23.05.2013 | 2. SNL
2. SNL: Dob z zmago nad prvoligašem ohranil prednost pred Krko

Krog pred koncem 2. SNL je Roltek Dob premagal Zavrč ter zadržal točko prednosti pred Krko v boju za drugo mesto in dodatne kvalifikacije.  Z zmago v Šenčurju je presenetila Bela krajina in zmanjšala zaostanek za ekipo Šmartnega, ki je priznala premoč Radomljam. Četrto mesto je sedaj v rokah Krškega, ki je poslalo Šampion na šesto.

Roltek Dob – Zavrč 2:0 (1:0)

Gledalcev: 250
Sodnik: Vojko Goričan
Strelci: Krcić 37., Klopčič 90.
Rumeni kartoni: Mešanović, Kukavica, Lunder, Kunstelj ; Dugolin, Golubar
Rdeči kartoni: /

Roltek Dob: Vezirovič, Mirtič, Kukavica, Mešanović, Krcić, Klopčič M. (od 89. Klopčič U.), Lunder (od 85. Prašnikar), Češnjevar, Kunstelj, Goropečnik, Simič (od 60. Račič)
Zavrč: Fink, Gabrovec, Sambolec, Roškar, Kokol, Letonja (od 55. Kelenc), Dugolin, Buzeti (od 55. Čeh), Golubar (od 70. Murat), Matjašič, Benko

Šmartno 1928 – Kalcer Radomlje 1:2 (0:0)

Gledalcev: 200
Sodnik: Miran Bukovec
Strelci: Muharemovič 63 ; Cerar 50., Ilić 84.
Rumeni kartoni: Bizjak ; Cankar, Serar
Rdeči kartoni: /

Šmartno 1928: Pusovnik, Ristovski, Matić, Bizjak, Mijatović, Zamernik (od 41. Kolar), Kolenc, Bolha, Čirić (od 75. Bizjak L.), Bizjak J., Muharemovič (od 80. Pobrežnik)
Kalcer Radomlje: Juračič, Lidjan, Cankar (od 69. Zukić), Varga, Kosec, Barukčič, Snoj (od 81. Ilić), Vrhunc, Smukavec (od 61. Nunić), Seferovič, Cerar

Krka – Dravinja Kostroj 1:0 (1:0)

Gledalcev: 200
Sodnik: Marko Podgoršek
Strelci: Škerjanc 35.
Rumeni kartoni: Dežmar, Škerjanc, Lulić ; Černec
Rdeči kartoni: /

Krka: Obradovič, Mojstrovič, Kramar, Lulić, Vučkić, Volarič, Derviševič, Dežmar, Škerjanc, Brulc (od 45. Burgar), Košnik
Dravinja Kostroj: Šajtegel, Štante (od 75. Bašič), Pristovnik, Čakš (od 62. Klokočovnik), Černec (od 53. Mlakar), Čerenak, Naglič, Kraus, Stres, Boljanović, Draškovič

Garmin Šenčur – Bela krajina 3:4 (2:1)

Gledalcev: 100
Sodnik: Darjan Kovačič
Strelci: Kotnik 9./11-m, Bunderla 29., 82. ; Kočevar 32., Potokar 53., Kralj 58., Špelić 88.
Rumeni kartoni: Stanko, Kotnik, Križaj, Bunderla ; Vidergar, Stepčić
Rdeči kartoni: /

Garmin Šenčur: Žlebnik, Obiakor, Aljančič, Stanko (od 61. Brezarič), Ajdovec, Selimović, Košnik (od 75. Avdić), Kotnik, Dolžan (od 61 Kern), Križaj, Bunderla
Bela krajina: Vidergar (od 46. Kordič), Štukelj, Vrščaj, Žugelj, Kralj, Lunder (od 46. Spudić), Potokar, Stepčić, Dervišević (od 87. Gregorčič), Špelić, Kočevar

Krško – Šampion 3:1 (2:1)

Gledalcev: 100
Sodnik: Matej Jug
Strelci: Dvorančič 23., Jakolić 28., Vrčko 64. ; Kraljič 19.
Rumeni kartoni: Anželj, Kehteran, Petrič
Rdeči kartoni: /

Krško: Zalokar, Petric, Barkovič, Jakolić, Slivšek (od 79. Vodeb), Ubranč, Vrčko, Dvorančič, Babnik J., Babnik G., Blažinčič (od 75. Drnovšek)
Šampion: Dizdarević, Džaferovič, Čretnik (od 46. Horvat), Kristl, Šmigoc, Goropevšek, Schwarzmann, Petrič, Kahteran (od 75. Funtek), Anželj (od 60. Šokflek), Kraljič

Lestvica..

