03.07.2021 | Prva liga Telemach
Za Kidričani, Radomljani in Sežanci nova preizkušnja

Za Kidričani, Radomljani in Sežanci je nova preizkušnja v sklopu priprav na novo sezono. Tako Aluminij kot Radomlje in Tabor so morali priznati premoč nasprotnika.

Radomlje so gostovale v Brežicah, kjer so se pomerile s Slaven Belupom. Koprivničani so prvi polčas dobili z dvema goloma prednosti, v 14. minuti je mrežo "mlinarjev" načel Havelka. Dvajset minut kasneje je po podaji Matea Monjaca, nekdanjega nogometaša Zavrča in Drave, zadel Brković. Radomlje je v uvodu drugega polčasa približal Žan Nikolić, hrvaški prvoligaš pa je v zadnji tretjini tekme zadržal minimalno prednost.

Tudi Sežanci so gostovali v Posavju, v Čatežu so se pomerili z Radničkim iz Niša. Dvoboj je postregel s kar devetimi zadetki, tesne zmage so se veselili pri srbskem prvoligašu. Radnički je ob odmoru vodil s 3:2, srbsko mrežo sta zatresla Dino Stančič in Mihael Briški, v nadaljevanju srečanja pa je dva zadetka prispeval Fahd Ndzengue.

Kidričani so se na domačem igrišču pomerili z romunskim UTA Aradom, ki je vknjižil tesno zmago.

ALUMINIJ - UTA ARAD 1:2 (1:2)

Aluminij - začetna enajsterica: Janžekovič, Mlinar, Grajfoner, Petek, Pušaver, Nkama, Čermak, Ploj, Majcen, Flakus Bosilj, Sagadin. Trener: Oskar Drobne.

RADNIČKI NIŠ - CB24 TABOR SEŽANA 5:4 (3:2)

Strelci: Stančič, Briški, Ndzengue (2x)
Tabor - zaetna enajsterica: Koprivec, Briški, Nemanič, Ristić, Kouao, Grobry, Krivičić, Salkić, Zeljković, Djalo, Stančič.

KALCER RADOMLJE - SLAVEN BELUPO 1:2

Strelci: Nikolić (54'); Havelka (14'), Brković (34')