Za naslov Radomljanke in Pomurke

Nocoj smo dobili finalistki tekmovanja Ženski pokal 17/18. Za naslov se bosta 30. maja pomerili branilka naslova ŽNK Telemach GMT Beltinci in vodilna ekipa SŽNL ŽNK Moje-lece.si Radomlje.

Ženski pokal 17/18, polfinale, 25.4.
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Telemach GMT Beltinci 3:5 (0:1, 1:1)
ŽNK Moje-lece.si Radomlje – ŽNK Cerklje 10:0 (6:0)

Profesionalno

Kot smo napovedali, so bile Radomljanke prevelik zalogaj za ŽNK Cerklje, 10:0 je bilo na koncu. V 5. minuti je bilo jasno, da bodo domačinke upravičile vlogo favorita. V 1. minuti je zadela Karmen Ulbin, ki je bila uspešna tudi za 3:0 (5. minuta), vmes je zadela še Zala Kuštrin (3. minuta); 6:0 je bilo ob polčasu, 10:0 na koncu, Radomljanke pa zasluženo v finalu.

Po 11-metrovkah

Precej bolj pestro je bilo v Ljubljani, kjer so Pomurke še drugič izločile Olimpijo v pokalnem polfinalu. Gostje so povedle v 37. minuti, zadela je kapetanka Anja Prša, Adrijana Mori pa je v 79. minuti poravnala. Ker po 90 minutah, torej rednem delu, ni bilo zmagovalca, so odločale enajstmetrovke. Blestela je gostujoča vratarka Zala Meršnik, ki je obranjeni 11-metrovki v rednem delu (v 81. minuti je bila pri strelu Lucija Grad) dodala še dve uspešni posredovanji.

Za Ljubljančanke sta bili uspešni le Manja Rogan in Maruša Sevšek, za varovanke Nuše Ladinek pa Kaja Korošec, Špela Rozmarič, Sara Makovec in Anja Prša.

• 08.04.2024 | Ženski Pokal Pivovarna Union
    Znana para polfinala ženskega pokala
    Letos je na sporedu jubilejna 25. sezona ženskega nogometnega pokala. V oddaji Pod prečko, ki jo predvaja Sportklub, je bil nocoj opravljen žreb polfinala. Para sta: ŽNK Ljubljana - WFC Drava Ptuj in ŽNK Mura Nona - ŽNK Olimpija Ljubljana.
  • 04.10.2023 | Ženski Pokal Pivovarna Union
    Ptujčanke prvič v polfinalu
    V četrtfinalu Ženskega pokala NZS so se zmag veselile ŽNK Mura Nona, ŽNK Ljubljana ter WFC Drava Ptuj in ŽNK Olimpija Ljubljana.
    Kamere v Radomljah, naslov brani ŽNK Mura Nona
    Sreda prinaša četrtfinale ženskega pokala NZS. Tekme bodo v Radomljah, Ljubljani, Bratoncih in na Ptuju. Spletni prenos tekme se začne ob 14. uri, pred kamerami pa ŽNK Radomlje Medex in ŽNK Ljubljana. Sezona pokalnega tekmovanja je s tekmama predkroga, pripadel je Ptujčankam in Primorkam, vstopila v 25. sezono
  • 06.05.2023 | Ženski Pokal Pivovarna Union
    Deseta jubilejna lovorika za Muro
    Igralke Mure None so zmagovalke ženskega pokalnega tekmovanja, potem ko so v finalu v Celju premagale branilca naslova Olimpijo s 3:1 (0:0).
    Mura desetič ali Olimpija tretjič
    Danes se bosta ob 16.30 v Celju na štadionu Z'dežele za naslov prvakinj ženskega pokala NZS pomerila ŽNK Olimpija Ljubljana in ŽNK Mura Nona, vstop na tekmo pa je prost.
  • 05.05.2023 | Ženski Pokal Pivovarna Union
    Oboji po pokal, lovorika le ena
    Ekipi sta dosedaj v SŽNL odigrali 22 tekem (trinajst zmag Pomurja oz. ŽNK Mure Nona, osem Olimpije, ena tekma se je končala z remijem), od prve medsebojne, 23.8. 2015, bo že skoraj osem let. Takrat je bilo 10:0 za Pomurke. V pokalu NZS sta se ekipi pomerili petkrat, prve tri tekme so dobile Pomurke, zadnji dve Olimpija.
    Pripravljene in motivirane za sobotni pokalni finale
    V soboto bo v Celju nogometni praznik, del spektakla na celjskem štadionu Z'dežele pa bo tudi finale ženskega pokala NZS – pomerili se bosta zasedbi ŽNK Olimpija Ljubljana in ŽNK Mura Nona, finale se začne ob 16.30, vstop na tekmo pa je prost.
  • 03.05.2023 | Ženski Pokal Pivovarna Union
    Vodilni ekipi lige še za pokalni naslov
    Za naslov najboljšega v ženskem pokalu se bosta na celjskem štadionu Z'dežele pomerili zasedbi ŽNK Olimpija Ljubljana in ŽNK Mura Nona, finale se začne ob 16.30, vstop na tekmo pa je prost.
  • 19.04.2023 | Ženski Pokal Pivovarna Union
    Olimpija in Mura v finalu ženskega pokala
    Igralke Olimpije in Mure None so finalistke nogometnega pokala. Olimpija, ki brani pokalno lovoriko, je v polfinalu s 4:0 (4:0) premagala Ljubljano, Mura Nona pa Radomlje Medex s 4:1 (1:0). Finale bo 6. maja v Celju.
  • 18.04.2023 | Ženski Pokal Pivovarna Union
    Za finale pokala pred kamerami
    Za mesto v finalu se bosta v Ljubljani pomerili ŽNK Olimpija Ljubljana in ŽNK Ljubljana, v Murski Soboti pa bosta pot v finale iskali ŽNK Mura Nona in ŽNK Radomlje Medex.