29.08.2010 | 2. SNL
Aluminij še naprej na vrhu

Tudi po četrtem krogu v 2. SNL so v vodstvu nogometaši Aluminija iz Kidričevega, ki so tokrat z odličnim drugim delom strli murskosoboško Muro 05 s 3:0 in po štirih krogih imajo Štajerci 10 od možnih 12 prvenstvenih točk. Le za točko zaostaja Garmin Šenčur, ki je doma kar s 7:3 odpravil zadnjeuvrščeno Šmartno 1928.

Zanimiv je bil predvsem obračun v Kidričevem, kjer je gostoval nekdanji "velikan" slovenskega nogometa iz Murske Sobote. Mož odločitve je bil Marko Kmetec, ki je v drugem delu dvakrat "matiral" gostujočega vratarja Mateja Radana, v 65. minuti pa je Kmetca zamenjal Matej Vračko in v 70. minuti postavil končni izid.

V Šenčurju so gostitelji že v prvem delu vodili s 3:0, gledalcem na Gorenjskem pa tudi v nadaljevanju ni bilo dolgčas, saj so skupaj videli kar 10 golov, sedem v golu Šmartnega in njihovi nogometaši so se na drugoligaški razpredelnici prebili celo na drugo mesto. Tega bodo igralci iz Šenčurja branili v naslednjem krogu v Murski Soboti.

Na tretjem mestu je zdaj Dravinja, ki je na gostovanju pri nekdanjem prvoligašu Beli krajini zaostajala že z 2:0, na koncu pa iztržila točko. In prav prihodnji krog, ko bo Dravinja gostila vodilni Aluminij, obe ekipi doslej še nista izgubili, obeta pravi drugoligaški derbi.

Na četrto mesto se je prebila ptujska Labod Drava, ki je ugnala in prehitela Krško. v Krškem so se Ptujčani veselili visoke zmage s 4:0. Prvo zmago v drugi ligi pa je dosegel tudi lanski prvoligaš Interblock iz Ljubljane, ki je bil s 3:2 uspešen na gostovanju v Dobu.

* Izidi:

GARMIN ŠENČUR - ŠMARTNO 1928 7:3 (3:1)
Športni park Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Pavel (Črni kal), Vidali (Gračišče), Košanc (Koper).
Strelci: 1:0 Sviben (18.), 1:0 Stanko (22., 11-m), 3:0 Frantar (28.), 3:1 Pobrežnik (34.), 4:1 Stanko (50.), 4:2 Mujanovič (73.), 5:2 Robnik (79.), 5:3 Mujanovič (80.), 6:3 Čatič (85.), 7:3 Robnik (89.).
Garmin Šencur: Curanović, Mušić, Kukavica (od 31. Brezarič), Grbić (od 67. Ovijač), Frantar, Stranjak, Novak (od 72. čatić), Stanko, Košnik, Robnik, Sviben.
Šmartno 1928: Kastelic, Kramar (od 55. Podgoršek), Kompan, Jelen (od 35. Mahmutović), Babič (od 46. Hajdari), Kraljevič, Grešovnik, Omerović, Veler, Podbrežnik, Mujanovič.
Rumeni kartoni: Brezarič; Kraljevič, Kompan, Veler, Grešovnik.
Rdeči karton: Kraljevič (45.).

ROLTEK DOB - IB INTERBLOCK 2:3 (0:2)
Športni park na Dobu, gledalcev 250, sodniki: Horvat (Litija), Rojko (Logatec), Pavlič (Laze).
Strelci: 0:1 Fink (10.), 0:2 Krljanovič (25.), 1:2 Kunstelj (51.), Fink 1:3 (55.), 2:3 Strahinič (85.).
Roltek Dob: Vezirovič, Škof, Vrankar (od 71. Mandelj), Češnjevar, E. Mešanović, Avbelj (od 75. Uštar), Kunstelj, Kujovič, D. Mešanovič (od 58. Strahinič), Klopčič, Vuk.
IB Interblock: Jug, Skubic, Mihelič, Selimović, Centrih, Rapnik, Žitko (od 67. Vrhunc), Fink, Krljanović (od 46. Kongnyuy), Majcen, Cehić (od 60. Filipčič).
Rumeni kartoni: Kunstelj, Mešanovič; Skubic, Selimovič, Žitko, Mihelič, Vrhunc, Valenčič.
Rdeči karton: E. Mešanovič (67.).

