PO POKALU: Pred nami pester marec, Bronx v zgodovino

Finale je ponudil dober futsal, predvsem pa izjemno kuliso – do zadnjega kotička polno dvorano ter kamere Šport TV-ja.

Leto 2013 se bo z zlatimi črkami zapisalo v zgodovino kluba FC Bronx Škofije, ki je v nedeljo v finalu pokala Terme Olimia s 6:4 ugnal »domači« Dobovec Trgovine Jager ter tako prišel do prve lovorike v 25 letih delovanja. Papirnata favorita, FC Litija in KMN Oplast Kobarid, pa sta se poslovila že v polfinalu.

Velik dan za Bronx

»To je velik dan za naš klub,« je po koncu finala dejal trener Marko Janjič, solze v očeh pa je bilo opaziti pri predsedniku kluba Željku Staniču, s tribun pa je odmeval zvok harmonike, igralci so peli in plesali. »Zaslužili smo si to, ničesar nismo prepustili naključju,« je dejal Janjič. V polfinalu so srečno in spretno ugnali oslabljeni Oplasta, ki je že vodil na krilih izjemnega Primoža Zorča, a sta trma ter volja in individualna kakovost Slavena Radiškoviča in Roka Grželja pripeljala ekipo v finale – z golom v zadnji sekundi, pod katerega se je podpisal Marko Hrvatin. Oplast se je opekel, manjko Janija Ručne in Jake Sovdata ni uspel nadomestiti.

Horvat raje za penale

Brez finala je ostala tudi Litija, ki je izpadla po penalih. Dobovec je imel izjemnega vratarja Marka Pečka in natančnega Aleša Marota, medtem ko so Litiji pozna, da je odšel Alen Fetić, spremenjena zasedba pa zavoljo pomanjkanja treninga ni več tako superiorna. Mnoge je presenetilo, da se je vselej odločni trener Tomislav Horvat na koncu čakal »penale«, ne pa v svojem slogu jurišal na zmago. »Naše podaje v soboto zvečer niso bile prave,« je pojasnil Horvat, ki se je tako ognil pretiranemu riziku upajoč na srečo in zbranost pri penalih.

Utrujenost naredila svoje

Finale je ponudil dober futsal, predvsem pa izjemno kuliso – do zadnjega kotička polno dvorano ter kamere Šport TV-ja. Domačini so začeli, da boljše ne bi mogli. »Potem nam je zmanjkalo moči, noge nas niso ubogale. Glave je hotela, a telo ne..« je par ur po tekmi kapetan Dobovca Uroš Kroflič še kaj obžaloval izjemno priložnost za lovoriko. Ni mu bilo vseeno, pokal bi bila krona trdega in načrtnega dela vseh, ki se trudijo okoli kluba.

Pester marec

A na vrhu je prostora le za enega. Tako je bilo tudi pri izboru najboljšega igralca- to je postal Slaven Radiškovič (FC Bronx). Prvi futsal vrhunec za leto 2013 je pod streho. »Upam, da se še vrnemo, organizacija in počutje sta bili izjemni,« je bilo slišati od vseh ekip, ki so na tem koncu Slovenije izpisale še en košček v zgodovini futsala. Počitka ne bo – marec bo dal imeni dveh finalistov 1. SFL, vmes smo dobili novega prvoligaša (Veplas), konec meseca pa se bo za mesto na Euru 2014 borila še reprezentanca na kvalifikacijah v Turčiji.

Tekst: D.P.
Foto: D.P.

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!