01.07.2021 | Pokal Slovenije
Znani pari prvega kroga Pokala Pivovarna Union

Pokal Pivovarna Union bo s sezono 2022/23 doživel veliko prenovo, v letošnji sezoni pa bo izvedba tekmovanja prilagojena trenutnim razmeram. V prostorih NNC Brdo so danes izžrebali pare prvega kroga, v katerem bo zaigralo osem klubov.

V pokalnem tekmovanju v sezoni 2021/22 bo zaigralo deset prvoligašev ter prvi in drugi klub 2. SNL minule sezone. V prvem krogu bo zaigralo osem klubov, v drugem pa se bo štirim zmagovalcev pridružila še četverica ekip, ki bodo to poletje zaigrale v kvalifikacijah za tekmovanja UEFA.

Ples kroglic je odločil, da se bosta v prvem krogu pomerila lanskoletna prvoligaša, Krka pričakuje Radomlje. Gorica, ki se je junija poslovila od prvoligaške druščine, bo v četrtfinalu izzvala ljubljanski Bravo. Aluminij bo, tako kot v prvem krogu Prve lige Telemach, gostil Koper, podprvaki Celjani pa odhajajo v Sežano. V četrtfinalu se bodo tekmovanju pridružili še Mura, Maribor, Olimpija in Domžale.

Pokalni prvak bo znan po štirih krogih tekmovanja, le-ta pa bo v sezoni 2022/23 zaigral v kvalifikacij za UEFA Evropsko konferečno ligo. V vsakem krogu se igra zgolj ena tekma, prvi bo na sporedu 15. septembra.

Opis slike ni na voljo.

• 28.10.2021 | Pokal Slovenije
    Domžale v Ljudskem vrtu do pokalnega polfinala
    V polfinalu letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union bodo zaigrale še Domžale. Dvakratni pokalni prvak je v Ljudskem vrtu z 1:2 premagal Maribor, rumene sta do napredovanja popeljala Senijad Ibričić in Dejan Georgijević.
  • 27.10.2021 | Pokal Slovenije
    Koper izločil aktualnega pokalnega prvaka
    Olimpija je branjenje pokalnega naslova zaključila v četrtfinalu letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union. Koper se je v polfinale prebil s protinapadom in golom v peti minuti, ko je Nejca Vidmarja premagal (pre)hitri Kaheem Parris.
    Enajstmetrovke v Fazaneriji razveselile Bravo
    Tudi v Fazaneriji so potnika v polfinale Pokala Pivovarna Union odločile enajstmetrovke. Renato Josipović je zaustavil kar tri udarce Sobočanov, že v podaljšku pa je odbil enajstmetrovko Kaija Cipota, in napredovanja so se veselili nogometaši Brava.
    Celjani po strelih z bele točke v polfinale
    Nogometaši Celja so prvi udeleženci polfinala Pokala Pivovarna Union. Radomlje so vse od 11. minute srečanja igrale z možem manj, a grofje niso uspeli izkoristiti številčne premoči, zmagovalca pa so odločili streli z bele točke. Radomljani so bili nenatančni v četrti in peti seriji.
  • 26.10.2021 | Pokal Slovenije
    V sredo in četrtek za pokalni polfinale
    Kdo bo ostal v igri za pokalno lovoriko? V sredo in četrtek bodo znani udeleženci polfinala letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union. Četrtfinalne boje odpirajo Radomljani in Celjani, Bravo bo v Fazaneriji izzval Muro, Olimpija, ki brani pokalni naslov, pa gosti Koper. V četrtek se bosta udarila še Maribor in Domžale.
  • 22.09.2021 | Pokal Slovenije
    Znani četrtfinalni pari
    Na sedežu Nogometne zveze Slovenije je danes potekal žreb 2. četrtfinalnih parov Pokala Pivovarna Union
  • 16.09.2021 | Pokal Slovenije
    Koper po preobratu slavil v Kidričevem
    Koper je zadnji četrtfinalist Pokala Pivovarna Union. Primorci so po preobratu slavili v Kidričevem. Aluminij je povedel z golom Harisa Kadrića, Koprčani pa so izid preobrnili še pred odmorom. Za napredovanje vodilne ekipe Prve lige Telemach sta zadela Kaheem Parris in Matej Palčič.
    Bravo v Novi Gorici do četrtfinala
    V četrtfinalu Pokala Pivovarna Union bo zaigral tudi Bravo. Ljubljančani so bili z goloma v prvem polčasu, ko sta v razmaku dobre minute zadela Loren Maružin in Sandi Ogrinec, boljši od Gorice.
  • 15.09.2021 | Pokal Slovenije
    Dvoboj lanskoletnih drugoligašev dobile Radomlje
    Pokalni dvoboj prvouvrščenih klubov minule sezone 2. SNL je pripadel aktualnemu prvoligašu. Radomlje sta v četrtfinale Pokala Pivovarna Union popeljala Oliver Kregar in Marko Božić, v dresu Krke je v prvem polčasu izenačil Ivan Pranjić.
    Celjani v Sežani potrdili pokalni četrtfinale
    V četrtfinalu Pokala Pivovarna Union bodo zaigrali nogometaši Celja, ki so z goloma ob koncu obeh polčasov strli odpor Tabora. Grofe je v vodstvo popeljal Ester Sokler, zmago je potrdil Tjaš Begić.