23.05.2022 | A
Kekovi izbranci za boje v Ligi narodov

Slovenska moška članska reprezentanca pričenja novo obdobje. Prvič v zgodovini bodo Slovenci zaigrali v B ligi narodov. V drugi jakostni skupini reprezentančnega nogometa se bodo Slovenci merili z reprezentancami Švedske, Srbije in Norveške, že v junijskem terminu pa bodo ekipe igrale kar štirikrat. Zato je selektor Matjaž Kek v reprezentanco vpoklical 29 reprezentantov.

Oči bodo tudi tokrat uprte v kapetana Jana Oblaka, ki je z Jasminom Kurtićem, Miho Mevljo in Vidom Belcem med najbolj izkušenimi reprezentanti, manjkal pa bo Josip Iličić, ki se je po dolgi odsotnosti z nekaj minutami sinoči vrnil na zalenice v klubskem dresu Atalante. Selektor Kek je v Dohi preizkusil nekaj novih nogometašev in tudi tokrat na seznam uvrstil obrambni dvojec David Brekalo – Gregor Sikošek, ki sta odigrala obe tekmi v Katarju. Ob vseh glavnih akterjih s tekem s Hrvaško in Katarjem, ki so tudi tokrat na seznamu, se v izbrano vrsto ponovno vrača Leo Štulac, ki je sezono za italijanski Empoli zaključil z zadetkom za zmago v zadnjem krogu proti Atalanti.

Reprezentanca se bo prvič zbrala že 26. 5., tekmovanje v Ligi narodov pa bo pričela z domačo otvoritvijo proti Švedski, 2. junija ob 20:45, ko bodo Jan Oblak in soigralci na stožensko zelenico stopili v novem reprezentančnem dresu. Sledila bo preizkušnja v Beogradu s Srbijo, od koder se bo reprezentanca vrnila v Slovenijo, nato pa odpotovala v Oslo, kjer bo 9. junija na sporedu tretja tekma v ciklu proti Norveški. In čeprav bi v prejšnjih kvalifikacijah tako Slovenija že zaključila s tekmami, pa bodo tokrat Kekovi varovanci pripotovali nazaj v Slovenijo in odigrali še četrto tekmo – 12. junija ob 20:45 v Stožicah proti Srbiji.

Seznam vabljenih reprezentantov

Tekst: NZS/MaK
Foto: NZS

 

 

SORODNE NOVICE

  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.
  • 03.02.2026 | A
    Zeljković odslej na Madžarskem
    Adrian Zeljković bo nogometno kariero nadaljeval na Madžarskem. Viktoria Plzen ga je posodila MTK-ju iz Budimpešte, madžarski klub pa ima po koncu sezone možnost odkupa 23-letnega vezista.
  • 02.02.2026 | A
    Horvat prestopil v Anglijo
    Reprezentančni vezist Tomi Horvat bo kariero nadaljeval v Angliji. Drugoligaš Bristol City je z avstrijskim Sturmom iz Gradca sklenil dogovor o prestopu 26-letnega Prekmurca za nerazkrito odškodnino, so sporočili iz Bristola.
  • 02.02.2026 | A
    Šeško rešil zmago Uniteda, zabila tudi Janža in Sešlar
    Benjamin Šeško je Unitedu pristreljal tretjo zaporedno zmago. Zadetka sta se veselila tudi Svit Sešlar in Erik Janža.
  • 27.01.2026 | A
    Oblak spet brez prejetega zadetka, Vipotnik na svoj račun dodal še dva
    Jan Oblak je svojo mrežo znova ohranil nedotaknjeno, Žan Vipotnik pa je dvakrat zabil Blackburnu in se na vrhu ligaške lestvice strelcev oddaljil od zasledovalcev.
  • 21.01.2026 | A
    Cesar: Zgraditi moramo pravo energijo
    Boštjan Cesar je v torek tudi uradno prevzel vodenje slovenske nogometne reprezentance. Glavna cilja do poletja 2028 sta obstanek v skupini B lige narodov in uvrstitev na EP 2028 v Angliji, Walesu, Severni Irski in na Škotskem. Kot pomemben element za doseganje zastavljenih ciljev Cesar izpostavlja pravo energijo.
  • 21.01.2026 | A
    Reprezentanca marca v Črno goro, junija na Hrvaško
    Znani so prvi termini letošnjih pripravljalnih tekem slovenske nogometne reprezentance. Novi selektor Boštjan Cesar bo izbrano vrsto prvič vodil v marčevskem reprezentančnem oknu, ko bo 31. marca gostovala v Črni gori. Na potrditev drugega tekmeca se še čaka.
  • 20.01.2026 | A
    Vipotnik prvi strelec Championshipa
    Žan Vipotnik je z novim zadetkom skočil na vrh lestvice strelcev angleškega Championshipa. V egipčanskem ligaškem pokalu je bil natančen Nejc Gradišar, Tomi Horvat je zabil Copenhagnu.
  • 20.01.2026 | A
    Boštjan Cesar je novi selektor članske reprezentance
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije (NZS) je na današnji korespondenčni seji v popoldanskih urah potrdil Boštjana Cesarja za novega selektorja slovenske članske (A) reprezentance.
  • 13.01.2026 | A
    Šeško tretjič v enem tednu, po dveh mesecih cevi ogrel tudi Gradišar
    Benjamin Šeško je v preteklem tednu dvakrat zabil Burnleyju in enkrat Brightonu, med strelci se je znova znašel tudi Nejc Gradišar. Jaka Bijol je podal za začetek pokalnega preobrata, Danijel Šturm pa je debitiral v dresu Sigme.

DELI NA