Datum od
Datum do

07.04.2014 | A
Struni prestižna zmaga, poškodba Kurtića
Za člani slovenske A – reprezentance je nov razgiban teden. Andraž Struna se je veselil zmage nad Olympiakosom, »Hat-trick je uspel Daliborju Stevanoviću, medtem ko sta se morala Jasmin Kurtić in Martin Milec sprijazniti s poškodbo.
07.04.2014 | Futsal U21
Mlada reprezentanca na Poljsko
Spomnimo – mlada reprezentanca je pretekli mesec dvakrat ugnala Francoze (4:3 in 3:1), novembra pa so bili na Gorenjskem z 2:1 in 5:2 boljši prav od Poljakov.
06.04.2014 | Ženska A
Do 53. minute kljubovale Rusinjam
Slovenke so tekmo odločno začele in povedle v 13. minuti, ko je po podaji Zverove zadela Jerina. Rusinje so nato pritisnile, premoč pa kronale v 31. in 36. minuti, ko sta zadeli Valentina Orlova in Neli Korovkina.
03.04.2014 | Ženska A
Odločno v Moskvo
»Vemo, da nas čaka še ena zahtevna preizkušnja. Rusinje so nesporne favoritinje. Igrajo dobro, premorejo nekaj dobrih posameznic. Pred odhodom smo analizirali tudi naše zadnje predstave. Selektor je opozoril na napake, ki jih moramo odpraviti. Motiva nam ne manjka. Z dobro in disciplinirano igro želimo nuditi dostojen odpor. Predvsem pa bo treba upoštevati vse dogovore s treningov. Vsaka točka iz Rusije pa bi bila velik uspeh.«
01.04.2014 | Ženska A
LEGIONARKE: Na Finskem na vrhu, Golobova dvakrat
V prvi avstrijski ligi je slovenski Carinthians Soccer Women remiziral z Union Kleinmünchen (1:1). Lucija Mori je branila, igrali pa sta Lucija Grad in Kaja Eržen. Lare Ivanuša ni bilo v zasedbi. Točko sta zabeležili tudi Martina Potrč in Katja Nežmah v dresu Luv Graz.
Na trening na Bled, v četrtek v Moskvo
Selektor Damir Rob bo z igralkami opravil na Bledu tri treninge, v četrtek popoldan pa reprezentanca potuje v Moskvo.
31.03.2014 | A
Teden dvojnih obveznosti
V preteklem tednu so evropske nogometne zelenice bile pod dodatno obremenjenostjo, tako da smo lahko številne slovenske reprezentante pospremili na delu kar dvakrat. Naporen ritem očitno ustreza Mišu Brečku in Bojanu Jokiću, ki sta se izkazala z zadetkom oziroma asistenco.
29.03.2014 | Ženska A
Slovenki na Finskem z legendo West Hama
V klubu je pet igralk tujk. Iz Združenih držav Amerike sta prišli Jennifer Jones in Giuleana Lopez, poleg našega dvojca pa je tu še Nigerijka Esther Edem.
25.03.2014 | Ženska A
LEGIONARKE: Zmaga za avstrijski in finski dvojec, Golobova devetič
Novo zmago je na Madžarskem vknjižil Ferencvarosi Torna Club, kjer je Manja Benak vnovič odigrala vseh 90 minut. Prvih treh točk se je veselil tudi dvojec Kaja Jerina - Ines Špelič, ki sta začei z igranjem v prvi finski ligi. Na gostovanju so bili s 4:2 boljši od ekipe NiceFutis.
24.03.2014 | A
Prvak Kampl, sedmerica na dobri poti
Kevin Kampl si je s Salzburgom že zagotovil naslov državnih prvakov, čeprav bo zadnji krog avstrijskega prvenstva odigran šele v mesecu maju. Vodilne pozicije v državnih prvenstvih pripadajo sicer še šestim klubom, v katerih si klub služijo člani najmočnejše reprezentance Slovenije.
