Kek izbral za Grčijo in Moldavijo, novembra z Azerbajdžanom

Selektor slovenske nogometne reprezentance Matjaž Kek je predstavil seznam vpoklicanih reprezentantov za prihajajoči tekmi Uefa lige narodov z Grčijo in Moldavijo, ki bosta 3. in 6. septembra v Stožicah.

Selektor slovenske nogometne reprezentance Matjaž Kek je objavil seznam nogometašev, na katere bo računal na uvodnih dveh domačih preizkušnjah druge izvedbe lige narodov proti Grčiji in Moldaviji. Na seznamu je kar nekaj sprememb, med drugimi zaradi osebnih težav ni Josipa Iličića.

Prav tako manjkajo tudi poškodovani Bojan Jokić, pa tudi Aljaž Struna in Robert Berić, ki sta v ZDA. Iz vrst državnega prvaka Celja sta zraven Matjaž Rozman in Mitja Lotrič, iz pokalnega prvaka Mure Nino Kouter, z dobrimi igrami pri Rapidu pa je vpoklic dobil tudi Dejan Petrović. Po odsotnosti v prejšnjem obdobju je na seznamu spet tudi bočni branilec Nejc Skubic. V strokovnem štabu je po novem spet tudi Milan Miklavič.

Tekma z Grčijo bo 3. septembra ob 20.45, z Moldavijo pa tri dni pozneje ob 18.00. Slovenija igra v ligi narodov v ligi C in skupini 3, v kateri je še Kosovo. S slednjim se bodo Slovenci prvič merili 11. oktobra, do konca lige narodov pa bodo nato še tekme Moldavija - Slovenija (14. oktober), Slovenija - Kosovo (15. november) in Grčija - Slovenija (18. november). V ligo B bo po koncu napredoval zmagovalec skupine, zadnjeuvrščeni pa bo igral dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi C.

Slovenska nogometna reprezentanca se je dogovorila tudi za prijateljsko tekmo z Azerbajdžanom, ki bo 10. novembra v Sloveniji.

 

Seznam vpoklicanih igralcev:

 

Tekst: STA, MKo
Foto: m24.si

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!