Datum od
Datum do

02.06.2021 | Ženska A
Lovoriki za Kajo Eržen in Laro Ivanuša
Krasen debi pa je v novem klubu na Islandiji doživela Kristina Erman. Vseh 90 minut je nosila dres svoje nove ekipe IBV, ki je z 2:1 napredovala med osem najboljših v pokalu, kjer jo 25.6. čaka domači obračun z vrsto Valurja.
26.05.2021 | Ženska A
Hrvaška zadnji test pred kvalifikacijami
Izbrana vrsta, ki jo vodi selektor Borut Jarc, se bo zbrala 7. junija, 12. junija jo v Krškem čaka prijateljska tekma proti Hrvaški. To bo zadnji test pred skorajšnjim začetkom kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2023.
19.05.2021 | Ženska A
Slovenski derbi Potsdamu, Mateja Zver ostaja v Avstriji
Turbine Potsdam je doma z 2:1 premagal Eintracht. Zmagi sta se tako veselili Sara Agrež (igrala celo tekmo, v 92. minuti dobila rumeni karton) ter golmanka Zala Meršnik, ki pa je ostala na klopi za rezerve. Povedle so domačinke, tekla je 16. minuta. Eintracht je izenačil v 40. minuti, za edini gol gostij je podala naša reprezentantka Lara Prašnikar.
12.05.2021 | Ženska A
Članice dobile razpored tekem v kvalifikacijah za SP
Uvodoma, 17.9., Slovenija gostuje v Estoniji. Štiri dni za tem doma gostimo Francijo. V oktobrskem ciklusu dveh tekem bomo sprva doma gostili Wales (22.10.), potem pa odpotovali v Grčijo (26.10.). Leto 2021 bo Slovenija sklenila z dvema domačima srečanjima: 26.11. proti Estoniji in 30.11. proti Grčiji. V aprilu 2022 bodo naša dekleta najprej gostovala v Kazahstanu (8.4.).
10.05.2021 | Ženska A
Pokal za Laro Ivanuša, Mateja Zver korak do kluba 100
V Avstriji je bil na sporedu 16. krog domače lige, ekipa Mateje Zver pa je odigrala še tekmo 13. kroga. Obe tekmi je novi stari državni prvak St. Pölten odločil v svojo korist, 4:0 in 3:1 je bilo. Minuli vikend pa je kapetanka naše reprezentance dosegla že 99. zadetek na uradnih ligaških tekmah v Avstriji. St. Pölten je na vrhu lestvice, tretji pa je Sturm Nine Predanič (v zadnjem krogu podajalka ob zmagi 2:0).
03.05.2021 | Ženska A
Nova lovorika za Matejo Zver
Njen klub St. Pölten je bil v gosteh s 5:0 boljši od Dunajčank. S to zmago je St. Pölten tri kroge pred koncem lige državni prvak. Mateja Zver je to pot prispevala gol, igrala je do 74. minute. Na 3. mestu pa se nahaja Sturm Nine Predanič, ki je bil takisto v gosteh s 3:0 boljši od Bergheima.
30.04.2021 | Ženska A
Članice dobile tekmice v kvalifikacijah za SP 2023
Žreb, ki je bil danes opravljen v Nyonu, je našo reprezentanco, ki jo vodi selektor Borut Jarc, uvrstil v kvalifikacijsko skupino I, kjer bodo ob Sloveniji igrale še Francija, Wales, Grčija, Kazahstan in Estonija.
28.04.2021 | Ženska A
V pričakovanju žreba za svetovno prvenstvo
V petek, 30. aprila, ob 13.30 bo v Nyonu, na sedežu Evropske nogometne zveze Uefa, potekal žreb kvalifikacijskih skupin za Svetovno prvenstvo za ženske 2023, kjer bo svoje tekmice v evropskemu delu kvalifikacij dobila tudi slovenska ženska reprezentanca, ki v žreb vstopa v tretjem bobnu kot 23. reprezentanca Evrope.
19.04.2021 | Ženska A
Gol Lare Prašnikar, priznanje za Lano Golob
V 17. krogu nemške lige sta Zala Meršnik in Sara Agrež odigrali vseh 90 minut ob zmagi Turbine Potsdam proti Duisburgu. Adrijana Mori je ostala na klopi na rezerve. Lara Prašnikar je v 8. minuti s 4. ligaškim golom načela mrežo ekipe SC Sand, na koncu pa je Eintracht Lare Prašnikar slavili zmago s 4:0.
