06.12.2017 | Mednarodna tekmovanja
Za konec evropske sezone še do tretje točke

Nogometaši Maribor so se od uspešne evropske sezone poslovili s tretjo točko. Po dveh remijih proti Spartaku so varovanci Darka Milaniča točko odščipnili še Sevilli. Mrežo Andaluzijcev je v deseti minuti načel Marcos Tavares, ki se je razveselil prvega gola v skupinskem delu UEFA Lige prvakov, a je Ganso 15 minut pred koncem preprečil poraz gostov.

Liga prvakov, šesti krog skupinskega dela:

MARIBOR - SEVILLA 1:1 (1:0)

Stadion: Ljudski vrt, 12.000 gledalcev.
Sodniki: Hategan, Sovre, Gheorge (vsi Romunija).
Strelca: 1:0 Tavares (10.), 1:1 Ganso (75.).
Rumeni kartoni: Pihler, Bohar, Milec.
?Rdeč karton: /.

Maribor: Handanović, Billong, Šuler, Vrhovec, Pihler (od 79. Vršič), Kabha, Tavares, Bajde, Milec, Viler, Bohar (od 88. Hotič).
Sevilla: Rico, Kjaer, Lenglet, Krohn-Dehli (od 59. Ganso), Ben Yedder (od 77. Muriel), Banega, Correa, Pizarro, Sarabia, Escudero, Mercado (od 70. Jesus Navas).

Mariborčani, ki so tretjič v zgodovini igrali v skupinskem delu UEFA Lige prvakov, niso imeli pred tekmo ničesar izgubiti, saj so bili že obsojeni na četrto mesto v skupini in s tem na izpad iz tekmovanja, Sevilli je za napredovanje zadostoval že remi. Ker je bil Liverpool doma s kar 7:0 precej boljši od Spartaka, so gostje igrali povsem neobremenjeno in ob koncu drugega polčasa prišli do izenačenja.

Mariborčani so začeli zelo napadalno in povedli že v deseti minuti. Martin Milec je podal z desne stani na drugo vratnico, kjer je bil najvišji v skoku Marcos Tavares, ki je s treh metrov z glavo zadel za svoj prvi gol v ligi prvakov. Po rekordu v slovenski ligi s 131 goli je kapetan vijoličastih mrežo nasprotnikov prvič zatresel tudi v skupinskem delu najelitnejšega evropskega nogometnega tekmovanja.

Domači se niso ustavili, v 18. minuti je poskusil Aleks Pihler po prostem strelu Mitje Vilerja, žoga se je spet odbila do Milca, ki pa je meril le malo mimo desne vratnice. Šele v 26. minuti je sledil prvi strel Seville proti mariborskim vratom, ko je poskusil Ever Banega z razdalje, a je bila žoga lahek plen za Jasmina Handanovića. Minuto kasneje je Pihler znova streljal mimo.

V 31. minuti je bil Damjan Bohar sam na levi strani, a je sprožil prešibek strel po tleh, Sergio Rico je uspešno branil. Bohar je zatem na drugi strani storil napako pred mariborskim kazenskim prostorom, a je Marko Šuler požrtvovalno priboril žogo. Sevilla je imela v tem delu tekme kar 72-odstotno premoč v posesti žoge, a premoči ni znala spremeniti v zadetek. V 37. minuti je Sergio Escudero streljal le v roke Handanoviću. V 42. minuti je sledila podaja Gregorja Bajdeta Tavaresu, ta pa je svojem petem poskusu na gol Seville meril mimo leve vratnice.

V drugem polčasu so gostje začeli stopnjevati pritisk, v 48. minuti je Banega meril preko mariborskih vrat. Minuto kasneje sta bila nevarna Banega in Pablo Sarabia, a se je Handanović dvakrat izkazal z obrambama. V 61. je Ganso poskusil z glavo, a meril čez gol, dve minuti kasneje je bil nenatančen tudi Bohar na drugi strani. V 73. minuti so znova zapretili Španci, streljal je Wissam Ben Yedder, a se je spet izkazal Handanović.

Španci so izenačili po strelu rezervista Gansa v 75. minuti. Pri strelu od daleč se je žoga nerodno odbila in zletela pod Handanovićevo roko v gol. Ganso je bil znova nevaren pred mariborskim golom v 82. minuti, a ni dobro zadel žoge. Mariborčani so še poskušali, saj so se želeli od domačih navijačev posloviti z zmago, ko je v zadnjih minutah Bajde z desne strani lepo podal pred gol, a je Dare Vršič le malo zamudil lepo podajo.

Tekst: STA/PDo