Novinke prestale test, 12.10. prvič doma

„Menim, da za prvo tekmo sploh ni bilo tako slabo,“ je povedala trenerka in igralka Dragica Stipič (ob njej je trenerka ekipe še Tamara Andrejčič), ki se zaveda, da njeno vrsto čaka še precej dela, konkurenca pa je v prednosti tudi zavoljo uigranosti.

S tekmami 1. kroga se je minuli vikend začelo tekmovanje v Ženski futsal ligi, kjer nastopa pet ekip, svoj ognjeni krst pa je doživela zasedba KMN Sevnica, ki je gostovala v Voličini pri državnih prvakinjah, 10:4 je bilo za KMN Slovenske gorice.

ŽFL, 1. krog, 28.9.
KMN Slovenske gorice – KMN Sevnica 10:4 (7:2)
1:0 Tanšek (1.), 2:0 Senekovič (6.), 3:0 Senekovič (7.), 4:0 Vrabel (7.), 5:0 Senekovič (8.), 6:0 Senekovič (12.), 7:0 Jesenovec (17.), 7:1 Kukovič (18.), 7:2 Stipič (20.), 8:2 Jesenovec (22.), 9:2 Vrabel (26.), 10:2 Senekovič (27.), 10:3 Stipič (35.), 10:4 Kukovič (36)

ŽNK Vrhnika Reisswolf – ŽNK Celje 5:5 (2:2)
0:1 Ložar (14.), 1:1 Seručnik (17.), 1:2 Kos (18.), 2:2 Ivanović (19./10m), 3:2 Kozina (26.), 3:3 Žejen (27.), 4:3 Živković (29.), 4:4 Kos (36.), 5:4 Kozina (37.), 5:5 Ložar (38.)

ŽFL, 2. krog, 6.10.
ŠD Košana – ŽNK Vrhnika (14.00)
ŽNK Celje – KMN Slovenske gorice (16.00)

Trenerski dvojec

„Menim, da za prvo tekmo sploh ni bilo tako slabo,“ je povedala trenerka in igralka Dragica Stipič (ob njej je trenerka ekipe še Tamara Andrejčič), ki se zaveda, da njeno vrsto čaka še precej dela, konkurenca pa je v prednosti tudi zavoljo uigranosti.

V Posavju so se za žensko ekipo odločili letos poleti. „V ekipi smo dekleta iz Senovega, Krškega, Sevnice, vsaka s svojega konca,“ pa dodaja Nuša Kukovič, ki je predstavnica ekipe in igralka. „Pri nas v ekipi je tako, da ima vsaka od igralk še dodatno zadolžitev,“ nadaljuje Nuša.

Slišale za ŽFL

Sprva so dekleta želela igrati bolj za dušo. Ko pa so slišala za organizirano tekmovanje v futsalu, Žensko futsal ligo, pa dileme ni bilo več. S pomočjo KMN Sevnica so uredile vse formalnosti in se priključile klubu, ki ima po moški strani že bogato tradicijo.

Domače tekme bodo igrale v Sevnici, kjer tudi trenirajo. „Pretiranih tekmovalnih ambicij nimamo. Bi pa rade ugnale vsaj eno ekipo in navdušile z atraktivno igro,“ doda Nuša, v ekipi pa ne skrivajo, da se še posebej veselijo tekme proti ŽNK Celje. Le ta bo na sporedu 12.10., to pa bo tudi prva domača tekma Sevničank!

Tekst: D.P.
Foto: KMN Sevnica

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!