Maribor v Bolgariji pred številčnim občinstvom

Botev iz bolgarskega Plovdiva bo prvi evropski nasprotnik Maribora, ki sezono 2024/25 pričenjajo v kvalifikacijah UEFA Evropske sezone.

Vijoličasti so si z drugim mestom v državnem prvenstvu priigrali nastop v drugem razredu evropskega nogometa, ples kroglic pa je odločil, da bo uvodna preizkušnja odigrana na bolgarskih tleh. Botev, ki je spomladi osvojil četrti naslov pokalnega prvaka, bo Štajerce pričakal s številčno podporo na tribunah, napovedujejo iz tabora gostiteljev četrtkove tekme.

Mariborski strateg Ante Šimundža je Botev dodobra spoznal v času svojega delovanja pri Ludogorcu. Na klopi serijskih državnih prvakov se je trikrat zoperstavil Botevu in iztržil prav toliko zmag. Bo uspešno serijo nadaljeval tudi v četrtkovem večeru?

Šimundža opozarja, da gre za zahtevnega nasprotnika: "Usoda je hotela, da se po določenem času vračam v Bolgarijo. To pa seveda ne spreminja naše želje ali našega razmišljanja. Botev se je od časov mojega delovanja v tamkajšnjem nogometu precej spremenil, zamenjali so trenerja in več kot polovico ekipe. Toda miselnost kluba je ostala enaka. Gre za zahtevnega nasprotnika, klub je z novim stadionom dobil dodatno energijo. Želijo biti tekmovalni, so zelo pragmatični, kar so tudi pokazali v pokalnem tekmovanju, ko so v polfinalu izločili CSKA in potem v finalu premagali Ludogorec. Botev bo zahteven nasprotnik za uvod v evropsko tekmovanje, toda tudi mi imamo svoje adute in upam, da bomo v dveh tekmah boljši."

Je lahko adut Maribora tudi uigranost? Zasedba iz Ljudskega vrta v poletnem času ni doživela veliko sprememb, v moštvu pa so ostali vsi nosilci igre. Šimundža sicer pogreša poškodovanega Blaža Vrhovca, ki ga je na pripravljalnih tekmah na sredini igrišča zamenjal kapetan Martin Milec. Po nastopu na evropskem prvenstvu v Nemčiji in kratkem premoru se je ekipi pridružil tudi Josip Iličić.

Novinca v vijoličasti četi sta zgolj dva, šele 17-letni poljski vezist Karol Borys in pet let starejši francoski branilec Bradley M'Bondo. Na poletnih preizkušnjah je minute za dokazovanje dobilo še nekaj domačih upov, v novi vlogi pa se je preizkusil tudi Behar Feta: "Nasprotniku namenjamo dolžno spoštovanje, čaka nas zahtevna naloga, a verjamem v napredovanje. Storili bomo vse, da si priigramo dobro izhodišče v Bolgariji in potem pred našimi navijači skupaj potrdimo uvrstitev v naslednji krog."

Ekipa Boteva je doživela večjo prevetritev. Med drugimi se je ekipi trenerja Dušana Kerkeza pridružil Bistričan Alen Korošec, ki je v minuli sezoni nosil dres Rogaške.

Četrtkov obračun v Plovdivu se bo pričel ob 20. uri.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 15.02.2026 | Prva liga Telemach
    Maribor uspešen tudi v Ajdovščini
    Maribor je z zadetkoma v prvem polčasu prišel do zmage v Ajdovščini! Mrežo Primorja sta zatresla Tio Cipot in David Pejičić.
  • 12.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Primorje - Maribor
    Maribor bo po koprskem napadel še ajdovski skalp. Mu lahko Primorci prekrižajo načrte?
  • 09.02.2026 | Prva liga Telemach
    Maribor tudi z Ircem
    Triindvajsetletni James Furlong je novi član Maribora. Levi bočni igralec je sklenil pogodbo do konca sezone 2025/26, sodelovanje pa se lahko podaljša še za dodatno leto.
  • 08.02.2026 | Prva liga Telemach
    Mariboru štajersko-primorski spopad s Koprom
    Obračun tretje in druge ekipe Prve lige Telemach je dobil Maribor. Mrežo Kopra je v prvem polčasu načel Sheyi Ojo, štajersko zmago je v nadaljevanju tekme potrdil David Pejičić.
  • 06.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Koper
    V nedeljo bo po Fazaneriji in Stožicah vroče še v Ljudskem vrtu. Tretjeuvrščeni Maribor bo gostil Koper, ki si je z dvema spomladanskima zmagama in tekmo več priigral pet točk naskoka. Kakšna bo razlika po tekmi?
  • 01.02.2026 | Prva liga Telemach
    Brez zmagovalca pod Kalvarijo
    Nogometaši Maribora in Celja so se v 19. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 3:3 (1:0).
  • 29.01.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Celje
    Najboljše smo prihranili za konec: prvi spomladanski krog bosta pod Kalvarijo sklenila štajerska rivala.
  • 26.01.2026 | Prva liga Telemach
    Vizinger okrepil rivala
    Dario Vizinger je črno-beli dres zamenjal za vijoličastega, odslej bo branil barve Maribora.
  • 22.01.2026 | Prva liga Telemach
    Taylor posojen Aluminiju
    Po Urošu Korunu, Florijanu Raduhi in Bambi Sussi se je Aluminiju pridružil še Eric Taylor, ki ga je Kidričanom do konca sezone posodil Maribor.
  • 16.01.2026 | Prva liga Telemach
    Po očetovih stopinjah v Maribor
    Tio Cipot se vrača v Prvo ligo Telemach. Nekdanji nogometaš Mure bo v prihodnje igral za Maribor, dres katerega je v preteklosti nosil tudi oče Fabijan.

DELI NA