15.10.2019 | U17
Zadnja tekma pripadla gostiteljem

Kadetska reprezentanca Slovenije je izgubila zadnje srečanje kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo. Gostitelji Nizozemci so srečanje dobili z 1:0 in tako Slovencem, ki so v skupini 12 s tremi točkami zasedli tretje mesto, zadali še drugi poraz.

KVALIFIKACIJE ZA EP U17 - TRETJA TEKMA:

SLOVENIJA U17 - NIZOZEMSKA U17

Strelci: Hoogewerf (55').
Rumeni kartoni: Jevšenak, Popotnik; Hoogewerf, Bonnah.
Rdeči kartoni: /.

Slovenija U17: Turk, Zajšek, Ratnik, Jevšenak (77' Sadiković), Begić (61' Ajhmajer), Perc (77' Marsetič), Slaviček, Djelovci (61' Baruca), Šeško, Podgornk, Popotnik (88' Križ). Selektor: Tonči Žlogar.
Nizozemska U17: Van Den Heuvel, Bonnah, Owusu, Dirksen (65' Baas), Caschili, Hoogewerf, Van Brederode (88' Martha), Hillen, Dos Santos (65' Barasi), Simons (92' Jimenez), Jim. Selektor: Mischa Visser.

Uvodne minute srečanja niso postregle z veliko priložnosti, podjetnejši pa so bili gostitelji kvalifikacijskega turnirja. Turk je prvič posredoval v deseti minuti, ko je zaustavil udarec Hoogerwerfa, minuto kasneje, po kotu, pa je slovenska vrata zgrešil Caschili. Turk je znova posredoval v 12. minuti, ko je sprožil Bonnah, Slovenci pa so bili prvič nevarni v 17. minuti. Benjamin Šeško je streljal mimo nizozemskega gola.

Ekipi sta se razigrali v drugi polovici polčasa. V 28. minuti je Hoogewerf stresel prečnik, tri minute zatem pa je Šeško zapravil lepo priložnost za slovensko vodstvo. Nizozemci so takoj zatem izpeljali hiter napad, Zajšek pa je v kazenskem prostoru na nepravilen način zaustavil Van Brederodeja. Najstrožjo kazen je izvedel Hoogewerf, z obrambo pa se je izkazal Turk. Slovenci so preko Jevšenaka odgovorili v 34. minuti, a je bil Van Den Heuvel na pravem mestu. Kmalu zatem novo izredne priložnosti ni izkoristil Perc in tekmeca sta na odmor odšla z začetnim izidom.

V drugem polčasu so najprej napadli Slovenci, a je Van Den Heuvel odbil udarec Perca. Nizozemska obramba je v 52. minuti blokirala strel Djelovcija, tri minute kasneje pa so se veselili v domačem taboru. Simons je izvedel prosti strel, Turk je odbil udarec Dirksena, žogo pa je v mrežo pospravil Hoogewerf. Barasi je v 75. minuti zapravil lepo priložnost za povišanje domače prednosti, Slovenci pa v končnici tekme niso uspeli zabiti izenačujočega zadetka.

Slovenci so s tremi točkami zasedli tretje mesto skupine 12. V elitni del kvalifikacij se sicer uvrstijo tudi štiri tretjeuvrščene ekipe z najboljšim izkupičkom dvobojev s prvo in drugo reprezentanco skupine. Za zdaj je znan razplet štirih od 13 skupin.