Aluminij in Nafta do minimalne prednosti

Danes sta bili odigrani prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije. V Kidričevem so se minimalne zmage nad Koprom veselili Kidričani, z golom prednost pa se v Velenje odpravljajo tudi nogometaši Nafte.

Danes sta bili odigrani prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije. V Kidričevem so se minimalne zmage nad Koprom veselili Kidričani, z golom prednost pa se v Velenje odpravljajo tudi nogometaši Nafte.

Koprčani so se na Štajersko odpravili po novo presenečenje. Četa Mirana Srebrniča se je v četrtfinale prebila s skalpom Maribora, v Kidričevem pa se ni izšlo po primorskih željah. V dokaj izenačenem dvoboju, v katerem so sicer imeli nekaj več od igre gostitelji, so se minimalne zmage veselili Kidričani in Kopru zadali sploh prvi poraz v letošnji sezoni. V 73. minuti je akcijo Aluminija zaključil Mihael Klepač in lepo zadel z leve strani kazenskega prostora.

Rudar je v drugem krogu pokalnega tekmovanja izločil Olimpijo, v Lendavi pa so ostali praznih rok. Velenjčane je v prvem polčasu reševal Matej Radan, ki pa je klonil v četrti minuti nadaljevanja tekme, ko ga je premagal Alen Ploj. Gostitelji so v 64. minuti izkoristili še eno od priložnosti, domačo prednost je podvojil razigrani Stjepan Oštrek. Velenjčani so svoj položaj popravili v 74. minuti, ko je bil po kotu z desne strani igrišča na pravem mestu Elvedin Džinić.

V Kopru bo povratno četrtfinalno srečanje odigrano v torek, 29. oktobra, dan kasneje pa bo na sporedu še tekma v Velenju. V prihodnjem tednu se bodo udarili še Domžalčani in Sobočani ter Celjani in Radomljani.

Tekst: PDo
Foto: m24.si

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!