17.05.2018 | A
V tretje je šlo
Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je postal drugi slovenski nogometaš z evropsko klubsko lovoriko. V finalu UEFA Evropske lige v Lyonu je z madridskim Atleticom premagal Marseille in tako v tretjem poskusu prišel do svoje prve evropske klubske lovorike.
16.05.2018 | Ženska A
Prihodnji teden seznam za kvalifikacije
„Prvenstvo se bliža h koncu, igralke so utrujene. Precej je poškodovanih. Dejansko smo take pustili na miru, da se lahko pripravijo za končnico prvenstva in finale pokala. Globalno gledano pa sem z zborom zadovoljen. Na delu smo videli tudi tri igralke, ki študirajo in igrajo v ZDA,“ je povedal selektor Borut Jarc.
15.05.2018 | Futsal AA
Slovenke do 1. zgodovinske zmage
Med 22. in 24. minuto so zadele dvakrat in režirale pravi preobrat. V 30. minuti je Sergeja Kos začasno prekinila domači nalet, saj je izenačila na 2:2. V 36. minuti so domačinke zadnjič na tekmi vodile – 3:2 je bilo. Kosova je v 38. minuti najprej zadela z 10-metrovke, piko na i dobri igri pa je postavila v 40. minuti.
14.05.2018 | Futsal AA
Slovenija na prvi uradni tekmi do remija
„Prva tekma je za nami, led je prebit. 52 sekund nas je delilo do zmage. V prvem polčasu smo igrali zelo dobro, v nadaljevanju pa smo fizično padli, pa tudi nekaj začetniških napak je bilo v igri. Bistveno je, da so dekleta dokazale da zmorejo.“
14.05.2018 | A
Matavž nadaljeval strelski niz
Prvenstva širom Evrope se bližajo h koncu, vse bolj vroč pa je Tim Matavž. Primorec je sredi izjemnega strelskega niza, ki traja zadnjih šest tekem, v tem tednu pa se je dvakrat vpisal med strelce. Natančen je bil tudi Benjamin Verbič, kdo vse pa je prispeval podajo?
13.05.2018 | Futsal AA
Na Slovaško na premiero in po dober vtis
Včeraj se je zbrala ženska futsal reprezentanca, ki je v Kidričevem opravila dva treninga. Selektor Dejan Kramberger in igralke pa danes potujejo v Bratislavo. Slovenska izbrana vrsta bo jutri in v torek odigrala sploh prvi uradni tekmi v zgodovini ženske futsal reprezentance.
11.05.2018 | U17
Za konec poraz z Norveško
Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je končala nastope na evropskem prvenstvu v Angliji. V zadnjem krogu skupine B je v Loughboroughu izgubila proti Norveški z 0:2.
10.05.2018 | U17
Za konec še z Norvežani
Slovenska reprezentanca do 17 let bo danes ob 14.00 v Loughboroughu sklenila evropsko prvenstvo U17 2018 proti Norveški.
09.05.2018 | U17
Šalja: Na zadnji tekmi želimo pustiti dober vtis
Slovenska reprezentanca do 17 let bo jutri v Loughboroughu odigrala še zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu U17 2018. Slovenija bo prvenstvo sklenila z obračunom proti Norveški, kjer bo iskala priložnost za prvo zmago kadetskih reprezentanc na zaključnih turnirjih stare celine.
Analiza nasprotnika: Norveška
Slovenska reprezentanca do 17 let bo jutri ob 14.00 odigrala še zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu U17 2018. Slovenski nasprotnik bo izbrana vrsta Norveške, ki šele drugič nastopa med evropsko elito v tej starostni kategoriji.
09.05.2018 | Ženska A
Zbor pred junijskim nadaljevanjem kvalifikacij
„Prvi namen tega zbora je, da vidimo, v kakšnem stanju so kandidatke za ožji izbor za igranje v dresu članske vrste. Ob tem bi rad na medsebojni tekmi tudi videl stanje in pripravljenost igralk, ki študirajo in igrajo v ZDA, hkrati pa bo to lepa priložnost, da smo z igralkami in da se pogovorimo o tem, kaj nas čaka prihodnji mesec,“ je pred tokratnim zborom izbrane vrste povedal selektor Borut Jarc.