ALUMINIJ - MURA 05 3:0 (0:0)
Stadion NK Aluminij Kidričevo, gledalcev 200, sodniki: Likič (Ljubljana), Mauko (Ruše), Jovanović (Celje).
Strelca: 1:0 Kmetec (48.), 2:0 Kmetec (63.), 3:0 Vračko (70).
Aluminij: Bratušek, Topolovec, Bingo, Krajcer, Bajlec, Rotman, Kmetec (od 65. Vračko), Režonja, Djokić, Rešek (od 59. Pranjić), Medved (od 53. Breg).
Mura 05: Draković, Kous, Slavič, Ramšak, Kek (od 59. J. Janža), Bohar (od 69. Gruškovnjak), Kouter, Smodiš, Kovač (od 56. Bencak), E. Janža, Sprečo.
Rumeni karton: Rešek.

BELA KRAJINA - DRAVINJA KOSTROJ 2:2 (1:0)
ŠRC Loka Črnomelj, gledalcev 150, sodniki: Kajtazović, Žunič (oba Kranj), Švarc (Ivančna Gorica).
Strelci: 1:0 Žižič (36.), 2:0 Martinović (52.), 2:1 Alenc (60.), 2:2 Štante (69.).
Bela Krajina: Pašagič, Žižić, Svilar (od 46. Slomšek), Žagar, Celcer, Mušič, Mitrakovič, Perme, Martinović (od 63. Biščan), Dežmar, Vrščaj.
Dravinja Kostroj: Čelofiga, Grašič, Tolar, Hankić, Gašparič, Rošar (od 80. Močič), Čerenak, Ribič, Agič (od 46. Alenc), Vodopivec, Štante (od 88. Čander).
Rumeni kartoni: Celcer, Biščan; Hankić, Čelofiga.

KRŠKO - LABOD DRAVA 0:4 (0:1)
Stadion Matije Gubca, gledalcev 200, sodniki: Vehar (Žiri), Berra (Kranj), Prelog (Preddvor).
Strelci: 0:1 Đaković (36.), 0:2 Emeršič (47.), 0:3 Firer (66.), 0:4 Matjašič (90.).
Krško: Ljubojević, Petric, Lazanski (od 51. Jakolić), Pilipovič (od 46. Smukovič), Salkić, Mitič, Lulić, Urbanč, Trgo, Drnovšek (od 46. Brdik), Gazibegović.
Labod Drava IB: Vrečko, Marlon, Toplak, Kurež (od 64. Matjašič), Dugolin, Firer, Gorinšek, Đaković, Perger, Emeršič (od 88. Gril), Krajnc.
Rumena kartona: Urbanč; Toplak.

