12.11.2022 | Ženska A
Za konec jeseni še gol kapetanke

Danes se bo članska reprezentanca pomerila z izbrano vrsto Kosova. Pred prihodom na priprave so naše legionarke opravile z ligaškimi tekmami, čez nekaj dni pa se tekmovanja nadaljujejo. Prednjačijo pokalni obračuni.

Tekmovanje v ligi prvakinj, kjer imamo štiri nogometašice (Matejo Zver, Saro Agrež, Nino Kajzba in Zaro Kramžar) se nadaljuje 23.11.

Liga prvakinj, 3. krog, 23.11.
Slavia Praga – St. Pölten
Roma – Wolfsbug

V Avstriji so sklenili z jesenskim delom sezone. V 1. avstrijski ligi je Mateja Zver s St. Pöltnom osvojila naslov jesenskih prvakinj. Piko na i je ekipa naše kapetanke postavila v 9. krogu z gostovanjem pri Neulengbachu, kjer so slavile z rezultatom 1:3. Zadnji gol je dosegla prav Mateja Zver.

V 2. avstrijski ligi sta to pot zaigrali Selma Šabotič in Tia Tasič. Selma je z ekipo LUV Graz remizirala proti SV Horn, medtem ko je Tia Tasič v dresu FC SKINY Südburgenland v 72. minuti vstopila v igro, njena ekipa pa je izgubila. Gradčanke (v ekipi ni bilo Nuše Štumberger in Neže Forštnarič), ki jih vodi slovenski trener Boris Ljubič, bodo prezimile na 6. mestu, Tia Tasič z ekipo bo leto 2023 pričakala na 8. poziciji. V Avstriji z ligaškim nogometom nadaljujejo 17. marca 2023.

V Italiji se državno prvenstvo nadaljuje 19.11., uvod v november pa je bil v znamenju pokala. Sampdoria Dominike Čonč (igrala je do 35. minute) je z 2:1 porazila Ravenno, Fiorentina Kaje Eržen (tekmo je spremljala s klopi za rezerve) pa je s 7:1 zmagala proti Genoi. V 2. italijanski ligi je Brescia brez poškodovane Zale Kuštrin klonila v gosteh proti Ravenni.

V Nemčiji je bil na sporedu 7. krog, kjer sta se zmage veselili Sara Agrež (Wolfsburg) in Lara Prašnikar (Eintracht). Sare ni bilo v postavi, Lara je igrala do 85. minute. Prvič v prvi nemški ligi v dresu Potsdama pa je tekmo začela Adrijana Mori, njena ekipa Turbine Potsdam pa je izgubil proti SGS Essen. V 2. nemški ligi je Korina Lana Janež dobila 80 minut ob domačem porazu proti Andernachu.

V prihodnjih dneh sledijo pokalni obračuni, ki prinašajo tudi slovenski reprezentančni derbi. Leipzig s Korino Laro Janež bo doma gostil Eintracht Lare Prašnikar.

Na Nizozemskem gre dobro Kristini Erman, njena ekipa Fortuna Sittard po sedmih krogih zaseda visoko 3. mesto s petimi zmagami in dvema porazoma. Prvenstvo se nadaljuje 20.11., Kristina Erman in ekipa pa so zaradi neparnega števila ekip to pot prosti.

V portugalski ligi igrata dve naši vezistki, v 6. krogu pa sta tako Sara Ketiš kot Nika Babnik klonili. Sara Ketiš je igrala do 72. minute ob gostujočem porazu njene ekipe Torreense. Doma pa je poraz vknjižil tudi Clube de Albergaria Nike Babnik, ki je tokrat odigrala celo tekmo.

Zara Meršnik je na svoji drugi zaporedni tekmi med vratnicama s svojo ekipo priznala premoč 4. uvrščeni zasedbi španske lige Levanteju, 3:0 je bilo za domačinke.

V hrvaški ligi je Split v 8. krogu prišel do 7. zmage. Pri njej je do 69. minute pomagala Luana Zajmi, Lare Ivanuša pa ni bilo v ekipi. Splitčanke zasedajo 2. mesto v hrvaškem prvenstvu.

Na Slovaškem so pri 12. krogu domače lige. Slovan Bratislava je brez Tabee Rojnik premagal GFC Regionalna Akademia (4:0) in ostala na 2. mestu slovaške lige. 1.12. pa Tabeo Rojnik in soigralke čaka četrtfinale pokala.