Tekst: MKo
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 25.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani proslavili naslov drugoligaških prvakov, drugo mesto Triglavu
    Nogometaši Aluminija so izgubili zadnjo tekmo sezone, a so pred domačimi gledalci proslavili naslov drugoligaških prvakov, v Kidričevem pa so se veselili tudi Kranjčani. Triglav si je z zmago priigral drugo mesto in nastop v kvalifikacijah za popolnitev Prve lige Telemach.
  • 22.05.2025 | 2. SNL
    V Kidričevem in Novi Gorici za drugo mesto
    Od 2. SNL se poslavljata Drava in Tolmin, nogometaši Aluminija so z zmago v Velenju potrdili naslov prvakov, odprto pa je le še vprašanje, kdo si bo z drugim mestom priigral dodatne kvalifikacije za popolnitev Prve lige Telemach. Bodo to Kranjčani ali Goričani?
  • 18.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenju potrdili prvoligaško vstopnico
    Ob Tolmincih se po letošnji sezoni od 2. SNL poslavljajo še Ptujčani, obstanek pa si je kljub porazu v Grosupljem zagotovila Ilirija 1911. Bistričani so v mrežo Dekanov pospravili kar osem žog, dvoboj Bilj in Slovana ni ponudil zadetkov.
  • 15.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenje po potrditev prvoligaške vstopnice
    Si lahko nogometaši Aluminija že v nedeljo priigrajo vrnitev med prvoligaše? Kidričani bodo v predzadnjem krogu 2. SNL gostovali v Velenju, tako kot tekmo Triglava in Dravinje, pa si boste lahko obračun iz Šaleške doline ogledali v prenosu na spletni strani NZS.
  • 12.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij pobegnil na štiri točke prednosti, Triglav po porazu Gorice na drugem mestu
    Nogometaši Gorice so izgubili tudi drugi obračun sezone s Slovanom, spodrsljaj Goričanov pa je z visoko zmago v Dekanih izkoristil Triglav. Tolmin je na domačem igrišču izgubil z Bistrico, Primorci pa se poslavljajo od 2. SNL, Aluminij pa ima na vrhu lestvice štiri točke naskoka.
  • 09.05.2025 | 2. SNL
    S kamero v Biljah in Kidričevem
    Vodilni Aluminij bo v ponedeljek gostil razigrane Grosupeljčane. Gorica bo gostovala na Kodeljevem, pri Slovanu, ki je med tednom ugnal Tabor. Sežanci se bodo pred kamero NZS pobirali v Biljah, Kranjčani pa se v ponedeljek odpravljajo v Dekane.
  • 08.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij, Gorica in Triglav do nove zmage, Tabor izgubil s Slovanom
    Uvodna tekma 27. kroga 2. SNL je postregla z visoko zmago Kidričanov, ki so v Beltincih slavili z 0:4. Še žogo več so v mrežo Tolmina pospravili Kranjčani, Gorica je bila z 2:1 boljša od Ilirije 1911, Tabor pa je z istim izidom izgubil domačo tekmo s Slovanom.
  • 05.05.2025 | 2. SNL
    Drugoligaši že med tednom, vodilni Aluminij v Beltincih
    Četverico najboljših klubov štiri kroge pred koncem prvenstva loči zgolj pet točk, obeta se napet boj za napredovanje v Prvo ligo Telemach. Vodilni Aluminij bo že v torek gostoval v Beltincih, srečanje pa boste lahko spremljali v prenosu Sportkluba. Kamera NZS bo pospremila dvoboj Brinja in Dravinje.
  • 04.05.2025 | 2. SNL
    Obračun vodilnih brez zmagovalca, Aluminij ostaja na vrhu
    Derbi vodilnih klubov 2. SNL se je pred 1.200 gledalci končal brez zmagovalca, Aluminij in Gorica sta se razšla z izidom 0:0. Kidričani tako ostajajo na vrhu lestvice, pred Goričani imajo dve točki naskoka. Z nedeljsko zmago sta se vodilnemu dvojcu približala Triglav in Tabor.
  • 01.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij in Gorica pred kamerami Sportkluba za vrh lestvice
    Vstopili smo v zaključni mesec 2. SNL, majski spored preizkušenj pa bodo z obračunom za vrh lestvice odprli tudi Kidričani in Goričani. Petkov dvoboj za vrh lestvice boste lahko spremljali na Sportklubu, pred kamero NZS pa se bodo v soboto v obračunu začelja lestvice udarili Tolminci in Velenjčani.

DELI NA