Zmaji z remijem potrdili napredovanje

Ljubljančani so si tretji krog kvalifikacij UEFA Evropske lige praktično zagotovili že v prejšnjem tednu, ko so v Stožicah napolnili severnoirsko mrežo, z neodločenim izidom v Belfastu pa so le še potrdili napredovanje.

UEFA EVROPSKA LIGA - POVRATNA TEKMA DRUGEGA KROGA KVALIFIKACIJ:

CRUSADERS - OLIMPIJA 1:1 (0:0)

Stadion Seaview, 1000 gledalcev.
Sodniki: Drachta, Brandner in Kühr (vsi Avstrija).
Strelca: 0:1 Kapun (15.), 1:1 Heatley (41.).
Crusaders: O'Neill, Burns, Coates, Ward, Carvill (od 90. Lowry), Caddell, Forsythe, Owens (od 61. Cushley), Snoddy, Brown, Heatley (od 73. Clarke).
Olimpija: Vidmar, Maksimenko, Kronaveter, Kadrić (od 46. Boateng), Kapun, Zarifovič, Črnic (od 90. Turkuš), Ilić, Štiglec, Savić (od 76. Suljić), Tomić.
Rumeni kartoni: Caddell, Ward, Cushley; Štiglec, Kadrić, Kapun.
Rdeči karton: /.

Slovenski prvaki, v zadnjih dneh in tednih deležni številnih pretresov, so pričakovano napredovali v tretji krog kvalifikacij UEFA Evropske lige. Tudi v Belfastu so bili boljši tekmec od Crusadersa. Pod vodstvom začasnega trenerja Aleksandra Linte, ki je prevzel vodenje po hitrem slovesu Ilije Stolice, in z vrnitvijo Roka Kronavetra v zvezno vrsto so po visoki zmagi na prvi tekmi tudi tokrat dokaj zanesljivo opravili svoje delo, za nagrado jih zdaj čaka finski tekmec Helsinki z nekdanjim napadalcem Olimpije Filipom Valenčičem. V minuli sezoni se Finska ni priljubila navijačem Olimpije, saj je zeleno-bele v 1. kvalifikacijskem krogu izločila Vaasa.

Ljubljančani so tokrat imeli uvodoma bolj ali manj vse niti igre v svojih rokah, kljub temu pa je v 13. minuti Declan Caddell prišel do strela z glavo, a je žoga končala v naročju povratnika med vratnici Nejca Vidmarja. Le dve minuti pozneje so Ljubljančani povedli. Haris Kadrić je najprej na desni strani oddal žogo do Stefana Savića, ki je potegnil proti kazenskemu prostoru, oddal žogo Niku Kapunu, ki je z roba kazenskega prostora zadel za skupnih 6:1.

V naslednjih minutah so nekaj več želje pokazali gostitelji, prišli do nekaj (nenevarnih) strelov, v 31. minuti pa je zagrozil tudi Matic Črnic, a žogo poslal malce čez vrata, pet minut pozneje pa je za malce zgrešil še Branko Ilić z desne strani. V 37. minuti je po kotu z leve strani do neoviranega strela iz bližine prišel še Dino Štiglec, toda domači branilci so žogo izbili še pred golovo črto. Sledil je nov pritisk zmajev s kar nekaj nevarnimi poskusi, toda v 41. minuti je zaspano gostujočo obrambo presenetil Paul Heatley in izid izenačil.

V drugem polčasu ekipi nista pokazali posebej privlačnega nogometa, boljša ekipa je bila ljubljanska, ki pa ob visoki prednosti ni posebej pretiravala z ritmom igre. Tako pravih priložnosti praktično ni bilo, vratarja sta sicer nekajkrat posredovala. V 85. minuti je Kronaveter celo zatresel mrežo, a le z zunanje strani.