Datum od
Datum do

09.10.2021 | A
Zmaga nad Malto za samozavest, nad Rusijo skupaj z navijači
Slovenska nogometna reprezentanca je odigrala sedem od desetih tekem v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022. Z zmago na Malti je ostala v igri za prvi dve mesti v skupini H, za katerima pa zaostaja za šest točk. Tako se v slovenskem taboru zavedajo nujnosti še treh zmag v boju za Katar.
09.10.2021 | Ženska A
V pričakovanju Walesa in Grčije
Ženska članska nogometna reprezentanca nadaljuje s kvalifikacijami za svetovno prvenstvo leta 2023. Selektor Borut Jarc je obelodanil seznam igralk, na katere računa za prihajajoči tekmi. Slovenija se bo doma v petek, 22.10., v Lendavi pomerila z reprezentanco Walesa, za tem jo 26.10. čaka še gostovanje v Grčiji.
09.10.2021 | U19
V izdihljajih tekme z Litvo ob zmago
Mladinska reprezentanca Slovenije je v izdihljajih dvoboja z Litvo izgubila dve točki. Varovanci Boštjana Cesarja so z golom Gašperja Černeta vodili od 26. minute, Litovci pa so z bele točke izenačili minuto pred koncem rednega dela srečanja.
09.10.2021 | U17
Kadeti po Ferskih otokih ugnali še Kosovo
Kadetska izbrana vrsta je v avstrijskem Lindabrunnu dobila še drugo tekmo kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2022. Dvoboj z reprezentanco Kosova je v 68. minuti odločil Aleks Ristić, ekipi pa sta dvoboj sklenili z deseterico igralcev.
08.10.2021 | A
Pred dvobojem z Rusijo napolnili mrežo Malte
Izbrana vrsta se z Malte vrača z visoko zmago. Četa Matjaža Keka je v domačo mrežo pospravila štiri žoge in poskrbela za dobro popotnico pred tekmo z Rusijo, s katero se bo v ponedeljek udarila v Ljudskem vrtu.
08.10.2021 | Futsal AA
Osmerica legionarjev začenja sezono v Italiji
Tudi v tej sezoni ima slovenska reprezentanca kar osem igralcev, ki se bodo merili na tujem, točneje v Italiji. V elitni Serie A bodo igrali štirje: že nocoj sezono v Serie A začenja Dejan Bizjak, ki med vsemi premore največ izkušenj z igranjem v elitni italijanski ligi.
08.10.2021 | U17
Ponoviti predstavo s prve tekme
Slovenski kadeti so kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo 2022 odprli z visoko zmago. Na avstrijskih tleh so z 8:0 odpravili Ferske otoke, v sobotnem dopoldnevu pa se bodo pomerili z reprezentanco Kosova, ki je v sredo dobila dvoboj z Avstrijci.
08.10.2021 | U19
V dvoboj z Litvo tudi z mero potrpežljivosti
V mladinski reprezentanci odštevajo ure do druge preizkušnje na kvalifikacijskem turnirju za evropsko prvenstvo 2022. Moštvo selektorja Boštjana Cesarja se bo ob 15:30 pomerilo z reprezentanco Litve.
07.10.2021 | U21
Mladi Slovenci s preobratom do odmevne točke
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na današnji kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu 2023 v Celju igrala neodločeno proti Angliji 2:2 (0:2).
07.10.2021 | A
Za Slovenci uradni trening na Malti, kjer štejejo le tri točke
Slovenska nogometna reprezentanca bo v petek ob 20.45 v Ta'Qaliju igrala sedmo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022. Tekmec bo Malta, zmaga za Slovenijo pa je nujna, če hoče še obstati v boju za prvi dve mesti v skupini H. To sta poudarila tudi selektor Matjaž Kek in branilec Petar Stojanović na zadnji novinarski konferenci pred tekmo.
Slovenci prispeli na Malto
Slovenska nogometna reprezentanca se je danes iz mariborskega letališča Edvarda Rusjana odpravila proti Malti, kjer jo jutri ob 20.45 čaka nova pomembna tekma v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022.
07.10.2021 | 2. SNL
Vodilni Triglav gosti Krško, Ilirija in Dob pred kamero NZS
Drugoligaši vstopajo v drugo tretjino letošnjega prvenstva. Vodilni Triglav bo v petkovem večeru gostil Krško, Gorica pa po preloženi tekmi v Dekanih ne bo odigrala niti srečanja z Nafto. Na spletni strani NZS pa si boste lahko ogledali nedeljski obračun Ilirije in Doba.
07.10.2021 | Prva liga Telemach
Enajsterica 12. kroga Prve lige Telemach
Enajsterica kroga Prve lige Telemach je sestavljena po izboru obiskovalcev portala in uredništva Prvaliga.si. V najboljši enajsterici so lahko največ štirje nogometaši posameznega kluba.
06.10.2021 | Futsal AA
V tretjem bobnu v pričakovanju žreba za EP 2022
Slovenija bo na evropskem prvenstvu članov igrala sedmič, dosedaj se je med evropsko elito merila v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016 in 2018. Pred tremi leti je Nogometna zveza Slovenije vzorno gostila evropsko prvenstvo v športni dvorani Stožice, kjer so evropski prvaki postali Portugalci.
06.10.2021 | U21
Mlada reprezentanca jutri proti Angliji
Člansko reprezentanco v petek čaka pomemben obračun na Malti, še prej pa se bo slovenska mlada izbrana vrsta pomerila z Angleži.
06.10.2021 | U19
Poraz na uvodni tekmi
Mladinska reprezentanca Slovenije je izgubila uvodno tekmo kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2022. Islandci so bili v Gornji Radgoni učinkovitejši, slavili so s 3:1, čeprav so si Slovenci pripravili več priložnosti. V golu tekmeca je blestel Palmi Arinbjörnsson, ki je zaustavil tudi kazenski udarec.
06.10.2021 | A
Balkovec: Potrebno bo izkoristiti vsako priložnost
Pred četrtkovim odhodom na Malto, kjer so temperature še bolj poletne, slovensko nogometno reprezentanco danes popoldne v drugačnih vremenskih razmerah v Kidričevem čaka še en trening za piljenje forme pred petkovim obračunom kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 z Maltežani.
06.10.2021 | U17
Turnir odprli z visoko zmago
Kadetska reprezentanca Slovenije je kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo 2022 odprla z visoko zmago. Varovanci Aleksandra Radosavljevića so srečanje s Ferskimi otoki dobili z izidom 0:8.
05.10.2021 | A
Ljudski vrt za nov zagon
Slovenska nogometna reprezentanca je danes v mariborskem Ljudskem vrtu opravila drugi trening pred prihajajočima kvalifikacijskima tekmama z Malto in Rusijo. Selektor Matjaž Kek je razpolagal z vsemi nogometaši, ki so odločeni popraviti vtis iz septembrske reprezentančne akcije.
05.10.2021 | VAR
Obrazložitev dogodka na tekmi Bravo - Mura
V povezavi z dogodkom v 19. minuti tekme 12. kroga Prve lige Telemach med Bravom in Muro v izobraževalne namene objavljamo videoposnetek, ki pojasnjuje navodila sodnikom in pomočnikom ter uporabo VAR tehnologije v sorodnih primerih.