13.04.2021 | Ženska A
Priprave kronale s suvereno zmago
Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi proti Slovaški v Čatežu slavila visoko zmago s 5:0 (3:0). Ob zanesljivi zmagi je kapetanka Mateja Zver dosegla "hat-trick", po gol sta dodali še Pamela Begić in Lara Prašnikar. Naslednjo prijateljsko tekmo bodo Slovenke odigrale 12. junija proti Hrvaški.
12.04.2021 | Ženska A
S tekmo proti Slovaški postaviti piko na i
Ženska članska reprezentanca bo jutri sklenila priprave. V Čatežu ob Savi se bodo varovanke selektorja Boruta Jarca pomerile s Slovaško, prenos tekme pa bo na spletni strani Nogometne zveze Slovenije.
06.04.2021 | Ženska A
Članice le proti Slovaški
Tekma proti Srbiji, ki bi morala biti na sporedu v petek, 9.4., je zaradi trenutnih razmer odpovedana. Na sporedu ostaja tekma s Slovaško, ki bo v torek, 13.4. ob 11.30 v Čatežu pri Brežicah (spletni prenos na www.nzs.si).
04.04.2021 | Ženska A
Lara Prašnikar zabila za finale pokala
St. Pölten Mateje Zver je slavil zmago v gosteh, prvih treh točk se je razveselila vratarka Maja Zajc. Tina Marolt je z Luganom napredovala med osem v švicarskem pokalu.
29.03.2021 | Ženska A
Slovenski derbi Mateji Zver, prva zmaga za Tino Marolt
Ob Mateji Zver sta se med strelki vpisali še Nina Predanič in Lana Golob. Debi v Republiki Irski je doživela Maja Zajc.
26.03.2021 | Ženska A
Dober test proti Srbiji in Slovaški
Slovenska ženska članska reprezentanca bo aprilski termin dobro izkoristila za priprave, v tem času bo zasedba selektorja Boruta Jarca odigrala kvalitetni prijateljski tekmi. V Termah Čatež, kjer bo reprezentanca od 5. do 13. aprila, bo Slovenija gostila izbrani vrsti Srbije in Slovaške.
25.03.2021 | Ženska A
Pripravljene narediti korak naprej
Ko je selektor Borut Jarc v začetku leta 2018 prevzel reprezentanco, se je ta nahajala na 65. mestu na lestvici svetovne nogometne zveze Fifa. Ob prehodu iz leta 2019 v 2020 je prvič prišla na 50. mesto. Pred letom dni pa je naredila še korak naprej, ko se je dvignila na 49. mesto, leto 2021 je pričakala na visoki 48. poziciji na svetu.
22.03.2021 | Ženska A
Mateja Zver in Lana Golob sta se vpisali med strelke
Na Madžarskem je Lara Ivanuša s Ferencvarošem odigrala dve tekmi – v 13. krogu je klonila v derbiju proti MTK-ju (2:1), včeraj pa remizirala z DVTK-jem (2:2). Lara Ivanuša je v torek igrala 90 minut, včeraj pa je bila zamenjana v 86. minuti. Konec tedna z državnim prvenstvom začnejo v Republiki Irski, tam bo vratarka Maja Zajc branila barve svojo nove sredine Galway WFC.
16.03.2021 | Ženska A
Pet podaj Nine Predanič, uspela vrnitev Sare Agrež
Z golom sta se izkazali Mateja Zver in Lara Prašnikar. Roma Kaje Eržen je v polfinalu pokala prizadejala prvi poraz Juventusu v sezoni. Lara Ivanuša pa nocoj igra derbi vodilnih v madžarskem državnem prvenstvu.
08.03.2021 | Ženska A
Do zmage Nina Predanič in Pamela Begić
V Italiji tokrat točka za ekipe naših legionark. Osvojila jo je Nika Babnik (igrala je 90 minut), ki je z ekipo San Marina remizirala pri Florentii (0:0). Dominika Čonč je z Milanom gostovala pri Juventusu in doživela poraz, 0:4 je bilo.
03.03.2021 | Ženska A
Izjemen večer Mateje Zver
Vodilna ekipa avstrijske lige St. Pölten, kjer igra Mateja Zver, je gostoval pri švedskem Rosengardu. Avstrijske predstavnice so v 46. minuti vodili že 0:2, oba zadetka pa je prispevala prav Mateja Zver. Uvodoma je zadela že v 21. minuti.