Datum od
Datum do

06.06.2013 | A
Katanec: "Islandija ni druga naključno."
Slovenska nogometna reprezentanca je dopotovala v Reykjavik, kjer bo v petek ob 21. uri po slovenskem času proti Islandiji igrala šesto tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2014. Vzdušje v izbrani vrsti je dobro, sproščeno, a hkrati so izbranci Srečka Katanca odločeni, da se s severa Evrope vrnejo s polnim izkupičkom.
Nad Islandce s 55. mesta
Kljub aprilski zmagi na prijateljskem obračunu s Turčijo, je Slovenija na novi jakostni lestvici Fife ostala na 55. mestu. Je pa jutrišnji tekmec Slovenije v boju za nastop na SP pridobil 12 mest.
05.06.2013 | U21
Mladi Slovenci poraženi še proti Češki
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je nastop na turnirju v spomin na slovitega ukrajinskega trenerja Valerija Lobanovskega v Kijevu končala še z drugim tesnim porazom. V boju za tretje mesto jo je premagala Češka z 1:0 (1:0). V tekmi za prvo mesto pa je Avstrija prav tako z 1:0 premagala domačo ekipo Ukrajine.
05.06.2013 | A
Slovenska izbrana vrsta se jutri odpravlja v Reykjavik, kjer jo v petek čaka tekma kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Fantje bodo do odhoda trenirali še v Šenčurju, v Reykjavik pa potujejo z jasnim ciljem – tremi točkami.
04.06.2013 | U21
Poraz proti gostiteljem, jutri za tretje mesto
Mlada reprezentanca na povabilo ukrajinske nogomente zveze te dni nastopa na prijateljskem turnirju v spomin na Valerija Lobanovskega. Uvodno preizkušnjo proti gostiteljem je Kavčičeva izbrana vrsta izgubila z 1:2 (0:1). Med strelce se je vpisal Elvis Bratanović.
04.06.2013 | A
Na Islandijo po zmago
Slovensko nogometno reprezentanco v petek v Reykjaviku proti Islandiji čaka nova tekma v okviru kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu 2014 v Braziliji. Selektor Srečko Katanec je dopoldan po treningu izbrane vrste v Šenčurju poudaril, da za Slovenijo na Islandiji šteje le zmaga, sicer bodo zapravljene še zadnje možnosti za SP.
Čakajo nas Islandci
Reprezentanca Slovenije se bo v petek pomerila z izbrano vrsto Islandije, v kvalifikacijah za SP 2014. Drugouvrščeno moštvo skupine E, ki je marca slavilo v Stožicah, bo pogrešalo prvega zvezdnika Gylfija Sigurdssona, kar pa ne zmanjša njihovih ambicij po nadaljevanju uspešnega kvalifikacijskega ciklusa. Spoznajte slovenskega nasprotnika nekoliko bolj podrobno..
03.06.2013 | U21
V Ukrajini brez Krajnca, Valenčiča in Zajca
Zgodaj zjutraj je izbrana vrsta do 21 let poletela proti Ukrajini, kjer jih čaka nastop na memorialu Valerija Lebanovskega. Slovenija je na enajsto izvedbo tekmovanja povabljena prvič.
03.06.2013 | A
V Reykjavik brez Lazareviča
Slovenska nogometna reprezentanca bo na petkovo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2014, ki bo v Brazliji, proti Islandiji odpotovala brez Dejana Lazareviča.
02.06.2013 | Ženska A
FOTO + VIDEO: Dobro kljubovale Avstriji
V drugem delu se razmerje sil na terenu ni spremenilo. Dokler so imele Slovenke po naporni sezoni dovolj moči in bile tekalno enakovredne, so parirale gostjam. Med 67. in 69. minuto pa so tekmice izkoristile dve nepazljivosti in preko Nine Burger prišle do zmage.
01.06.2013 | A
Po Turčiji najprej regeneracija, novinca Mertelj in Cvijanovič
Slovenska reprezentanca, ki je sinoči v Bielefeldu z 2:0 premagala Turčijo, se je ponočni vrnila v pripravljalno bazo na Brdu pri Kranju.
31.05.2013 | A
Zmaga dobra popotnica pred Islandijo
Slovenija je z 2:0 dobila prijateljski obračun proti favoriziranim Turkom. V prvem polčasu je nasprotnikovo mrežo zatresel Milivoje Novakovič, v drugem Tim Matavž. To je pomembna zmaga Katančevih varovancev pred nadaljevanjem kvalifikacij. Že prihodnji teden bo izbrana vrsta gostovala na Islandiji.
Turčija - Slovenija 0:2
Slovensko reprezentanco danes ob 19. uri čaka generalka pred nadaljevanjem kvalifikacij. V SchuecoAreni se bodo pomerili s Turki. Slovenci so sinoči opravili uradni trening pred tekmo, ki ga je zaznamovalo predvsem čakanje na uradne žoge.
31.05.2013 | Ženska A
Brez Mateje Zver nad Avstrijo
»Tekma z Avstrijo bo pravi test, take tekmice nas čakajo tudi v kvalifikacijah, naša želja pa je, da do začetka kvalifikacij odigramo čim več težkih tekem. Kljub temu, da je sezona na vrhuncu, ne dvomim, da bodo igralke dale svoj maksimum. To bo priložnost za še nekatere različice in možnost drugim igralkam, da se izkažejo.«
30.05.2013 | A
Slovenska nogometna reprezentanca se je v dopoldanskih urah odpravila v Nemčijo, kjer je v Bielefeldu jutri čaka pripravljalna tekma s Turčijo. Ob 18. uri uradni trening.
30.05.2013 | Pokal Pivovarna Union
Mariborčani oplemenitili zbirko z novim pokalom
Nogometaši Maribora so se že drugič zapored veselili naslova v Pokalu Slovenije, potem ko so z minimalno zmago na Bonifiki odpravili Celjane. Strelec odločilnega zadetka v končnici prvega polčasa je bil Agim Ibraimi
30.05.2013 | Tekmovanja mladih
Nogometaši Kopra so v finalu mladinskega pokala z 2:0 premagali vrstnike iz Maribora. Oba zadetka sta padla v drugem polčasu, ko sta gledalce na Bonifiki razveselila Leo Štulac in Matic Reja.
29.05.2013 | A
Maribor - Celje 1:0
29.05.2013 | Ženski Pokal Pivovarna Union
Pobudo so prvič kronale v 52. minuti, zadela je Kaja Eržen, v 70. pa je bilo 2:0 – uspešna je bila Tanja Vrabel. Končni rezultat finala je v 84. postavila Andreja Nikl.