FOTO: Vadijo na Obali, danes proti ZDA

Futsal reprezentanca ZDA zaseda 39. mesto na Fifini lestvici. Reprezentanco vodi Keith Tozer. Američani se lahko pohvalijo, da so petkrat igrali na svetovnem prvenstvu.

Slovenska futsal reprezentanca je v soboto začela priprave na evropsko prvenstvo. Zasedba selektorja Andreja Dobovičnika vadi na Obali, danes pa jo čaka prva tekma – v Novemgradu se bo ob 16.30 pomerila z Združenimi državami Amerike.

39. mesto, petkrat na SP

Futsal reprezentanca ZDA zaseda 39. mesto na Fifini lestvici. Reprezentanco vodi Keith Tozer. Američani se lahko pohvalijo, da so petkrat igrali na svetovnem prvenstvu. 

Jeseni 2015 so nastopali v zasedbi Eduardo Macías - Kraig Chiles, Brian Harris, Antonio Manfut, Bato Radoncic, Drew Ducker, German Gonzalez, Angel Lopez, Antonio Manfut, Aduato Neto, Nelson Santana, Philip Surprise, Jessie Zamudio.

Novembra 2015 je Amerika izgubila s 6:2 proti Kostariki:



Preizkusiti ideje v praksi

„Ni kliše, a rezultat ni v prvem planu. Čeprav vemo vsi – želim, da zmagamo. Na teh dveh tekmah bomo iskali še nekaj rešitev – iščemo šestega igralca, ki bi pomagal peterici, v igri bomo imeli dva levičarja hkrati, rešiti je treba tudi dilemo okoli sidraša. Nekaj idej pa imam še v glavi,“ je pred tekmo povedal Dobovičnik.

Brez skrivalnic

„Ne, ničesar ne bomo skrivali. Bistveno je, da igramo doma, da se ne izgublja po nepotrebnem času in energija za potovanje. Nimam pa potrebe, da bi karkoli skrival,“ pa je selektor zatrdil, da bosta tekmi proti Američanom primeren test.

Selektor Dobovičnik je v petek gostoval tudi na TV Celje:



Pripravljalni tekmi:

25.1.
Slovenija – ZDA (17.00)

27.1.
Slovenija – ZDA (19.15)

Evropsko prvenstvo 2016:

2.2.
Slovenija – Srbija (18.30)

4.2.
Slovenija – Portugalska (18.30) 

Tekst: D.P.
Foto: Futsal.si

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!