Za slovo od UEFA Mladinske lige prvakov remi z nemškim prvakom

Mladinci Maribora so v prvem krogu UEFA Mladinske lige prvakov izzvali vrstnike Mainza, po porazu na domači tekmi pa so na gostovanju pri nemškem prvaku pred tri tisoč gledalci iztržili neodločen izid.

UEFA MLADINSKA LIGA PRVAKOV - POVRATNA TEKMA PRVEGA KROGA

MAINZ U19 - MARIBOR U19 1:1 (0:1)

Strelca: Kalemba (49'); Dukarić (28').
Rumeni kartoni: Müller (23); Dukarić (43), Tavares (50).
Mainz U19: Babatz, Götze (89' Görtler), Müller (58' Azakir), Martinovic (73' Horozovic), Marincau, Amann, Gleiber, Kalemba, Dardari, Wiesnet, Toure (89' Frenzel). Trener: Benjamin Hoffmann.
Maribor U19: Dorošenko, Lorbek, Poredoš, Hunjet, Voglar, Mikluš Senekovič (88' Grizold), Silajdžić, Horvat (58' Bakšič), Čuk (88' Antić Kurbus), Tavares (88' Ristić), Dukarić (75' Grlić). Trener: Dejan Donćić.

Nemški prvak je v mestu ob Dravi slavil z dvema goloma prednosti. Gostje so povedli v 27. minuti dvoboja, ko je Lukasa Tomažiča premagal Melvin Wiesnet, sredi drugega polčasa pa je bil uspešen še Aiman Dardari. Kljub zaostanku se Mariborčani pred povratno tekmo v Mainzu niso predali, pred 3.000 gledalci pa so povedli in dobili prvi polčas.

Vijoličasti so zapretili že v 17. minuti, ko je Brin Horvat zadel prečnik, so se pa Mariborčani vodstva veselili v 28. minuti. Tine Čuk je podal, Anej Dukarić pa je prodrl po levi strani igrišča in po preigravanju z vrha kazenskega prostora zadel v spodnji levi kot domačih vrat.

Mariborski upi bi z drugim zadetkom iztržili podaljške, a so si gostitelji oddahnili v 49. minuti dvoboja, ko je Kalemba po podaji Müllerja in po strelu z glavo izenačil izid. Rezultat se v nadaljevanju drugega polčasa ni več spremenil, Mariborčani pa so se od letošnje izvedbe UEFA Mladinske lige prvakov poslovili s častnim remijem.

Mainz se bo v drugem krogu tekmovanja pomeril z Dinamom iz Minska.