09.11.2019 | Ženska A
Ostati realen pred gostovanjem na Nizozemskem

Slovenska ženska članska reprezentanca nadaljuje s treningi v Brežicah, kjer se v miru pripravlja na torkovo tekmo na Nizozemskem. V peti tekmi kvalifikacij za Euro 2021 Slovenija odhaja v goste k aktualnim evropskim prvakinjam in drugi ekipi z zadnjega svetovnega prvenstva v Franciji.

Kvalifikacije za Euro 2021, skupina 1, 5. krog, 12.11.
Nizozemska – Slovenija (20.00)

Dobili odgovore

„Treninge izkoriščamo, da tehnično-taktično pripravimo ekipo. Poglavitnega pomena bo čvrsta faza branjenja glede na moč Nizozemske. Imamo pa tudi mi svoj plan za fazo napada, ne mislimo se le braniti!“ uvodoma pove selektor Borut Jarc.

V teh kvalifikacijah sta se ekipi pomerili pred dobrim mesecem dni, 2:4 je bilo za Nizozemke v Murski Soboti. „Po eni strani nam je ta tekma veliko dala po psihološki plati. Dobili smo potrditev, da se je naša reprezentanca kolektivno zelo dvignila in napredovala. V tem hipu se lahko postavi po robu tudi najboljšim. Tekma v Murski Soboti pa je lahko tudi minus pred tokratnim gostovanjem: igralke morajo ostati trdno na realnih tleh in se zavedati, da je treba pred torkovo tekmo dodati naši igri še kar nekaj stvari,¨ opozarja selektor, ki tudi tokrat pogleduje nekaj potez naprej. Z oceno kvalifikacij in dosedanjega poteka tekem v skupini ne želi prehitevati, je pa Jarc zadovoljen, ker bo Slovenija že v letu 2019 opravila s tekmama proti Nizozemski. „Pomembno bo, da bomo pravi v nadaljevanju: marca nas čaka gostovanje na Kosovu. Skušali bomo do čim več točk in potem da še nekaj naredimo v Rusiji,“ dodaja Jarc.

Izkoristiti svoje priložnosti

Nizozemke so sinoči gostovale v Turčiji in visoko slavile (0:8). „Tudi na naši medsebojni tekmi pričakujem, da bodo doma pred 30.000 gledalci agresivne kot ose. Da bodo vseskozi napadale in merile z vseh mest proti našemu golu. Od naših igralk pričakujem, da se jim postavimo po robu in da bomo sposobne zadržati žogo v svoji posesti in narediti iz teh žog protiudar, saj Nizozemke puščajo precej prostora,“ sklene selektor.