20.03.2014 | Ženska A
LEGIONARKE: Ermanova v ligi prvakinj, visoka zmaga Benakove
Sezona se začenja tudi za slovenske igralke na tujem. Anja Milenkovič in Urška Žganec sta v naprej odirani tekmi 10. kroga tesno z 1:2 klonile proti vodilni ekipi avstrijske lige.
19.03.2014 | Futsal U21
Pred polno dvorano še drugič ugnali Francijo
Trener Matej Kavčič je to pot malce premešal četvorke. Uvodoma so začeli vratar Florjan Fras, Dani Vulikič, Irnes Škorić, Jasmin Begič in Nik Zajc. Prve minute, tja do pete, so bile v znamenju Francije, ki Sloveniji ni dovolila, da razvije svojo igro.
18.03.2014 | Futsal U21
Slovenija v zadnji minuti do zmage
Pred nocojšno tekmo je predsednik KMN pri NZS Vlado Močnik Urošu Gorencu, predstavniku domačega kluba KMN Sevnice, podelil plaketo za gostiteljstvo tekme med domačo in francosko vrsto.
18.03.2014 | A
Dobra forma Iličića, večina z redno minutažo
Člani najmočnejše izbrane vrste Slovenije so v zadnjem obdobju občutno popravili svojo igralno minutažo v klubskih sredinah. V minulem tednu je tako več kot 80% igralcev, ki so bili v kadru za zadnjo tekmo z Alžirijo, začelo v udarnih zasedbah svojih klubov. Razigran je bil Josip Iličić, ki je prispeval dve ključni podaji za zadetek Fiorentine.
14.03.2014 | U18
Reprezentanca do 18 let dvakrat v Srbiji
Slovenska reprezentanca do 18 let (letnik 1997), ki jo vodi Primož Gliha, se je te dni mudila v Novem Sadu, kjer je odigrala dve prijateljski tekmi proti Srbiji. Prvo so z 1:0 dobili domačini, na drugi sta se ekipi razšli brez zadetkov.
14.03.2014 | Ženska A
Selektor zadovoljen z akcijo BiH, z mislimi pri kvalifikacijah
»Kljub bistveno spremenjeni zasedbi je to bila priložnost za nekatere igralke, ki so dobro izkoristile zaupanje in nekatere dokazale, da tudi vnaprej lahko računamo na njih. Za določene igralke je to bil prvi nastop v A reprezentanci in v začetni postavi. Nočem izpostavljati nobene, lahko pa povem, da vabilo v A reprezentanco niso prejele zadnjič, pod pogojem, če bodo delo v reprezentanci nadaljevale v svojih klubih.«
13.03.2014 | A
Lestvica FIFA: Slovenija 31.
Mednarodna nogometna zveza (Fifa) je objavila najnovejšo jakostno lestvico, Slovenija pa je v primerjavi s februarsko izgubila štiri mesta in je s 27. zdrsnila na 31. mesto.
10.03.2014 | A
Vsi trije vratarji zaklenili vrata
Po gostovanju v Alžiriji so si slovenski reprezentanti hitro nadeli drese s klubskimi barvami in se podali v boj za dragocene prvenstvene točke. Izkupiček minulega vikenda ni bil posebno zavidljiv, z izjemo vratarjev, ki so svoje delo opravili za najvišjo oceno.
06.03.2014 | Ženska A
Slovenke slavile v BiH
»Za nami je dobra tekma. Dekleta so v težkih razmerah odigrale zelo dobro, disciplinirano in s pravim pristopom. Zmaga je povsem zaslužena,« je po koncu srečanja povedal selektor Rob.
05.03.2014 | A
A: Zmaga ostala na afriških tleh
Slovenska nogometna reprezentanca je v prijateljski tekmi z Alžirijo v Bildi izgubila z 0:2 (0:1). Za Alžirijo sta zadetka dosegla El Arabi Soudani (45.) in Saphir Taider (56.).