24.05.2021 | 1. SŽNL
Za konec še točke za ŽNK Cerklje in ŽNK Krim Rolljet

S tekmama v Ajdovščini in Velesovem se je sklenila sezona SŽNL. Dan prej so bile okronane prvakinje, to so igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci. Jutri, v torek, se bodo Pomurke in Ljubljančanke v Kopru pomerile še za pokalni naslov.

V tej sezoni je bilo v SŽNL 63 tekem, 32 zmag je ostalo doma, 29 jih je šlo v goste, beležili smo dva remija. Najvišja zmaga datira v 8. krog, ko so Pomurke s 23:0 premagale Ajdovščino. V sezoni je bilo doseženih 424 golov (6,73 na tekmo). Nastopilo je 192 igralk, podeljenih je bilo 163 rumenih kartonov.

(0:1)

V nedeljo sta bili še dve tekmi. ŽNK Cerklje je doma z 2:1 porazil ŽNK MB Tabor. Povedle so domačinke, 5. minuti je zadela Hana Feratović. Tik pred koncem prvega polčasa je na 1:1 z 11-metrovke poravnala Selma Šabotić. Za končnih 2:1 je bila v 75. minuti uspešna Monika Bergant.

To je bila tretja medsebojna tekma v tej sezoni in prva zmaga za Gorenjke, prejšnji dve srečanji so pripadli Mariborčankam, ki so sezono sklenile na 5. mestu (19 točk), Gorenjke so šeste (12).

Tudi Ajdovke in Krimovke so se v tej sezoni merile trikrat, vsakič so zmagale Ljubljančanke, je pa tokratna zmaga najmanj izdatna (0:4). V prvem polčasu sta bili za ŽNK Krim RollJet uspešni Nina Šmid in Karin Miklič, v nadaljevanju pa še Katja Turk in Nika Pintarič.

Pohvale po učinkoviti premieri
    Dobra dva tedna priprav sta tudi za ekipo ŽNK Radomlje. Ekipa, ki jo bo še naprej vodil trener Aljaž Gornik, je doživela nekaj kadrovskih sprememb, minuli vikend pa so se prvič predstavile na tekmi. Pomerile so se z Ajdovkami.
  • 26.07.2021 | 1. SŽNL
    ŽNK Olimpija proti slovitemu AC Milanu
    Za varovankami trenerja Mikija Kondiča sta že dve tekmi, priprave pa so začeli 15. julija.
  • 18.07.2021 | 1. SŽNL
    V mislih kvalifikacije za ligo prvakinj
    Bauer in ekipa imajo pred sabo tudi nekaj zahtevnih preizkušenj. Med 2. in 5. avgustom bodo gostovali na Jahorini, kjer bodo sodelovale še državne prvakinje Hrvaške, Srbije, Bosne in Hercegovine, Črne gore in Severne Makedonije.
  • 14.07.2021 | 1. SŽNL
    Znani pari 1. kroga SŽNL in ženskega pokala NZS
    Na sedežu Nogometne zveze Slovenije je bil danes opravljen žreb parov tekmovanj v 30. sezoni SŽNL, znani so tudi pari četrtfinala Ženskega pokala NZS, prav tako pa so znani tudi pari 1. kroga državnega prvenstva kadetinj.
  • 22.05.2021 | 1. SŽNL
    Pomurkam naslov, Olimpiji zmaga
    Za igralke ŽNK Nona Pomurje in ŽNK Olimpija Ljubljana je že konec ligaške sezone. V Gornji Radgoni sta ekipi opravili s tekmo 21. kroga, zmaga pa v Ljubljano, 0:2 je bilo. Gola sta dosegli Izabela Križaj in Barbara Kralj.
  • 21.05.2021 | 1. SŽNL
    Najprej sobota, potem bo čas za misel na torkov finale pokala
    Pred ekipami SŽNL je še zadnji krog, piko na i bodo v spletnem prenosu na Nzs.si postavile državne prvakinje ŽNK Nona Pomurje Beltinci, ki v soboto, ob 11. uri, v Gornji Radgoni gostijo ŽNK Olimpijo Ljubljana. Tekma je prestižnega pomena.
  • 20.05.2021 | 1. SŽNL
    Pred TV kamere po samozavest za pokalni finale
    Ta vikend se bo sklenilo državno prvenstvo v SŽNL, v torek, 25. maja, pa sledi še finale ženskega pokala. To bodo tudi dnevi, ko bomo na delu na dveh medsebojnih tekmah videli ekipi ŽNK Nona Pomurje Beltinci in ŽNK Olimpija Ljubljana. V soboto, 22. maja, se bosta ob 11. uri pomerili v zadnjem krogu SŽNL, prenos pa na spletni strani Nzs.si.
  • 17.05.2021 | 1. SŽNL
    Pomurke, Radomljanke in Mariborčanke do treh točk
    Še en krog nas loči do konca sezone v SŽNL. Tokrat so se zmag veselile igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci, ŽNK MB Tabor in ŽNK Radomlje, ki so z 20. krogom tudi sklenile sezono. Pred nami je še 21. krog, ki bo na sporedu v soboto in nedeljo; v soboto tudi s spletnim prenosom iz Gornje Radgone.
  • 15.05.2021 | 1. SŽNL
    Ni prostora in časa za slavje
    Prvakinje so znane, to je ekipa ŽNK Pomurje Nona Beltinci, ki v nedeljo odhaja v Ljubljano. Preostali tekmi sta v Mariboru (ob 11. uri tam gostujejo Ajdovke), ob 17. uri se v Radomljah začne obračun domačink z ŽNK Cerklje. Ekipa ŽNK Olimpija Ljubljana je prosta.