Tekst: STA
Foto: Drago Wernig - TAKA

SORODNE NOVICE

  • 09.05.2025 | 2. SNL
    S kamero v Biljah in Kidričevem
    Vodilni Aluminij bo v ponedeljek gostil razigrane Grosupeljčane. Gorica bo gostovala na Kodeljevem, pri Slovanu, ki je med tednom ugnal Tabor. Sežanci se bodo pred kamero NZS pobirali v Biljah, Kranjčani pa se v ponedeljek odpravljajo v Dekane.
  • 08.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij, Gorica in Triglav do nove zmage, Tabor izgubil s Slovanom
    Uvodna tekma 27. kroga 2. SNL je postregla z visoko zmago Kidričanov, ki so v Beltincih slavili z 0:4. Še žogo več so v mrežo Tolmina pospravili Kranjčani, Gorica je bila z 2:1 boljša od Ilirije 1911, Tabor pa je z istim izidom izgubil domačo tekmo s Slovanom.
  • 05.05.2025 | 2. SNL
    Drugoligaši že med tednom, vodilni Aluminij v Beltincih
    Četverico najboljših klubov štiri kroge pred koncem prvenstva loči zgolj pet točk, obeta se napet boj za napredovanje v Prvo ligo Telemach. Vodilni Aluminij bo že v torek gostoval v Beltincih, srečanje pa boste lahko spremljali v prenosu Sportkluba. Kamera NZS bo pospremila dvoboj Brinja in Dravinje.
  • 04.05.2025 | 2. SNL
    Obračun vodilnih brez zmagovalca, Aluminij ostaja na vrhu
    Derbi vodilnih klubov 2. SNL se je pred 1.200 gledalci končal brez zmagovalca, Aluminij in Gorica sta se razšla z izidom 0:0. Kidričani tako ostajajo na vrhu lestvice, pred Goričani imajo dve točki naskoka. Z nedeljsko zmago sta se vodilnemu dvojcu približala Triglav in Tabor.
  • 01.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij in Gorica pred kamerami Sportkluba za vrh lestvice
    Vstopili smo v zaključni mesec 2. SNL, majski spored preizkušenj pa bodo z obračunom za vrh lestvice odprli tudi Kidričani in Goričani. Petkov dvoboj za vrh lestvice boste lahko spremljali na Sportklubu, pred kamero NZS pa se bodo v soboto v obračunu začelja lestvice udarili Tolminci in Velenjčani.
  • 27.04.2025 | 2. SNL
    Gorica izgubila z Dravinjo, Aluminij z zmago v Šiški spet na vrhu
    Petindvajseti krog je prinesel spremembo na vrhu 2. SNL. Goričani so na domačem igrišču izgubili z Dravinjo, Kidričani pa so se z zmago vrnili z gostovanja pri Iliriji 1911 in se povzpeli na prvo mesto lestvice.
  • 24.04.2025 | 2. SNL
    Gorica vodstvo brani v dvoboju z Dravinja, Kidričani v Šiško
    V 2. SNL je bitka za vrh lestvice še daleč od odločene. Gorica bo vodstvo pred kamero NZS branila v obračunu z Dravinjo, Aluminij bo gostoval pri ljubljanski Iliriji. Kamere Sportkluba bodo v Slovenski Bistrici pospremile obračun Bistričanov in Sežancev.
  • 19.04.2025 | 2. SNL
    Gorica s preobratom do zmage v Dekanih, Tabor dobil dvoboj za tretje mesto
    Gorica je s preobratom v izdihljajih tekme prišla do zmage v Dekanih, Kidričani so se veselili na Kodeljevem, obračun za tretje mesto med Taborom in Triglavom pa je pripadel Kraševcem.
  • 17.04.2025 | 2. SNL
    Tabor in Triglav pred kamerami Sportkluba za tretje mesto
    Goričani in Kidričani nadaljujejo z "mrtvim tekom" na vrhu lestvice, dvojici sledi Triglav, ki se bo v petek pred kamerami Sportkluba za tretje mesto udaril s četrtim Taborom. Pred kamero NZS se bodo v dolenjskem obračunu srečali Novomeščani in Grosupeljčani.
  • 13.04.2025 | 2. SNL
    Goričani ostajajo na vrhu lestvice, Aluminij ohranja zasledovalski tempo
    Gorica, ki je v zadnji četrtini tekme strla odpor Tolmina, bo tudi po 23. krogu ostala na vrhu lestvice 2. SNL, še naprej pa za ovratnik dihajo Kidričani. Aluminij je po preobratu dobil štajerski dvoboj z Dravinjo.

DELI NA