Naše predstavnice v Posavju na turnirju za dekliški Euro u17

Med 12. in 18. marcem bo na stadionu v Brežicah in Krškem potekal turnir 2. kroga kvalifikacij skupine B3 za uvrstitev na 17. Evropsko prvenstvo deklet do 17 let, ki bo potekalo med 3. in 16. majem letos na Severnem Irskem. Poleg slovenskih deklet v Posavju nastopajo še reprezentantke Belgije, Ferskih otokov in Azerbajdžana, med aktivnimi udeleženkami v jugovzhodni regiji Slovenije blizu meje s Hrvaško pa sta tudi slovenski sodniški predstavnici in sicer 21-letna Tajda Hlebec iz Vrhnike (na sliki v sredini), ki opravlja vlogo četrte sodnice in mednarodna pomočnica sodnice 23-letna Kaja Škrban iz Lendave, ki je bila z letom 2026 uvrščena na FIFA listo (na sliki levo).

Med 12. in 18. marcem bo na stadionu v Brežicah in Krškem potekal turnir 2. kroga kvalifikacij skupine B3 za uvrstitev na 17. Evropsko prvenstvo deklet do 17 let, ki bo potekalo med 3. in 16. majem letos na Severnem Irskem.

Poleg slovenskih deklet v Posavju nastopajo še reprezentantke Belgije, Ferskih otokov in Azerbajdžana, med aktivnimi udeleženkami v jugovzhodni regiji Slovenije blizu meje s Hrvaško pa sta tudi slovenski sodniški predstavnici in sicer 21-letna Tajda Hlebec iz Vrhnike (na sliki v sredini), ki opravlja vlogo četrte sodnice in mednarodna pomočnica sodnice 23-letna Kaja Škrban iz Lendave, ki je bila z letom 2026 uvrščena na FIFA listo (na sliki levo).

Obe naši sodnici sta odrejeni na tri dvoboje na stadionu Matija Gubec v nuklearnem mestu. Danes bosta delovali na tekmi Azerbajdžan - Kosovo, ko bo sodila Veronika Vasylchenko in njena pomočnica Iryna Holiiak (obe Ukrajina). Slovenki bosta ponovno na delu nedeljo v času kosila, ko bosta ob 12h na dvoboju Belgija- Ferski otoki sodelovali z glavno sodnico Anno Adamsko in njeno rojakino Angeliko Nowak (obe iz Poljske).

Na zadnji tekmovani dan, ki sledi prihodnjo sredo, bosta naši predstavnici ponovno sodelovali s sodnicama iz Ukrajine na tekmi med Azerbjdžanom in Ferskimi otoki. Na turnirju vlogo spremljevalnega osebja sodnic (Referee Liaison officer) opravlja naša mednarodna sodnica  Tjaša Misja iz Gornje Radgone (FIFA od 2023).

Preostale sodnice, ki upravljajo s Pravili igre pa prihajajo iz Ukrajine, Severne Irske in Češke, pri čemer vsaka od teh držav skupaj s Slovenijo prispeva po dve sodnici. Na turnirju sta tudi kontrolorki sojenja in sicer Anri Sarah Vainio iz Finske in Marta Frias Acedo iz Španije.

Tekst: NZS/ ŽD

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!