V Tolminu se igra derbi ekip z najdaljšim stažem v ligi. Litijani igrajo 21. sezono, Puntar 20. V Ajdovščino h Kixom odhaja Potočje projektiranje Sevnica.
Tokratni krog 1. SFL, na vrsti je že deveti, bo nekoliko oslabljen, a zato nič manj zanimiv. Ker Dobovec Pivovarna Kozel igra elitni del lige prvakov, je prestavljena tekma z Benediktom. Prost pa je KMN Bronx Škofije.
Toliko bolj zanimivo bo v Mariboru, kjer pri drugi ekipi prvenstva RE/MAX-u gostuje vodilni Oplast. V Tolminu se igra derbi ekip z najdaljšim stažem v ligi. Litijani igrajo 21. sezono, Puntar 20. V Ajdovščino h Kixom odhaja Potočje projektiranje Sevnica.
1.SFL, 9. krog, 13.11.
KMN Puntar – FC Litija (19.00)
(SŠC Tolmin, sodnika Andrej Pajtler in Dejan Veselič, delegat Saša Urbančič)
Puntarji so slabše začeli sezono, v zadnjih dveh tekmah so popravili vtis in popravili točkovno bero. Trener Matej Kavčič ima težave pri sestavi ekipe – manjkala bosta Patrik Čujec in Klemen Jarc, zaradi bolezni je vprašljiv Nino Zalašček. Gostujoči strateg Tomislav Horvat skrbi s sestavo ekipe nima. Če temu dodamo še pogled na lestvico, potem je jasno, da so Litijani favoriti obračuna.
Matej Kavčič, trener KMN Puntar:
»Pred nami je zahtevna tekma. Litija je kvalitetna ekipa s dobrimi posamezniki. Dali bomo svoj maksimum. Za koliko bo to dovolj, pa bomo videli. Litija je z razlogom na lestvici, kjer je.«
Tomislav Horvat, trener FC Litija:
»Odhajam na težko gostovanje. Puntar ima letos slabše rezultate kot v preteklih letih. A doma so vedno nevarni, zato previdnost ne bo odveč.«
Lani je Puntar Litijane doma ugnal s 3:2, v Litiji pa so slavili domačini s 7:2. Sezono poprej, 2013/2014, pa so Litijani v Tolminu zmagali dvakrat – 7:6 in 5:3.
RE/MAX Maribor – KMN Oplast Kobarid (20.00)
(ŠD Tabor, sodnika Dejan Nikolič Koprivec in Simon Todorovič, delegat Franc Slatič)
Mariborčani sledijo ciljem, ki so si jih zadali – biti na ali tik za vrhom. Ekipa trenerja Senudina Djafiča napreduje in se uigrava. V kader se je vrnil tudi Jurček Klinc, ki se vrača po poškodbi. Ali bo nocoj v ekipi, bo jasno jutri. Po preteklih težavah s trebušni zidom ga zdaj muči peta.
Gostje iz Kobarida prihajajo z osmerico, zdaj je zbolel Dani Vulikič. Kljub tem težavam in dejstvu, da je viroza pobrala precej moči, pa obračun vijolic in Oplasta garantira spektakel v dvorani Tabor.
Senudin Djafič, trener RE/MAX Maribor:
»Igrali bomo proti ekipi, ki je najbolj organizirana ekipa z repom in glavo. Vedo točno, kaj delajo. Skušali bomo odigrati po najboljših močeh. Verjamem v moje fante, ki bodo pravi. Če bo tako, potem tudi pozitiven rezultat ne bo izostal.«
Lani sta si ekipi razdelili plen – v Kobaridu je s 5:2 slavil Oplast, v Mariboru pa RE/MAX z 2:0.
Saša Leban, trener KMN Oplasta Kobarid:
»Tudi tokrat bomo skušali zadržati nivo igre in odnosa, ki nas krasi zadnje tekme. Bolj kot točke me v Mariboru zanima ravno ta odnos. Če bo pravi, bodo točke prišle kot posledica tega. Ekipa deluje dobro, nekaj rezerv je še pri realizaciji. Se pa fantje zavedajo, da je treba dati od sebe 100% ali še več. Če eden ali dva to ne storita, imamo težave. Se pa veselimo tekme, saj ekipe z Miletom Simeunovičem vedno igrajo lep futsal.«
Kix Ajdovščina – Potočje projektiranje Sevnica (20.30)
(ŠD Police, sodnika Aleš Močnik Perič in Gregor Korošec, delegat Bojan Gliha)
Ajdovci so v zadnjih krogih pokazali precej več. Ali bo to dovolj za prve točke, je težko reči. Sevničani so v minulem krogu doživeli visok poraz. Kako je vplival na njih, bo jasno na nocojšnji tekmi.
Matic Nagode, trener Kixov:
»Sevničani so favoriti. V zadnjih tekmah beležijo nekaj slabše rezultate. A so boljša ekipa. Naša naloga je, da končamo z zabavo in začnemo igrati. Žal bomo vnovič brez Petrovčiča in Vidmarja.«
Jože Gačnik, trener Potočja projektiranje Sevnica:
»Zaradi slabega odnosa v zadnjih desetih minutah proti Dobovcu smo imeli v minulih dneh tudi sestanek. Beseda je stekla tudi o obnašanju in odnosu do treninga. Vse skupaj je padlo na plodna tla, začenjamo z ničle, odnos igralcev se je popravil, dobro smo vadili. V Ajdovščini moramo zmagati. Ne bo pa lahko. Že zdaj je jasno, da bo zaradi službenih obveznosti manjkal Gregor Pešec.«
Tekst: D.P.
Foto: D.P./Fustal.si
Koledar tekmovanj
Vstopnice
Spletna trgovina
E-znanje
Regista