Datum od
Datum do

31.12.2011 | Ženska A
Članice: V kvalifikacijah do točke, z zmago do več samoazvesti
»V kvalifikacijah sem prav gotovo pričakoval kako točko več, sicer pa menim, da smo dobro opravili vse, kar smo si zastavili. V letu 2012 si želim predvsem več športne sreče, predvsem na tekmah, kjer smo enakovreden tekmec. Dekleta potrebujejo eno zmago za dvig samozavesti.«
30.12.2011 | NZS
Pregled leta 2011 - prvi del
V video pregledu leta 2011 smo se spomnili vseh najpomembnejših nogometnih dogodkov prejšnjega leta. V prvem delu se sprehodimo skozi volitve za predsednika NZS, nastope A reprezentance, futsal kvalifikacije, finale Hervis pokala Slovenije, pregled pa zaključimo s prvo tekmo mlade reprezentance v novem ciklusu.
30.12.2011 | U18
U-18: Dve zmagi in sedem golov
Selekcija U-18, ki jo vodi selektor Miloš Rus se je to leto srečala sedemkrat. Z izjemo tekme v Dekanih in na drugem koncu Slovenije še v Križevcih, se je mudila na Balkanskem polotoku in na Poljskem ter ob sedmih danih golih vknjižila dve zmagi, tri remije in dva poraza. Izbrano vrsto v letu 2012 čaka nov kvalifikacijski cikel, zato so selektorjeve želje jasno da povezane s tem.
30.12.2011 | Ženska A
Mateja Zver po Islandiji januarja po nov izziv v Rusijo
»Po 20.1. me čaka preizkušnja v Rusiji, kamor odhaja tudi moja soigralca Manja Benak,« razkrije Mateja razveseljivo vest za slovenski nogomet. V svojo sredo ju na preizkušnjo vabi petkratni ruski državni in sedemkratni pokalni prvak FC Energy Voronezh.
29.12.2011 | U17
U-17: Kostičevi varovanci znova na EP
Selektor Miloš Kostič je izbrano vrsto do 19 let že pred nekaj poletji popeljal na evropsko prvenstvo, ki ga je takrat gostila Ukrajina, na tokratnega pa je Slovenija neposredno uvrščena kot gostiteljica. Fantje uradnih tekem zato niso imeli, so pa na prijateljskih obračunih trenirali za prihodnjo pomlad, ko bo šlo zares.
28.12.2011 | U16
U-16: Sedem dvobojev, devet zadetkov
Najmlajša uradna selekcija nogometašev v državi se je v tem letu spoznavala z urnikom in delom v izbrani vrsti. Varovanci Boruta Jarca so odigrali sedem prijateljskih tekem in premagali Madžare ter Čehe. Sicer je bila razlika v prid nasprotnikov, a v novem letu bo, tako je prepričano vodstvo in reprezentanti sami, časa za preobrat dovolj. Prvi koraki v reprezentančnem svetu so narejeni. Sedaj je potrebno graditi od tu naprej.
28.12.2011 | A
Stojanović: "Da bi bilo drugo leto čim več nasmejanih obrazov."
Slaviša Stojanović je proti koncu leta 2011 postal selektor slovenske članske reprezentance, zato ga bolj kot pogled v preteklo leto zanima kaj bo njemu in naši izbrani vrsti prineslo leto 2012.
27.12.2011 | NZS
Čeferin: "Sem pristaš visokih ciljev."
Leto 2011, ki se počasi končuje, je bilo za Nogometno zvezo Slovenije, podobno kot leto poprej, zelo pestro. S predsednikom NZS Aleksandrom Čeferinom smo na Brdu pri Kranju spregovorili o pričakovanjih, ciljih in željah pred letom 2012.
21.12.2011 | A
Slovenija ostaja na 26. mestu
Slovenska članska reprezentanca leto 2011 zaključuje na visokem 26. mestu na uradni Fifini lestvici nogometnih reprezentanc. Leto je Slovenija sicer pričela na odličnem 17. mestu, kar je bil tudi vrhunec v letošnjem letu. Izhodišče za leto 2012 je odlično, čeprav bo napredovanje po lestvici zaradi samega sistema zbiranja točk v prihodnje nekoliko težje.
