14.09.2010 | U17
Boljši tudi od Črnogorcev

Kadetska izbrana vrsta Slovenije je v Odrancih odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem proti Črni Gori in zmagala z rezultatom 2:1.

Postava Slovenije: Cotman, Skok, Boben, Krajnc, Šturm, Pihler, Kostanjšek, Vancaš Požeg, Bajde, Čeh, Lotrič.
Igrali so še: Šme, Štruc, Golob, Smrtnik, Štulac in Kajzer.
Priložnosti za igro ni dobil le Barukčič, ki pa bo v četrtek med vratnicama zamenjal Cotmana.

To je bila že peta zaporedna mednarodna tekma, ki se je končala v prid izbrancev Miloša Rusa. Prvih dvajset minut je bila igra naših zelo dobra, tekoča, nasprotnik je težko prihajal do žoge, naslednjih deset minut pa je bilo slabših, nasprotnik si je zaradi neodločnosti slovenskih fantov ustvaril 3 konkretne priložnosti in eno od njih kronal tudi z zadetkom.

Prvi gol za Slovenijo je po strelu s kota dosegel Bajde v 8. minuti, Črnogorci so izkoristili slabše trenutke naših in v 19. minuti izenačili, nato pa je v 31. minuti po lepem prodoru in nesebični podaji Šturma zadel Lotrič. Do konca polčasa so domačini nadzorovali potek tekme in bili boljši. Na začetku drugega polčasa je selektor opravil prve 3 menjave (vstopili so Šme, Štruc, Golob) , ritem je bil približno 10 minut še na nivoju 1. polčasa, potem pa je bilo preveč napak na sredini igrišča in nasprotnik je prevzel iniciativo. Igra se je odvijala pretežno na slovenski polovici igrišča.

Miloš Rus: "Črnogorci so tehnično dobra ekipa, organizirana, agresivna in hitra. Polovica tekme je bila zelo dobra, četrtina ne najboljša, četrtina pa ne takšna, kot si jo želim. Kljub vsemu pa je to dobra vzpodbuda naprej. Tekma je bila prava, borbena, veliko ostrih posredovanj, k sreči pa ni bilo na nobeni strani poškodb.
Pred naslednjo tekmo bomo poskušali zadržati dobre stvari čim dalj časa. Če smo sedaj zdržali polčas oziroma 60 minut, bomo stremeli k temu, da v prihodnje kontroliramo potek igre skozi celotno srečanje. Želimo imeti žogo v naši posesti, ne smemo hiteti in si dovoliti teh posameznih 'črnih' minut, v katerih nasprotnik po naših napakah prihaja do priložnosti."

Tekst: NZS/LS