Slovenija danes pričenja evropsko prvenstvo proti Nemčiji

Pred slovensko nogometno reprezentanco do 21 let je uvodna tekma na letošnjem evropskem prvenstvu na Slovaškem. V Nitri se bo drevi ob 21. uri pomerila z Nemčijo, v nadaljevanju turnirja pa sta njena skupinska tekmeca še branilec naslova iz Anglije ter Češka.

Pred slovensko nogometno reprezentanco do 21 let je uvodna tekma na letošnjem evropskem prvenstvu na Slovaškem. V Nitri se bo drevi ob 21. uri pomerila z Nemčijo, v nadaljevanju turnirja pa sta njena skupinska tekmeca še branilec naslova iz Anglije ter Češka.

Slovenija se je na svoje drugo celinsko tekmovanje - leta 2021 je na EP igrala kot gostiteljica - odpravila v spremenjeni postavi v primerjavi s kvalifikacijami, saj je bila v reprezentanci vrsta odpovedi zaradi različnih razlogov. Strokovni štab, na čelu s selektorjem Andrejem Razdrhom, bo tako moral najti ustrezne rešitve po odsotnostih Marcela Ratnika, Marka Ristića, Jana Đapa, Nejca Gradišarja in Davida Flakusa Bosilja.

Slovenija bo nastopila v zahtevni skupini B. Vsi trije njeni tekmeci so že zmagali na evropskih prvenstvih. Češka je bila najboljša leta 2002, Anglija v letih 1982, 1984 in 2023, Nemčija pa 2009, 2017 in 2021.

Slovenija se bo po današnji uvodni tekmi proti Nemčiji v Nitri tri dni pozneje na istem prizorišču pomerila proti Angliji ob 18. uri, 18. junija pa bo v Dunajski Stredi ob 21. uri igrala še proti Češki.
 

Tekst: STA
Foto: M24.si

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!