05.12.2023 | Ženska A
Po porazu na Češkem slovo od Lige B

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v zadnjem, 6. krogu lige narodov v skupini B4 v Pardubicah izgubila proti Češki z 0:4 (0:2). S porazom so Slovenke nazadovale v ligo C.

LIGA NARODOV
ČEŠKA – SLOVENIJA 4:0

Stadion CFIG Arena
sodnice: Rusta, Kume, Prenga (vse Albanija).
Strelke: 1:0 Dubcova (12.), 2:0 Černa (30.), 3:0 Staškova (59.), 4:0 Khyrova (69.).
Češka: Lukašova, Pochmanova, Dedinova, Šlajsova (od 78. Huvarova), Khyrova (od 77. Mrazova), Bartonova, Cahynova, K. Dubcova, Krejčirikova (od 62. Kotrčova), Černa (od 62. Ružičkova), Staškova (od 84. Krivska).
Slovenija: Meršnik, Eržen (od 89. Križaj), Gradišek, Golob, Kolbl, Zver, Korošec, Makovec (od 81. Rogan), Janež (od 66. Čonč), Kuštrin (od 821. Zajmi), Prašnikar.
Rumeni kartoni: Krejčirikova, Pochmanova, Khyrova; Čonč.

Slovenija – Češka 0:2 (31.7. 2004)

Izbranke Saše Kolmana so v ligi narodov doživele še drugi poraz. Čehinje so potrdile prvo mesto v skupini z zanesljivo zmago in se prebile v ligo A, medtem ko so Slovenke kot najslabše tretjeuvrščene v ligi B izpadle v ligo C.

Čehinje so povedle v 12. minuti, ko je Kamila Dubcova zadela za 1:0. Svoje priložnosti so imele tudi Slovenke, vendar so bile gostiteljice blizu drugemu zadetku v 28. minuti, ko je Michaela Khyrova zadela okvir vrat. Dve minuti zatem so domačinke podvojile prednost, med strelke se je vpisala Franny Černa.

V drugem polčasu so domačinke le še potrdile zmago, potem ko sta zadeli Andrea Staškova in Khyrova v 59. in 69. minuti. Končni rezultat bi bil lahko še višji v korist Češke, če se v naši vrsti ne bi izkazala vratarka Zala Meršnik, ki je prvič navdušil v 11. minuti, ko se je izkazala z dvema izvrstnima obrambama, dobro pa je reagirala tudi v nadaljevanju, a poraza ni mogla preprečiti.

V ligi B je bilo skupaj v štirih skupinah 16 ekip. Zmagovalke skupin so napredovale v ligo A, to so ob Češki še Irska, Finska in Poljska.

Madžarska, Hrvaška, Srbija in BiH bodo kot drugouvrščene igrale v dodatnih kvalifikacijah za preboj v višji rang tekmovanja s tretjeuvrščenimi iz lige A.

Najboljše tretjeuvrščene iz lige B, Slovaška, Severna Irska in Ukrajina, pa bodo igrale za obstanek s tremi najboljšimi drugouvrščenimi iz lige C.

Izjava po tekmi:

Saša Kolman, selektor:
„Danes je treba priznati: Čehinje so bile boljše od nas. Nismo zmogli parirati njihovi kvaliteti: ne v skok igri, duelih, niti v fizičnem smislu. Bile so boljša reprezentanca. Kljub temu menim, da je rezultat previsok. Tudi mi smo imeli na trenutke dobre minute, si ustvarjali priložnosti. Lahko bi tudi mi dosegli gol. Drugi polčas smo začeli zelo dobro. A po neumni napaki smo dovolili, da so Čehinje povedle 3:0, namesto da bi se mi približali na 2:1. Tako pač je. Punce se moramo zavedati tega, da zmagati eno tekmo ni dovolj, ampak da je treba biti konstanten. Ne vem, ali smo bili utrujeni. Vem pa, da nismo bili pravi. Vse to pa je proces, vse to je izkušnja več za našo mlado reprezentanco.“

Lara Prašnikar:
„V prvem polčasu so nas „potegnile“ preveč nazaj, razdalje med igralkami so bile velike, zato so lahko Čehinje igrale. Tako so prišle do 1. zadetka, ker igralka ni bila pod pritiskom. Ostali zadetki so padli po nesreči. Tudi mi smo imele svoje šanse, a v zadnji tretjini igre nismo bile dovolj natančne, da bi to izkoristile.“

Tekst: STA, D.P.