Zveza nogometnih sodnikov Slovenije v izobraževalne namene javnosti podaja obrazložitev treh primerov igre z roko iz prvih jesenskih kol v 1.SNL.
Zveza nogometnih sodnikov Slovenije v izobraževalne namene javnosti podaja obrazložitev treh primerov igre z roko iz prvih jesenskih kol v 1.SNL, kot izhaja iz spodnjega videa:
Kateri elementi se presojajo pri namernem igranju žoge z roko?
• ali je igralec uporabil roko, da bi namerno igral z žogo;
• ali je roka zadela žogo ali žoga roko;
• ali je bila roka igralca v naravnem položaju za konkretno akcijo;
• ali se je igralec želel »narediti večjega«;
• intenziteto udarca in razdaljo do nasprotnika, ki je udaril žogo;
• ali bi igralec lahko preprečil oz. ali je želel preprečiti dotik roke z žogo ali ne.
Disciplinsko ukrepanje: Sodnik bo opomnil igralca, če prekine razvoj obetavnega napada ali poskuša doseči zadetek z roko. Igralca bo izključil, če s tem prekrškom prepreči čisto priložnost za doseganje zadetka. V drugih primerih disciplinsko ukrepanje ni potrebno.
Zaradi enovitosti kriterijev so podana dodatna navodila glede disciplinskega kaznovanja: če igralec z nedovoljeno igro z roko prepreči udarec na vrata, ga sodnik opomni. Če pa igralec nedovoljeno igra z roko ob predložku oziroma podaji v kazenski prostor, običajno igralca sodnik ne opomni (razen v primeru, ko je kršitelj z igro z roko očitno prekinil obetaven napad, npr. točno podajo soigralcu v obetavnem položaju).
Tekst: NZS/JP
Koledar tekmovanj
Vstopnice
Spletna trgovina
E-znanje
Regista