22.10.2019 | Ženska A
Zverova na vrhu, vrnitev Pamele Begič

Naše reprezentantke na tujem so se vnovič izkazale.

10 golov Mateje Zver

Za sedmo zmago aktualnih avstrijskih prvakinj je Mateja Zver, kapetanka reprezentance, dosegla dva gola, z desetimi doseženimi pa je Mateja tudi vodilna strelka elitne avstrijske zvezne lige.

Dominika na vrhu

Tudi tokratni krog v Italiji ni minil brez medsebojne tekme slovenskih reprezentantk. Vodilni AC Milan Dominike Čonč je doma z 2:0 porazil Tavagnacco Lare Ivanuša (igrala celo tekmo) in Nike Babnik (ostala na klopi za rezerve). Poražene so teren zapustile igralke Barija, kjer igra Sara Ketiš (v nadaljevanju tekme v 65. minuti zamenjana), 3:2 je bilo za ekipo Florentie. Kaja Eržen je igrala vseh 90 minut ob zmagi Rome proti Veroni. Roma ostaja 3. ekipa lige, Milan je na vrhu.

Pamela spet igra

Po tednu premora se je v ekipo ciprskih prvakinj vrnila Pamela Begič, ki je v igro vstopila v 2. polčasu, njena zasedba pa je po petih krogih pri petih zmagah.

Ekipa Turbine Potsdam je doživela četrti zaporedni poraz, s 3:1 so klonili na Bavarskem. Lara Prašnikar se je izkazala s podajo za edini zadetek ekipe, vseh 90 minut pa je poleg Lare odigrala tudi Sara Agrež. Zala Meršnik je ostala na klopi za rezerve. Adrijana Mori okreva po poškodbi.

S kar 9:1 pa je Ferencvaros Kristine Erman porazil St. Mihaly Szeged, Ermanova je igrala do 46. minute. Z zmago, porazom in remijem pa se lahko pohvali Lana Golob, ki je odigrala vse tri tekme, ki so bile na sporedu v severnoameriški študentski nogometni ligi.