Datum od
Datum do

03.10.2016 | 2. SNL
2. SNL: Triglav do devete v nizu
Kranjski Triglav je v 9. krogu 2. slovenske nogometne lige dosegel še deveto zmago v nizu, njegova zadnja žrtev pa so bila Brda. Gorenjska zasedba je slavila s 3:1 in ima osem točk prednosti pred drugouvrščeno ekipo Ankaran Hrvatini, ki je na drugi nedeljski tekmi v dolenjski prestolnici ugnala novomeško Krko z 1:0.
02.10.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Radomlje še naprej brez zmage
Nogometaši Gorice so v tekmi 12. kroga Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Radomlje s 4:2 (2:0).
Ljubljančani na premor odhajajo z novo zmago
Nogometaši Olimpije so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Krško z 2:1 (1:0).
01.10.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Maribor po preobratu do zelo pomembnih točk
Nogometaši Maribora so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale s 3:1 (0:1).
Rudar visoko porazil Koprčane
Nogometaši Luke Koper so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti velenjskemu Rudarju z 1:4 (1:2).
Celjani do nove minimalne zmage
Nogometaši Celja so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij z 1:0 (1:0).
Pred tekmo: Kalcer Radomlje - Gorica
Po tekmi Radomelj in Gorice se pričenja dvotedenski reprezentančni premor. Bodo prihajajoče oktobrske obveznosti v bolj prešernem razpoloženju pričakali Radomljani ali Goričani?
Pred tekmo: Krško - Olimpija
Vodilno Olimpijo pred reprezentančnim premorom čaka še zahtevno gostovanje v Krškem. Krčani na domači zelenici sila stežka oddajo točke, kar so Ljubljančani v lanski sezoni že občutili tudi na svoji koži.
30.09.2016 | 2. SNL
Triglav proti Brdom lovi deveto zmago sezone
Drugoligaši bodo s tekmami devetega kroga zaključili z uvodno tretjino prvenstva. Kranjčani bodo proti Brdom naskakovali podaljšanje zmagovite serije, ki traja že vse od prvega kroga. Če bodo orli vknjižili še deveto zmago, boste lahko videli tudi v prenosu na NZS.si.
30.09.2016 | Mednarodna tekmovanja
Pokal regij: Zmaga gostiteljem turnirja
Selekcijo MNZ Maribor je odigrala še drugo srečanje na UEFA Pokalu regij. V bližini Milana se je slovenski predstavnik pomeril z gostitelji Italijani. Lombardijci, ki so v sredo izgubili z Irci, so bili od slovenskega predstavnika boljši z izidom 4:1.
30.09.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Pred tekmo: Maribor - Domžale
Mariborčane in Domžalčane tik pred pričetkom reprezentančnega premora čaka izjemno pomemben dvoboj. Druga in tretja ekipa bosta v Ljudskem vrtu odločali o statusu prvega zasledovalca vodilne Olimpije, ki bo naslednji nasprotnik vijolic.
Pred tekmo: Luka Koper - Rudar Velenje
Koprčani naporen spored med obema reprezentančnima premoroma zaključujejo z domačo tekmo proti Rudarju, ki je v minulem krogu prekinil serijo Maribora. Koper je po gostovanju v Kidričevem med tednom odigral primorski derbi in znova iztržil točko.
Pred tekmo: Celje - Aluminij
Prvoligaše pred oktobrskim reprezentančnim premorom čakajo tekme 12. kroga PLTS, s čimer bo zaključena uvodna tretjina prvenstva. Kot prvi bodo v sobotnem popoldnevu na zelenico stopili Celjani in Kidričani, ki grofov še niso ugnali.
30.09.2016 | Pokal Terme Olimia
V ponedeljek žreb pokala Terme Olimia
Glede na pokalno točkovanje v zadnjih treh sezonah so postavljeni nosilci, ki se v osmini finala ne morejo srečati. To so: FC Litija, KMN Oplast Kobarid, Dobovec MB Monting in KMN Sevnica.
29.09.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Statistični posladki 9. kroga
Lucas Mario Horvat je odigral 200. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije, Damjan Bohar pa je prebil magično mejo 10 tisoč minut. Damjan Trifković se je s 199 nastopi v dresu Rudarja povzpel na vrh klubske lestvice. Prvoligaške tekme Celja si je ogledalo več kot 800 tisoč gledalcev.
29.09.2016 | Ženski Pokal Pivovarna Union
Kvartet suvereno v polfinale
ŽNK Rudar Škale, ŽNK Olimpija Ljubljana, ŽNK Ankaran in ŽNK Teleing GMT Beltinci so polfinalist ženskega pokala. Naslov prvakinj branijo Beltinčanke.
28.09.2016 | Mednarodna tekmovanja
Domžalski mladci remizirali s Čukaričkim
O napredovanju v drugi krog UEFA Mladinske lige prvakov bo odločalo povratno srečanje Domžal in Čukaričkega, ki bo v Beogradu odigrano 19. oktobra. Današnji dvoboj ni ponudil zmagovalca, tekmeca sta se razšla z izidom 1:1. Domače je v vodstvo popeljal Žan Žužek.
28.09.2016 | Prva liga Telekom Slovenije
Gorica - Koper 1:1
Nogometaši Gorice in Luke Kopra so se v zaostali tekmi 9. kroga Prve Lige Telekom Slovenije v Novi Gorici razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).
Pokal regij: V prvi tekmi do točke
Za selekcijo MNZ Maribor je uvodna tekma UEFA Pokala regij, ki ga v bližini Milana gostijo Italijani. Majski zmagovalec slovenskega tekmovanja se je v uvodni tekmi turnirja pomeril z makedonskim nasprotnikom in iztržil točko, srečanje pa ni ponudilo zadetkov.
Domžalski upi pred uvodno evropsko preizkušnjo
Danes z evropskimi preizkušnjami pričenjajo tudi domžalski mladinci, ki bodo še drugo leto zapored slovenske barve zastopali v UEFA Mladinski ligi prvakov. Tudi tokratni nasprotnik prihaja s Srbije, po Radu bodo nasproti varovancev Darka Birjukova stali upi Čukaričkega.