20.12.2011 | U17
Znana prizorišča EP do 17 let
Slovenija bo maja prihodnje leto gostila evropsko prvenstvo v nogometu za fante do 17. leta starosti. V Sloveniji se bo pomerilo osem reprezentanc, poleg gostiteljice Slovenije pa se bo sedem najboljših kvalificiralo preko dodatnih kvalifikacij, ki bodo odigrana do marca 2012.
20.12.2011 | NZS
Slovesen zaključek leta 2011
Nogometna zveza Slovenije (NZS) je na Brdu pri Kranju sinoči s tradicionalno slovesnostjo končala leto 2011. Na njej smo se spomnili vseh lepih in tudi manj lepih dogodkov, ki so zaznamovali nogometno leto na sončni strani Alp.
19.12.2011 | Futsal AA
Sloveniji drugo mesto po porazu proti Srbiji (3:1)
Slovenija je izpolnila osnovni in primarni cilj. Selekcija selektorja Andreja Dobovičnika se je uvrstila med 14 ekip, ki se bodo marca in aprila prihodnje leto v play outu borile za sedem prostih mest.
17.12.2011 | U15
Izstopali Bratanovič, M. Mevlja in Jovič
V jesenskem delu prvenstva so mladi reprezentanti na prvoligaških zelenicah odigrali več kot 20.000 minut, dosegli 17 golov in zbirali tudi kazni. Izstopala je trojica. Elvis Bratanovič je v dresu velenjskega Rudarja zabil sedem golov, Novogoričan Miha Mevlja zbral največ igralnih minut (1777), Boban Jovič pri Olimpiji pa največ rumenih kartonov – sedem.
16.12.2011 | Futsal AA
Slovenija do druge zmage , v nedeljo za 1. mesto proti Srbiji
V 16. minuti je Melink lepo našel Uršiča, ki zadeva za 3:1. V naslednji minuti je bilo že 4:1 – Rajko Uršič je v svoji 73. tekmi za Slovenijo zabil še 16. zadetek.
16.12.2011 | A
V 1/16 finala Evropske lige štirje Slovenci
Po zadnjih tekmah 6. kroga evropske nogometne lige je znanih vseh 32 udeležencev šestnajstine finala. Štiriindvajset klubov, med njimi tudi štirje s slovensko udeležbo, si je priigralo nadaljevanje tekmovanja v skupinskem delu evropske lige, osmerica pa se jim bo pridružila iz lige prvakov.
SP: Slovenija strla odpor Izraela (VIDEO), Srbi rutinirano preko Moldavije
V 15. minuti je le prišla nagrada za ves trud. Čujec je le matiral izraelskega vratarja z mojstrskim strelom z leve v zgornji desni kot gostujočih vrat. Igralec španske Caje Segovie je dosegel še svoj 21..
15.12.2011 | A
S Škoti v Kopru
Slovenska članska izbrana vrsta se bo v prvi pripravljalni tekmi v prihodnjem letu (29. februarja) pomerila s Škotsko. Nogometna zveza Slovenije se je odločila, da bo tekmo gostila koprska Bonifika, ki sprejme 4.221 obiskovalcev.
15.12.2011 | Futsal AA
SP: Selektor z mislimi pri Izraelu in Moldaviji, kapetan vabi navijače
»Potrebujemo pomoč naših zvestih navijačev. Pa ne le v nedeljo, ampak tudi v četrtek in petek. Prepričan sem, da se bodo zbrali v velikem številu!«
14.12.2011 | Futsal AA
Selektor Andrej Dobovičnik povsem zaupa igralcem
»Fantje so pravi kolektiv, ki drži skupaj in dobro sodeluje. Atmosfera je dobra, sproščena, a je točno jasno, kdaj se dela. Poleg tega sem navdušen, da smo na takem nivoju, ko redno premagujemo slabše ekipe od sebe. Tega dosedaj ni bilo. To je naša nova odlika.«
12.12.2011 | Futsal AA
Slovenija še drugič boljša od Makedonije
Temu je sledila rahla nepazljivost v obrambi, a je bil Mohorič zopet suveren. Slovenija je do 15. minute zbrala pet akumuliranih prekrškov, Makedoncem pa je to uspelo do konca prvega polčasa. V zadnji minuti se je med strelce vpisal tudi Čujec, ki je postavil končni izid prvih 20 minut - 3:0.