08.05.2018 | U17
Želeli več, proti Norveški po prvo zmago
Slovenska kadetska reprezentanca je po porazu s Portugalsko ostala brez možnosti za napredovanje v četrtfinale evropskega prvenstva. Fantje so razočarani nad razpletom prvih dveh tekem, a verjamejo da bodo prvenstvo zaključili z dobro predstavo proti Norveški.
07.05.2018 | U17
Portugalska premočna
Slovenska reprezentanca do 17 let je na drugi tekmi evropskega prvenstva U17 2018 izgubila s Portugalsko z 0:4 (0:2). S tem porazom so Slovenci že izgubili vse možnosti za napredovanje v četrtfinale.
07.05.2018 | A
Oblak spet v evropskem finalu
Prvi majski teden je minil v znamenju štirih reprezentančnih zadetkov in novega preboja Jana Oblaka v finale UEFA Evropske lige. Škofjeločan je z Atleticom preskočil Arsenal, novih golov pa so se veselili Leo Štulac, Valter Birsa in Tim Matavž, ki je zadel na zadnjih štirih tekmah.
07.05.2018 | Futsal AA
Znan seznam za premiero ženske futsal reprezentance
Slovenska ženska futsal reprezentanca bo prihodnji teden odigrala svoje prvo uradno srečanje. Tako kot pred 23 leti njihovi moški kolegi bodo tudi dekleta premiero doživela proti reprezentanci Slovaške (v Bratislavi, 14. in 15. maja 2018). Selektor Dejan Kramberger, pri delu mu pomaga trenerka Andreja Prek, je obelodanil seznam igralk, na katere računa na premieri.
Danes s Portugalsko
Slovenska reprezentanca do 17 let bo danes ob 16.00 odigrala drugo tekmo v skupini B na evropskem prvenstvu U17 2018. Izbranci Agrona Šalje se bodo v Chesterfieldu pomerili s Portugalsko, ki je na uvodni tekmi remizirala z Norveško.
Osredkar in Bizjak med strelci
Kapetan slovenske futsal reprezentance Igor Osredkar se je z zadetkom vrnil na parket. Poškodba gležnja ga je ovirala dva meseca, zato je izpustil dobršen del tekem v zaključku rednega dela. Zdaj so očitno težave v desnem gležnju preteklost. Osredkar je na prvi četrtfinalni tekmi proti dubrovniškim Squareu zabil izredno pomemben gol za vodstvo Makarske 2:1.
06.05.2018 | U17
Šalja: Pričakujemo zahtevno tekmo
Kadetska reprezentanca Slovenije je danes v St. George's parku opravila zadnji trening pred jutrišnjo tekmo s Portugalsko. Za Slovenijo bo tekma izjemnega pomena, saj je na uvodni preizkušnji s Švedsko izgubila, kljub dobri igri.
Analiza nasprotnika: Portugalska
Slovenska reprezentanca do 17 let bo jutri ob 16.00 odigrala drugo tekmo na evropskem prvenstvu U17 2018. Slovenski nasprotnik bo tokrat izbrana vrsta Portugalske, ki si je že dvakrat pokorila evropsko konkurenco v tej starostni kategoriji.
05.05.2018 | U17
Novaković pohvalil fante
Kadetska reprezentanca Slovenije je po včerajšnjem porazu s Švedsko pogled obrnila proti naslednji tekmi s Portugalsko, ki bo v ponedeljek v Chesterfieldu. Varovanci Agrona Šalje so tako danes opravili že nov trening, ki sta ga ob robu igrišča spremljala selektor slovenske nogometne reprezentance Tomaž Kavčič in dolgoletni reprezentant Milivoje Novaković.