10.03.2018 | 2. SNL
Ilirija napada vodilno Muro
Zimskega počitka je konec tudi za drugoligaše. V nedeljo se bodo za nove točke udarili nogometaši Mure in Ilirije. Srečanje boste lahko spremljali tudi v prenosu na Sportklubu.
Dekani gostijo primorski spopad
V nedeljo bo poleg igrišča v soboški Fazaneriji zasedena tudi zelenica v Dekanih. V Istri bomo priča primorskemu obračunu, Jadran bo v dvoboju, ki ga boste lahko spremljali tudi na spletni strani NZS, gostil Brda.
09.03.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
Pred tekmo: Aluminij - Celje
Prvič to pomlad se bodo na domači zelenici predstavili tudi Kidričani. Aluminij bo po sredinem porazu gostil štajerski obračun s Celjem, ki je v dvoboju z Gorico vknjižilo pomembno zmago. Se bodo grofje maščevali za jesenski poraz?
Pred tekmo: Triglav Kranj - Olimpija
Kranjčani so ostali brez dvobojev z Mariborom in Krškim, v nedeljo pa se bodo pomerili z Ljubljančani. Zmaji so vodilna ekipa PLTS, orli pa bodo iskali prve točke po treh zaporednih porazih na domači zelenici.
Pred tekmo: Domžale - Gorica
Domžalčani so med tednom v Novi Gorici uspešno odprli spomladanski del sezone, v soboto pa bodo ob Kamniški Bistrici gostili prav Goričane. Sinje-modrim ne gre po načrtih, lahko v Domžalah prekinejo niz brez zmage?
Pred tekmo: Ankaran Hrvatini - Maribor
Ankarančani so po remiju in zmagi priznali še prvi pomladanski poraz, drugič zapored pa so točko osvojili Mariborčani. Za Štajerce v želji, da jim Olimpija ne pobegne, v soboto šteje zgolj zmaga, adut gostiteljev pa bo neobremenjenost.
Pred tekmo: Rudar Velenje - Krško
Prvoligaši nadaljujejo z zgoščenim sporedom. Velenjčani so v prvi pomladanski preizkušnji presenetili v Ljudskem vrtu, Krčani pa po treh odpovedih že z nestrpnostjo pričakujejo prve tekmovalne minute.
Enajsterica 21. kroga PLTS
Enajsterica kroga Prve lige Telekom Slovenije je sestavljena po izboru obiskovalcev portala in uredništva prvaliga.si.
08.03.2018 | 2. SNL
Drugoligaši se vračajo na zelenice
Drugoligaši se po več kot treh mesecih tekmovalnega premora vračajo na nogometne zelenice. Pred klubi je 18. krog prvenstva, ki bo tudi v znamenju zimskih razmer, zato bosta sobotni tekmi v Ljubljani in Novem mestu odigrani na igrišču z umetno travnato površino.
07.03.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
Statistični posladki nepopolnega 21. kroga
Dominik Radić je prejemnik 400. rumenega kartona v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije. Lovro Cvek je odigral stoto prvoligaško tekmo, Jasmin Handanović pa je v dresu Maribora zbral že več kot 19 tisoč prvoligaških minut.
Razpoložena Olimpija ugnala Aluminij
Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij iz Kidričevega s 5:1 (2:1).
Celjani do zmage nad Gorico
Nogometaši Celja so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Gorico z 2:0 (1:0).
Primer dobre prakse
Zimske razmere, ki so v teh dneh vladale v Sloveniji, zahtevajo tudi dobro poznavanje pravil nogometne igre in predpisov Nogometne zveze Slovenije. Ti med drugim pravijo, da morajo biti vratnice in prečke v primeru snega obarvane s temno barvo.
Horvat nova okrepitev Kidričanov
Kidričani bodo danes nove točke iskali pri Olimpiji, spomladi pa bo pri lovu na obstanek pomagala tudi izkušena okrepitev. Aluminiju se je z današnjo registracijo tudi uradno pridružil Lucas Mario Horvat, član rdečih pa ostaja tudi Matic Vrbanec, ki je podpisal novo pogodbo.
06.03.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
Maribor tudi v drugo brez zmage
Nogometaši Maribora in velenjskega Rudarja so se v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:0).
Domžalčani zanesljivi na uvodu
Nogometaši Ankarana Hrvatinov so v Novi Gorici v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 0:4 (0:2).
05.03.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
Pred tekmo: Olimpija - Aluminij
Ljubljančani so se z zmago v Novi Gorici zavihteli na vrh Prve lige Telekom Slovenije, kjer bodo skušali ostati tudi po obračunu s Kidričani. Lahko Aluminij po Mariboru preseneti še eno vodilno ekipo PLTS?
Pred tekmo: Celje - Gorica
V knežjem mestu se bosta udarili zasedbi, ki sta nogometno pomlad odprli s porazom proti Olimpiji. Celjani in Goričani so odločeni, da se v sredinem popoldnevu veselijo prvih točk, komu bodo pripadle po 90 minutah igre?
Pred tekmo: Maribor - Rudar Velenje
Maribor je konec minulega tedna ostal brez gostovanja v Kranju, vodstvo na lestvici PLTS pa je prevzela Olimpija. Vijoličasti so odločeni, da se na prvo mesto vrnejo že v torek, ko gostijo Velenjčane, pred katerimi je uvodna pomladanska preizkušnja.
Pred tekmo: Ankaran Hrvatini - Domžale
Zima je osiromašila izvedbo 20. kroga PLTS, torek pa že ponuja nove ligaške preizkušnje. V Dravogradu se bodo za točke udarili Ankarančani in Domžalčani, ki jih čaka uvodna pomladanska tekma.