Zmaji finale potrdili s štirimi goli

Nogometaši Olimpije so prvi udeleženci majskega finala Pokala Slovenije, zmaji so na povratni tekmi napolnili mrežo premešane zasedbe Aluminija. Finale sta z dvema zadetkoma potrdila Rok Kronaveter in Stefan Savić.

DRUGA TEKMA POLFINALA POKALA SLOVENIJE

OLIMPIJA - ALUMINIJ 4:0 (2:0)

Strelca: Kronaveter (10', 69'/pen), Savić (19', 87')

Nogometaši Olimpije so na povratni tekmi slovenskega nogometnega pokala v Ljubljani s 4:0, ob polčasu je bilo 2:0, premagali Aluminij in se s skupnim izidom 6:1 uvrstili v finale.

Gostitelje je v vodstvo popeljal Rok Kronaveter, ki je uspešno izvedel prosti strel s približno 20 metrov. Na 2:0 je povišal Stefan Savić, ki je lepo zaključil protinapad in podajo Asmirja Suljića.

V 69. minuti je Kronaveter dosegel svoj drugi gol na tekmi, potem ko je uspešno izvedel enajstmetrovko, v 87. minuti je bil z glavo za svoj drugi gol na tekmi uspešen Savić.

Olimpija se bo 30. maja v Celju v finalu pomerila z Mariborom ali Muro, ki bosta povratno tekmo v Murski Soboti odigrala v sredo, prvo tekmo je z 1:0 dobil Maribor.