08.09.2025 | Prva liga Telemach
Aluminij z dvema novima vratarjema

Kidričani so konkurenco med vratnicama zaostrili z dvema vratarjema. Jan Lampret se je v Aluminij preselil iz italijanskega Grosseta, Anej Mrežar pa je bil nazadnje član ljubljanskega Slovana.

Osemnajstletni Lampret se vrača domov, s trenerjem Juro Arsićem pa je v preteklosti sodeloval že na Ptuju: "S trenerjem Juro Arsićem sem že sodeloval pri ptujski Dravi. Tam sva osvojila naslov v tretji nogometni ligi. V novem okolju želim izpopolniti sebe, pomagati ekipi in pomagati klubu v boju do zastavljenih ciljev."

Sedem let starejši Mrežar se v Kidričevo seli po 44 nastopih v 2. SNL: "Mislim, da lahko Aluminiju prinesem izkušnje, da sem se v drugi ligi dovolj izpopolnil kot igralec. Klubu bom prenesel svoje znanje, prenesel to na mlajše igralce in pomagal klubu do uspehov. Sprejel sem izziv, pričakujem dobre odnose s klubom, s trenerjem, dobro delo, dobre rezultate, seveda pa želim izpopolniti tako sebe in pomagam klubu do uspeha."

V Kidričevem so potrdili slovo Lana Jovanovića, ki se je pridružil Kopru, le-ta pa ga je posodil drugoligašu iz Dekanov.

Tekst: PDo
Foto: NK Aluminij

SORODNE NOVICE

  • 08.03.2026 | Prva liga Telemach
    Suverena zmaga Kopra v šumi
    Nogometaši Aluminija so v 25. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 2:4 (1:4).
  • 06.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Koper
    Aluminij je med tednom presenetil Celje, v nedeljo pa bo v Kidričevem gostoval Koper, ki se je z uspešno predstavo proti Muri pobral po treh tekmah zmagovalnega posta.
  • 05.03.2026 | Prva liga Telemach
    Aluminij po preobratu do zmage
    Nogometaši Aluminija so na zaostali tekmi 23. kroga Prve lige Telemach premagali Celje z 2:1 (0:1).
  • 03.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Celje
    Črto pod 23. krog Prve lige Telemach bodo s preloženim štajerskim obračunom potegnili nogometaši Aluminija in Celja. Kdo se bo veselil zmage v "šumi"?
  • 20.02.2026 | Prva liga Telemach
    Sneg odnesel nedeljsko tekmo Kidričanov in Celjanov
    Snežne padavine, ki so danes zajele vzhodno polovico države, vplivajo na izvedbo sporeda 23. kroga Prve lige Telemach.
  • 16.02.2026 | Prva liga Telemach
    Bravo do prvih pomladanskih točk
    Nogometaši Brava se veselijo prvih točk v nadaljevanju Prve lige Telemach.
  • 13.02.2026 | Prva liga Telemach
    Vrbanec znova za Aluminij
    Matic Vrbanec se je vrnil v "šumo", nekdanji kapetan Kidričanov bo po letu 2020 znova nosil dres Aluminija. Devetindvajsetletni vezist se na igrišča Prve lige Telemach vrača po epizodi v gruzijski Iberii.
  • 12.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Aluminij
    Dvaindvajseti krog Prve lige Telemach se bo končal v ponedeljkovem večeru, ko se bodo v Stožicah merili nogometaši Brava in Aluminija. Kdo bo igrišče zapuščal bolj zadovoljen?
  • 09.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pejić novi član Aluminija
    V Kidričevem so predstavili petega zimskega novinca, dres Aluminija je oblekel 24-letni Josip Pejić. Štiriindvajsetletni krilni napadalec se med rdeče seli iz sarajevskega Železničarja.
  • 08.02.2026 | Prva liga Telemach
    Kidričani v Fazaneriji do prve zmage v nadaljevanju sezone
    Kidričani se veselijo prve zmage v nadaljevanju #PrvaLigaTelemach! Za vodstvo Aluminija je z bele točke zadel Behar Feta, v končnici tekme pa sta mrežo Mure zatresla še Emir Saitoski in Adriano Bloudek.

DELI NA