EURO 2014: Po izjemni tekmi poraženi v zadnji minuti

Slovenija je na 199. uradni tekmi, sicer pa 9. na že 9. evropskem prvenstvu, doživela prvi poraz. Po vodstvu 5:2 je Azerbajdžan režiral preobrat in prišel do zmage 6:7.

Slovenija je na 199. uradni tekmi, sicer pa 9. na že 9. evropskem prvenstvu, doživela prvi poraz. Po vodstvu 5:2 je Azerbajdžan režiral preobrat in prišel do zmage 6:7.

Euro 2014, 2. krog, 31.1.
Slovenija – Azerbajdžan 6:7 (3:1) (VIDEOPRENOS) (STATISTIKA V ŽIVO)
0:1 Amadeu (1.), 1:1 Vrhovec (2.), 2:1 Čujec (18.), 3:1 Vrhovec (20.), 3:2 Rafael (25.), 4:2 Kroflič (26.), 5:2 Vrhovec (30.), 5:3 Borisov (30.), 5:4 Augusto (32.), 5:5 Felipe (36.), 6:5 Fetić (37.), 6:6 Rafael (39.), 6:7 Edu (40.)

Hladna prha

Gostje so izvrsto začeli tekmo - po podaji s kota je Amadeu presenetil z izvrstni strelom in povedel Azerbajdžan v vodstvo 0:1. A je bilo to na slovensko srečo vodstvo kratkega daha - v naslednjem napadu je mojstrko meril Gašper Vrhovec in poravnal na 1:1. To je bil za debitanta na EP drugi zadetek.

V nadaljevanju je bila pobuda na strani 4. ekipi z Eura 2010.

Poškodba Puškarja

V 9. minuti je bil Uroš Kroflič iz oči v oči z vratarjem Buranellom, a je slednji uspel obraniti strel. V naslednjem napadu se je poškodoval Damir Puškar, ki je izvrstno posredoval ob strelu Eduja. Po akciji zdravniške službe je uspel nadaljevati z igro, tekma pa je bila prekinjena za pet minut,

V 12. minuti je Čujec s lekarniško natančno podajo pred vrati našel Fetića, ki se je že skoraj otresel vratarja, a je prišla na pomoč obramba, in izjemna priložnost je splavala po vodi.

Slovenska pobuda

Zdelo se je, da so gostje med 11. in 13. minuto padli v igri. Slovenija je v tem obdobju izvedla šest zaporednih avtov (od tega tudi tri domiselne akcije), najbolj obetaven pa je bil poizkus Vrhovca. Še toliko bolj, ker je odbita žoga prišla do Mordeja, ki pa je ni najbolje sprejel.

Po treh minutah slovenske premoči je selektor Azerbajdžana zahtevla minuto odmora.

V 15. minuti je Čujec na levi našel Štendlerja, ki je nemudoma podal na drugo vratnico, kjer pa je bil za ped sekunde prekratek Osredkar. Dobre tri minute pred koncem prvega dela je selektor Dobovičnik zahteval minuto odmora, za tem pa se je vnovič izkazal Puškar.

3:1 za Osredkarja in soigralce

V 18. minuti je bilo slišati le 20 slovenskih navijačev in veselje na klopi SLovenije - naprej je Čujec zadel za podaji s kota Roka Mordeja. 15 sekund pred koncem polčasa je naprej Puškar izjemno obranil poizkus Eduja, za tem pa je sledila bliskovita akcija. Čujec je v padcu na levi strani s skrajnimi močmi podal na desno, kjer je pritekel Vrhovec in poslal žogo v azerbajdžansko mrežo!

Krofličeva proslava

Drugi polčas so z zadetkom upanja začeli varovanci selektorja Alesia, a je v naslednji minuti (26. je tekla) Uroš Kroflič odlično reagiral pred vratarjem po natančni podaji Fetića. Kroflič, pred tremi tedni je postal očka, je gol proslavil s palcem v ustih!

Azerbajdžan se ni vdal niti po tem, ko je Vrhovec zadel za 5:2. 15 sekund so nasprotniki potrebovali, da so se približali na 5:3. V 32. minuti je bilo 5:4, v naslednjem napadu pa je Osredkar  s svoje polovice meril na prazna vrata in zadel vratnico... Azerbajdžan se je vrnil v igro - 5:5, v 37. minuti pa je po levi strani hrabro prodrl Fetić in neusmiljen zadel za 6:5!

Še več - ekipa izpod Kavkaza je naprej poravnala, 27 sekund pred koncem pa zabila za končnih 6:7.

Slovenija: Puškar, Mordej, Čujec, Osredkar (K), Vrhovec; Mordej, Bizjak, Derbone, Krofllič, Melink, Fetić, Vrabel, Rosič, Štendler.

Azerbajdžan: Buranello, Felipe, Edu, Farzalijev, Amadeu, Zamanov, Mammadov, Farajadze, Jade, Gambarov, Borisov (K), Rafael, Atajev, Augusto.

Tekst: D.P.
Foto: D.P./Futsal.si

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!