem popoldnevu pomerili z uglednimi in kakovostnimi nasprotniki. Grofje so gostovali pri Rijeki, vodilni ekipi hrvaškega prvenstva, Goričani so se v Kopru pomerili z beograjskim Partizanom, Posavci pa so bili gostje videmskega Udineseja.

Zasedba s knežjega mesta je bila v dvoboju z Rečani blizu presenečenja, saj so rumeno-modri kar dvakrat vodili. Prvič v prvem polčasu, ko je zadel Damir Hadžić, a je izid polčasa z izenačujočim zadetkom postavil Gorgon. V 68. minuti so Celjani povedli še drugič, tokrat po golu Luke Belića, ki se dokazuje na preizkušnji, a je gostujočo prednost hitro izničil slovenski reprezentant Matic Črnic. Zuta je osem minut pred koncem srečanja poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Goričani so se na atletskem stadionu koprske Bonifike pomerili z beograjskim Partizanom. Prvi polčas ni ponudil zadetkov, najlepšo priložnost za novogoriško moštvo je imel Sandi Arčon, v drugem delu tekme, po menjavah, ko je tudi Miran Srebrnič zamenjal celotno enajsterico, pa so za hrbtom Januša Štruklja končali trije zadetki. V 56. minuti je primorsko mrežo načel Đuričković, tri minute kasneje je Mihajlović izkoristil najstrožjo kazen in v 66. minuti s še drugim golom postavil končni izid.

Četa posavskega stratega Tomaža Petroviča se je z gostovanja pri italijanskem prvoligašu vrnila z minimalnim porazom. Mrežo Marka Zalokarja je v 13. minuti dvoboja zatresel Ewandro, ki je izkoristil odbito žogo in zadel z bližine.

RIJEKA - CELJE 3:2

Strelci: Gorgon (36.), Črnic (74.), Zuta (82.); Hadžić (18.), Belić (68.)
Celje: Kotnik (46. Rozman), Kous (46. Pišek), Džinić, Hadžić (46. Eliošius), Travner, Cvek, Pungaršek (46. Cvijanović), Rahmanović (46. Požeg Vancaš), Čirjak (46. Podlogar), Košman (46. Belić), Volaš (46. Brecl). Trener: Igor Jovićević.